Autor Tema: Star Trek: Discovery  (Pročitano 111724 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #435 poslato: 23.01.2018 12:34:22 »
To je kul momenat, al je bezveze sto su dodali onaj deo kada ga ona izabere...
Kul zamisljeno, al lose izvedeno po meni..

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #436 poslato: 23.01.2018 14:46:55 »
Pa bice da je on iz paralalenog, a "nas" Lorka je verovatno zaginuo sa svojom posadom ili tako nesto. Ali onda ostaje pitanje njegovog ostecenog vida, sta se tu zapravo desilo?

Kada se pojavila teorija ja sam pomislio da je to neka Riddick varijanta - da zapravo vidi u mraku/na nekoj cudnoj frekvenciji i da ne zeli da mu "poprave" vid jer su uslovi u "drugom svemiru"/brodu/etc blizi onome kako njegovo oko sada funkcionise. Ce da vidimo.

Cak su i ovo izgleda uspeli da zayebu. Kao... "We have more sensitive eyes here. For reasons. Which cannot be medically detected." Kao i sa Tylerom, upadaju u taj midiklorijan problem sa "dacu neko objasnjenje i nadacu se da ce efekat shoka/reveal-a biti dovoljno jak da niko ne obraca paznju koliko je klimavo/glupo to objasnjenje".

Dodatni problem je sto ta iznenadjenja jednostavno nisu dovoljno uverljiva/razradjena - kao ova sto tako odjednom pobije svoj council. Opet, "for reasons". Cudi me kako imperija uopste ima punoletnih oficira, s obzirom koliki im je ocekivani zivotni vek. Power Sword je samo slag na tortu (pogotovo sto su vec ustanovili da se egzekucije vrse teleportom).

Vidim da pokusavaju da se drze 'shock reveal' recepta proteklih par epizoda, ali plasim se da je sve previse razvuceno da bi to radilo, koliko god pokusavali.

U sledecoj epizodi cemo pretpostavljam videti jesu li se good/evil Stamets zamenili, ili da saznamo sta se desilo sa Imperial Burhnamom. I, naravno, polako se hintuje zasto taj svemirski micelijum nece raditi ubuduce i zasto ga niko u kasnijim Trekovima ne koristi/istrazuje.

Ma cela kvazi-naucna postavka je smesna od samog pocetka, nego kontam da smo svi bili tolerantni jer eto nema puno dobrih space sf serija pa smo hteli da mu pruzimo sansu.

Meni je sa tom Teranskom Imperijom glavni problem sto je totalno karikirana. Ne razumem zasto su to morali da urade? Da li smatraju da publika toliko glupa da moraju takvu jadnu teatralnu predstavu da naprave ili im jednostavno bilo najlakse da naprave stereotipne Nazi zlikovce?
Svi smo dovoljno stari ovde da znamo da su stvarne "zle imperije" daleko kosmarnije od stripovksi karakiranih pandana u filmovima i serijama. Mala digresija, ali mislim da je u Firefly taj pristup "zloj strani" najbolje zapocet. Imali smo taj realistican Alliance baziran na danasnjoj agresivnoj korporativnoj  hegemoniji koja je daleko strasnija od bilo kojeg Darth Vader-a ili zenskog imperatora za Power Ranger macem.

I ne razumem kako su uopste mislili da ovako tankim scenarijem naprave bilo kakave shock reveal. Pa ovo je Star trek jebeni, gde ljudi analiziraju layout paluba na brodovima i gde koja cev ide. I onda oni pomisli da mogu da provuku banalnosti tipa sleepet agent ili identnicnih sudbina u paralelnom univerzumu.

Pretpostavljam i ja da ce "dobri" Stamets biti na imperial flaghipu i spasice ih sve totalno "neocekivano" kad ih budu prejebali u poslednjem trenutku.

@Igor

Ono fazon, kao kad ti kazu da jedes zabu, a ti pomislis:"Pa slicno je kao piletina." I nastavis da jedes. :)
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #437 poslato: 29.01.2018 18:04:59 »
Bio sam apsolutno siguran da je današnja epizoda poslednja, i onda u onoj debilnoj "After Trek" emisiji posle epizode, vidim scene iz sledeće epizode.

Enivej, meh. Iznenađen sam jedino što se spore network obnovio kao. Očekivao sam da je tu kraj te priče. Očigledno će da ga koriste još za neki time travel ili šta već. Deo sa Saruovim govorom bi bio super da nije okružen tako debilnom pričom.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #438 poslato: 29.01.2018 19:09:25 »
Meni je sa tom Teranskom Imperijom glavni problem sto je totalno karikirana. Ne razumem zasto su to morali da urade? Da li smatraju da publika toliko glupa da moraju takvu jadnu teatralnu predstavu da naprave ili im jednostavno bilo najlakse da naprave stereotipne Nazi zlikovce?
Svi smo dovoljno stari ovde da znamo da su stvarne "zle imperije" daleko kosmarnije od stripovksi karakiranih pandana u filmovima i serijama. Mala digresija, ali mislim da je u Firefly taj pristup "zloj strani" najbolje zapocet. Imali smo taj realistican Alliance baziran na danasnjoj agresivnoj korporativnoj  hegemoniji koja je daleko strasnija od bilo kojeg Darth Vader-a ili zenskog imperatora za Power Ranger macem.

