Autor Tema: Star Trek: Discovery  (Pročitano 111664 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #420 poslato: 17.01.2018 15:52:24 »

Nekome se izgleda (dovoljno) svidelo posto ce biti i druga sezona.
Sefovima iz CBS-a koji hoce da promovisu i dalje taj njihov streaming servis.

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #421 poslato: 17.01.2018 19:54:49 »
Ili je mozda dobra gledanost? Ima li nekih relevantnih podataka? Nalazim samo za premijeru.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #422 poslato: 17.01.2018 20:37:58 »
Gledanost je verovatno OK, ali to im je svakako "flagship" show, nece od njega lako odustati.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #423 poslato: 18.01.2018 12:14:55 »
Sledeca sezona tek debelo u 2019, tako da svakako nema zurbe.

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #424 poslato: 18.01.2018 14:25:48 »
Konacno pogledah e10 i e11 pa da se ukljucim u ovu pricu?

Klingonci deluju kao veliki umetnici pre nego ratnici. Ste primetili nivo ukrasa i detalja na njihovima brodovima, oklopima itd.

Zaboravih, davno bese prva epizoda, koja je to tacno nezamenljiva sposobnost ove sto je glavni lik?

Ovaj bizaro universe je komican, i ne mogu da ga varim u nekoj prici koja sebe smatra za iole ozbiljniji SciFi.
Ovo je bukvalno materijal za stand up komicare.

Gledam isto kao i neki, ono sci fi, efekti, brodovi, letimo, ludilo. Al da nema spice sumnjam da bih ovo mistekovao za star trek.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #425 poslato: 18.01.2018 14:32:48 »
Ovo bi moglo da prođe samo kao dream sequence u nekom sitkomu. Što bear kaže "šta bi bilo kad bi bilo". I da se ona probudi i skonta da je sve bio san. Ali sa svim ovim ozbiljnim objašnjavanjem tog svemira... Komično.

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #426 poslato: 18.01.2018 14:51:39 »
Ej da su barem uradili nesto poput 'u ovom bizaro univerzumu, gde se svi kolju nozevima za poziciju, cap'n tilly ima oziljak posred lica pa cemo tako da te uradimo da izgledas isto. Ne, nego cemo da se igramo dress up.

Haha, osim ako neko nije hteo da napravi 'meta' salu i da pokaze da samo u bizaro evil univerzumu zene mogu da budu incharge. (2 kapetana i emperor)

I da, zasto nije empress? ah da, zbog reveala. Mada i ovu zovu 'sir', what the hell's with that, mislim da toga ima i u ostalim star trek, ili gresim?
Janeway su se obracali sa ma'am ako se dobro secam.
USS, it's stupid

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #427 poslato: 18.01.2018 15:10:06 »
Takođe, zašto Majkl izgleda iznenađeno? Detaljno su proučili taj univerzum da bi se uklopili. Kontam da su morali makar da pogledaju sliku imperatora.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #428 poslato: 22.01.2018 10:47:57 »
Well... more of the same u ovoj epizodi. Generalno sve što smo već 10 epizoda unazad sumnjali je istina, ali nam to sada prikazuju kao big reveal.

Samo mi totalno nije jasno šta je ova T'Rell uradila Tajleru pa je morala da vrišti. Šta ono, obrisala klingonca? Drhtavim prstima sa laserima? Ono, nije joj smetalo da ga operišu na živo, Voqu nije smetalo da drži ruku u plamenu na početku. Ali ovo je previše... kriza identiteta. To ni jedno živo biće ne sme da trpi.

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #429 poslato: 22.01.2018 22:07:11 »
Ova epizoda je bila najgora do sada. Bas bljutava space opera.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #430 poslato: 22.01.2018 22:21:26 »
Meni je bogme prethodna odnela tu titulu.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #431 poslato: 22.01.2018 22:31:29 »
Stao sam sa gledanjem. Pogledacu ostatak sezone kad izadje sve za par nedelja. Uopste me ne vuce da gledam...

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #432 poslato: 23.01.2018 08:57:45 »
Meni je ona scena u throne room pred michael egzekuciju toy he man macem bila vrh :D
narocito onaj bend the bullet kao iz onog filma sa angelinom :D

Pa zatim pregovaranje, mi vama damo da pogledate, a vi nas pustite.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #433 poslato: 23.01.2018 11:08:36 »
Pa bice da je on iz paralalenog, a "nas" Lorka je verovatno zaginuo sa svojom posadom ili tako nesto. Ali onda ostaje pitanje njegovog ostecenog vida, sta se tu zapravo desilo?

Kada se pojavila teorija ja sam pomislio da je to neka Riddick varijanta - da zapravo vidi u mraku/na nekoj cudnoj frekvenciji i da ne zeli da mu "poprave" vid jer su uslovi u "drugom svemiru"/brodu/etc blizi onome kako njegovo oko sada funkcionise. Ce da vidimo.

Cak su i ovo izgleda uspeli da zayebu. Kao... "We have more sensitive eyes here. For reasons. Which cannot be medically detected." Kao i sa Tylerom, upadaju u taj midiklorijan problem sa "dacu neko objasnjenje i nadacu se da ce efekat shoka/reveal-a biti dovoljno jak da niko ne obraca paznju koliko je klimavo/glupo to objasnjenje".

Dodatni problem je sto ta iznenadjenja jednostavno nisu dovoljno uverljiva/razradjena - kao ova sto tako odjednom pobije svoj council. Opet, "for reasons". Cudi me kako imperija uopste ima punoletnih oficira, s obzirom koliki im je ocekivani zivotni vek. Power Sword je samo slag na tortu (pogotovo sto su vec ustanovili da se egzekucije vrse teleportom).

Vidim da pokusavaju da se drze 'shock reveal' recepta proteklih par epizoda, ali plasim se da je sve previse razvuceno da bi to radilo, koliko god pokusavali.

U sledecoj epizodi cemo pretpostavljam videti jesu li se good/evil Stamets zamenili, ili da saznamo sta se desilo sa Imperial Burhnamom. I, naravno, polako se hintuje zasto taj svemirski micelijum nece raditi ubuduce i zasto ga niko u kasnijim Trekovima ne koristi/istrazuje.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #434 poslato: 23.01.2018 12:27:02 »
A faca koju napravi Michael kad skapira da jede Saruovog rodjaka? :D
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams