Autor Tema: Star Trek: Discovery  (Pročitano 111697 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #405 poslato: 09.01.2018 08:15:58 »
Ne znam, meni je isto kao ranije. All style, no substance. Bolje bi im bilo da se promene na bolje u sledećoj sezoni.

Što se mirror universa tiče, slažem se sa Ivanom, koncept je retardiran na kub. Al ajd.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #406 poslato: 12.01.2018 12:16:14 »
Što se mirror universa tiče, slažem se sa Ivanom, koncept je retardiran na kub. Al ajd.

Licna opaska - Discovery je nekako mnogo vise vezan za likove/koncepte TOS-a, nego TNG-a i njegovih DS9/VOY derivata. E sad, TOS nema taj realizam vajb kao kao kasniji Trek-ovi, i mnogo vise se zasniva na SF-u kao pripovedackoj alatki za price. Ne mislim "realizam" u smislu ovog novog "dark, bloody, gritty" realizma, vec da je TOS, za razliku od TNG-a, nekako... teatralniji, a Discovery preuzima mnoge od tih likova/motiva direktno iz TOS-a (vidi napr Harry Mudd).

I zato u TOS-u fantasticno (pa makar ponekad komicno) funkcionise taj koncept patuljaka, antickih bogova, comic-relief villain-ova i mirror universe-ova. Zato mi je bio i fantastican kraj Mirror, mirror epizode TOS-a, kada Spok kaze:

Citat
...brutal, savage, unprincipled, uncivilized, treacherous; in every way splendid examples of Homo sapiens, the very flower of Humanity.

Sekspir mozda nije, ali... This IS theatre.

Medjutim, za razliku od TNGovog "80s idealist" realizma Discovery dodaje "10s dark grit" realizam na TOS. Zasad mislim da je TOS bio mnogo bolji*, tj. ne vidim sta Discovery tacno zeli da isprica, ali sacekacu celu sezonu (il' dve) da donesem finalnu odluku.

*Disclaimer: TOS sam u mladjim danima vise puta pokusavao da gledam (navucen TNGom) ali mi je, ne racunajuci neke od filmova, bio negledljiv. Sad, kada ga gledam ponovo, mi je sasvim OK, cak zanimljiv, ali ga iz ove istorijske distance vise uopste ne shvatam kao hard-(space-)SF.

Da, zanimljivo, nisam ocekivao to. Isto za doktora. Malo mi je mozda previse da imamo dve vrste obmane paralelno (Jesam-nisam Voq i mirror universe) i ceo koncept tog Mirror Universe mi je nerealistican, mada opet, to je deo Star Trek lore-a i valjda treba samo da se opustim and go with it.

Uzgred, nisam video mirror-doktora, tako da dok obojica ne poginu, uvek ima sanse da se Discovery vrati sa doktorom (garant ima neku jet-black uniformu :P ). Bad news je da se po imdb-u pojavljuje samo u jos jednoj epizodi u ovoj sezoni, i to ne kao main episode cast (makar to nije nesto previse indikativno)...

« Poslednja izmena: 12.01.2018 12:22:54 bear »

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #407 poslato: 15.01.2018 14:53:01 »
This has now reached the level of a cheap soap opera. Posebno poslednja scena.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #408 poslato: 15.01.2018 16:09:43 »
Meh.

Al sta cu, gledam dalje jer volim action adventure SF.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #409 poslato: 15.01.2018 20:07:19 »
Meh...
Svi 'glavni' likovi u alternate universe su prijatelji i rodbina michael burnham... I jos joj je licni sluga Saru. *facepalm*
I da, big reveal oko Tylera played straight, kao da to svi nisu znali od kad se pojavio... Bas sam se nadao da ce biti neki twist.
« Poslednja izmena: 15.01.2018 20:09:26 Igor »
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #410 poslato: 15.01.2018 23:55:44 »
Meni je najluđe kod tog Tylera to što su baš morali da pomenu kako je prošao extensive medical and psychological exam kad se vratio i federaciju. Ja mislio da to znači da će ispasti neki brainwashing više vrste, možda čak i vulkanski mind meld da će da upliva u priču kad su ga već toliko pominjali u priči. Ali ispade da su ga smo hirurški preradili. I nekako napredni medicinski skeneri federacije nisu videli ništa sumnjivo.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #411 poslato: 16.01.2018 07:07:54 »
Right, posto su DNK, celije i tkiva klingonaca inace potpuno identicni ljudskim, samo su klingonci ruzni i imaju kostane izrastaje na glavi... U celoj seriji je painfully obvious da scenaristi ne znaju ni 'b' od biologije, iako se cela sezona vrti oko bioloskih koncepta (spore, tardigrade itd).
« Poslednja izmena: 16.01.2018 09:09:45 Igor »
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #412 poslato: 16.01.2018 15:58:17 »
Da, plasim se da su se stvari izduvale :(

"Mirror, mirror" koncept se lepo uklapa u TOS izolovanost pojedinacnih epizoda - vise je "what if" scenario, nego ovo prezvakavanje koje opet zahteva vise objasnjavanja, vise motiva, vise sanse da se prekine suspension of disbelief. GoT-inspirano ubijanje bitnih karaktera mi takodje ne funkcionise, ma koliko nerealan standardni Trek "Ship officer immortality" mod bio. Ovako su samo pokazali da ne znaju da "smisleno" izbace karaktera. Ovako je ispalo kao da je liku istekao ugovor i imaju 15 minuta da snime nesto da objasne zasto ga nema u sledecim epizodama.

Kako se stvari odvijaju sa Tylerom su pateticne. Izabrali su najdebilnije objasnjenje od svih mogucih - "niko nije dovoljno zagledao/primetio". Zasto na ovom operisu bez anestetika u 23. veku je opet druga prica.