Kao sto rekoh, padaju u taj uncanny valley vrlo teatralnog TOS-a, odakle je i ovaj evil mirror universe motiv (gde je ubacen vise kao specijalna epizoda iz zone sumraka nego kao deo sire ST price), i ultra-hard-SF pristupa TNG-a miksovanog sa tim "modernim" dark-gritty pristupom. Jako cesto zele da se pozivaju na je TOS motive i omaze, ali nekako se to lose kombinuje sa ovim modernim.

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #439 poslato: 29.01.2018 21:23:31 »

Kao sto rekoh, padaju u taj uncanny valley vrlo teatralnog TOS-a, odakle je i ovaj evil mirror universe motiv (gde je ubacen vise kao specijalna epizoda iz zone sumraka nego kao deo sire ST price), i ultra-hard-SF pristupa TNG-a miksovanog sa tim "modernim" dark-gritty pristupom. Jako cesto zele da se pozivaju na je TOS motive i omaze, ali nekako se to lose kombinuje sa ovim modernim.

Ma sve kapiram, nego kada su vec radili "reimagine" svega, mogli su i mirror universe da naprave boljim.

Ovo poslednja epizoda mi je totalni debakl. Jos pokusavam da nadjem adekvatne reci da opisem gomilu pateticnih i jeftinih trenutaka kojima je ispunjena.

Meni sve ovo deluje kao da je nekakav fan fiction, gde su pisci u fazonu mislim da je ovo kul, pa hajde neka se to desi sledece. Ne postoji nikakav narativni luk, niti poenta, vec je sve nekako haoticno nabacano.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #440 poslato: 30.01.2018 12:13:31 »
Twist-to-plot ratio je i dalje blizi sapunicama nego Treku (siguran sam da neko negde vec broji koliko puta je Michael izdala/sklopila pakt sa Lorkom i/ili Philippom), poslednja epizoda je bas imala taj GoT-in-space vajb, sans seks i zmajevi.

Lorka je inace po credits-ima u svim epizodama, tako da su sanse da je cliffhanger/twist sa kraja ove epizode polu-privremen.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #441 poslato: 30.01.2018 12:27:38 »
Možda je Lorka u našem univerzumu živ, zarobljen kod Klingonaca.

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #442 poslato: 30.01.2018 14:01:49 »
Jel ima infinite paralelnih univerzuma?
Nije li onda zagarantovano da ce se u jednom spore mreza sjebati i unistiti zivot u svim univerzumima?

Al jebiga, svi i dalje gledamo i doprinosimo statistici koja pravda dalje snimanja ovog sranja :D

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #443 poslato: 30.01.2018 14:20:40 »
Jel ima infinite paralelnih univerzuma?
Nije li onda zagarantovano da ce se u jednom spore mreza sjebati i unistiti zivot u svim univerzumima?

Al jebiga, svi i dalje gledamo i doprinosimo statistici koja pravda dalje snimanja ovog sranja :D

Ja bogami sigurno ne doprinosim.

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #444 poslato: 30.01.2018 15:58:25 »
Jedino ako uopste ne gledas; i narodna verzija je +rejting

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #445 poslato: 30.01.2018 17:17:59 »
Možda je Lorka u našem univerzumu živ, zarobljen kod Klingonaca.

Verovatno - mada su opet upali u onu gresku sa prevelikom zeljom da referenciraju TOS. Mirror Lorka je dospeo u Federation universe zbog transporter malfunction-a tokom ion storm-a (sto je bio i TOS zaplet).

I naravno opet problem preteranog objasnjavanja - ako se on zamenio sa Federation Lorkom tokom transportovanja, ovaj je eksplodirao sa Imperial brodom. Naravno, mogu opet da rese stvar nekim mega-twistom, ali me nervira kada "cist" scenario syebu, a onda naprave (neuverljivi) "twist" da rese taj konflikt.

I da, cim su presli u pricu sa parallel universe-ovima, sledeci korak je bio multiverse... I naravno nema dobrog razloga zasto su ova dva bitnija od bilo koja dva druga i da nije neki multi-Stamets (ili onaj njegov kolega na sister-shipu sto je voleo jos vise da eksperimentise) razbucao ili ostetio mrezu. Ma sto se vise razmislja to je gore. Zato i ne volim da objasnjavaju i govore stvari koje umesto da su objasnjenja samo komplikuju postavku nelogicnostima.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #446 poslato: 31.01.2018 08:58:37 »
Jason Isaacs je na twitteru rekao da se neće vraćati za drugu sezonu.