U rebel bazi stvari totalno odu to sh!t sto se tice scenarija. Zasto ovoj pokazuju stealth bazu dok uopste ne znaju koji su joj motivi/ne znaju da nije spijun ili asasin? Hajde da se pravimo da ne znamo da je mind-meld dvosmeran i da se ne koristi kao casual mind-reading tool. OK. Ali kada se ova dvojica pofajtaju, rasplet je potpuno nejasan. Ovaj ne da ostane ziv, ne da i njega ne mind-melduju (duh), nego ga puste da ode. Ceo deo price se super-konfuzan i sluzi samo da "kao" objasni budjenje Tylera, ali nazalost ni to ne preterano uspesno.

To da je Saru njen rob mi nije bilo off, posto znamo da su teranci Human-only kadar (osim u smislu da se ona tu nesto iznenadjuje iako je procitala sve o celoj posadi i teranskim obicajima).

Jedino sto mi je bilo malo prijatno polu-iznenadjenje je identitet Imperatora, ali ni to ne vadi puno ostatak koji se polako ali sigurno pretvara u neku bezlicnu masu.
« Poslednja izmena: 16.01.2018 16:09:30 bear »

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #413 poslato: 16.01.2018 16:20:53 »
Zasto na ovom operisu bez anestetika u 23. veku je opet druga prica.

Because Klingons. Verovatno je pristanak da ti daju anesteziju znak kukavicluka i slabosti... :D

Citat
To da je Saru njen rob mi nije bilo off, posto znamo da su teranci Human-only kadar (osim u smislu da se ona tu nesto iznenadjuje iako je procitala sve o celoj posadi i teranskim obicajima).

Mislim sa stanovista paralelnih univerzuma. Koje su sanse da su Science officer Saru koji je prosao starfleet academy i menial slave Saru koji je od rodjenja 'gradjanin' treceg reda zavrsili na istom brodu (Shenzhou). Mislim, ista stvar vazi i za sve ostale likove, ali mi je Saru bas najekstremniji primer...
« Poslednja izmena: 16.01.2018 16:28:29 Igor »

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #414 poslato: 16.01.2018 16:40:08 »
Citat
Mislim sa stanovista paralelnih univerzuma. Koje su sanse da su Science officer Saru koji je prosao starfleet academy i menial slave Saru koji je od rodjenja 'gradjanin' treceg reda zavrsili na istom brodu (Shenzhou). Mislim, ista stvar vazi i za sve ostale likove, ali mi je Saru bas najekstremniji primer...

Mislim da tu (opet) dolazimo do "lost in translation from TOS" greske u discovery-ju - ovo nije PARALLEL universe, nego MIRROR universe (otud i ime u TOS-u). Zato svi oni postoje u nekoj izvrnutoj, iskrivljenoj formi sa druge strane, vise kao quantum entanglement nego nesto nevezano. Samo naravno "mirror universe" ne zvuci sciency/nerdy enough za 2018, pa su to promenili, bez da su uzeli implikacije na samu pricu u obzir.

I ovo mi inace ima TOS-vajb. U TOS Mirror varijanti rob (da ne kazem s3x slave) je neki Lieutenant koja je inace science-officer na Enterprise-u.

Zasto na ovom operisu bez anestetika u 23. veku je opet druga prica.

Because Klingons. Verovatno je pristanak da ti daju anesteziju znak kukavicluka i slabosti... :D

Za neke ritualne svrhe - razumem. Ali ovo nije ritualno, niti su maskiranje, infiltracija i spijunaza nesto posebno casne i hrabre stvari... Plus sigurno to sto se trza i pomera ne pomaze uspesnosti operacije.

« Poslednja izmena: 16.01.2018 17:16:52 bear »

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #415 poslato: 16.01.2018 20:30:05 »
Mogli su bar da mu rade u analgosedaciji. Sve je retardiranija serija, ali cu da nastavim da gledam jer Star Trek guilty pleasure, brodovi u svemiru i 'Hail them' :)
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #416 poslato: 17.01.2018 11:53:06 »
Nema šta, slažem se sa vama. Loše....  :P

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #417 poslato: 17.01.2018 12:52:25 »
Hej, hej. Nemojmo zaboraviti da smo gledali (?) i mnogo, mnogo gore Mirror, mirror omazhe :P U Discoveryju su barem malo smanjili vajb tog cheap imperial pr0... ovaj, raskalasnog odevanja :)

« Poslednja izmena: 17.01.2018 12:58:06 bear »

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #418 poslato: 17.01.2018 14:34:06 »
Ma ok, nego ja sam mislio na seriju u globalu. Baš ne vodi ničemu....

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #419 poslato: 17.01.2018 15:27:02 »
A to. Prica je navodno sledeca:

"Star Trek: Discovery will follow the voyages of Starfleet on their missions to discover new worlds and new lifeforms, and one Starfleet officer who must learn that to truly understand all things alien, you must first understand yourself."

E sad, od tog silnog discoverovanja na discoveryju koji je uz to science vessel, dobili smo valjda taj micelijum, tardigradu i onu solaris planetu kao backdrop. Sve ostalo je bilo pain, suffer, boom-boom, pew-pew, oooh, aaah.

Nekome se izgleda (dovoljno) svidelo posto ce biti i druga sezona.

Citat
“In just six episodes, Star Trek: Discovery has driven subscriber growth, critical acclaim and huge global fan interest for the first premium version of this great franchise,” said Marc DeBevoise, President and Chief Operating Officer of CBS Interactive, in a statement about the renewal. “This series has a remarkable creative team and cast who have demonstrated their ability to carry on the ‘Star Trek’ legacy. We are extremely proud of what they’ve accomplished and are thrilled to be bringing fans a second season of this tremendous series.”