Van mreže Leka

• Dominator
« Odgovor #447 poslato: 03.02.2018 15:55:08 »
Svaka cast ljudi, pogodili ste tacno sta ce se desiti i povezali sve linije unapred, kapiram da je to cabar za pisace scenarija.

Slazem se sa svime sto je Bear napisao i brine me sto Relja ni nece da komentaris :)

Zao mi je jako sto se ispostavlja ono cega sam se bojao, da ce na kraju sezone biti "Eee pa ovo je zasto niko nikad nije pominjao ovaj drajv i niko ga ne koristi" cime cela sezona pada u vodi, kao i koliko brzo recikliraju vec umrle likove a imaju na raspolaganju toliku kolicinu likova koje mogu da razrade...koliko je vec proslo epizoda pa i dalje se sve vrti oko 4-5 ljudi o kojima se cak i nista nove ne govori ili otkriva.

Zao mi je takođe sto su radnje u scenama na nivou niskobudzetnog akcionog filma, tipa Totalni opoziv, recimo ostala mi je u glavi ona scena kada Lorka salje onu da uhvati Michael koja kruzi po dekovima sa puskom. Scena je uradjena tako sto je Lorka zagovara, Michael cupne neki raspali kabel ispod displeja i besomucno kruzi levo desno po hodniku sa puskom dok prica(realno,to niko ne radi jer je 50% vremena okrenuta leđima opasnosti,oni su ipak trenirani, dakle - zaklon ledja/desno gledaj levo i kontra,nije da nema ivica gde da se sakrije,ali ajde da se vratimo...)ova prilazi i svi znamo da nece nikoga naci, da li je neko sumnjao da ce biti sukoba tu? Dakle,da zlo bude vece ova izvestava Lorku kako je ova uradila totalni hak (valjda mind meldom) i krekovala patch na sistemu.

Po meni,ta scena je trebala biti totalno drugacija u SF svetu, da Michael prchka nesto na kablovima dok je Lorka zagovara, ona njega isto zagovara, dok ona sve to prchka i ova joj prilazi, pre nego sto zamakne na finalni cosak, Michael digne glavu,pogleda u tom smeru, ova iskace ali vidi da ove tu nema nego neki budz na zicama...ili u tom momentu ova se teleportuje...ili zaskoci ovu....ili uskoci u neki prolaz...ili ova puca u hologram Michael...ili...100 boljih SF resenja.

Takodje i ona scena kad Lorka umire, sto bi rekli u boksu "telefoniranje" udarca, vise nego ocigledno, klise i bez ikakve drazi za gledaoca, opet 100 drugih zanimljivijih mogucnosti, kao i onaj "Rambo style" ove sto je jedva prozborila "emergency transport", ako ides da pogines, onda jurisas,ako hoces da ih pobijes sto vise sednes u zaklon, neides ko debil extra sporim hodom, i naravno, to spasavanje je takođe bilo ocigledno. (meni koji nisam mogao da povezem sve one stvari kao vi ranije O_o )
« Poslednja izmena: 03.02.2018 15:58:31 Leka »
Vuuuupuupuuupuu!!

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #448 poslato: 03.02.2018 17:01:58 »
Slazem se sa svime sto je Bear napisao i brine me sto Relja ni nece da komentaris :)

Šta? Pa samo čekam sledeću epizodu da vidim šta će da bude.

Takodje i ona scena kad Lorka umire, sto bi rekli u boksu "telefoniranje" udarca, vise nego ocigledno, klise i bez ikakve drazi za gledaoca,

Kod njnegove smrti su ujebali to što ga kao "ne volimo" samo tu poslednju epizodu bukvalo. Do malo pre je bio najharizmatičniji lik u seriji. I sad naprave scenu smrti, ono da nam kao bude drago što je stradao. Kao da su celu sezonu bildovali naš hejt ka njemu i sada mu dali odličnu smrt da zadovolje gledaoce. Didn't work as expected.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #449 poslato: 03.02.2018 18:40:52 »
IMO to je slabost scenarija. Sad bi ivica mogao da komentarise psiholoski deo, ali sustina dobrog twista je da je fokusiran na RADNJU i MOTIVACIJU - lik se nije promenio, ali desilo nesto neocekivano jer nismo znali sav background. Zato je "I am your father" sjajan twist. Los twist je kada se menja KARAKTER lika (ne racunajuci epizode koje su fokusirane na character building), jer to rusi imerziju - a onda to potkopava i sve akcije koje bi bile rezultat tog twista.