Autor Tema: Star Trek: Discovery  (Pročitano 111728 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #450 poslato: 03.02.2018 18:45:17 »
Yep, twist treba da bude 'bet you didn't see that coming', a ne 'you couldn't have possibly seen that coming'
jer smo upravo smislili obrt, obrta radi :)

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #451 poslato: 04.02.2018 15:05:53 »
BTW Jutros bio neki ST:TNG maraton na horor (wtf?) kanalu i pogledao sam par komada (tu negde druga-dreca sezona) u cugu onako polu-nostalgicno u backgroundu... Jesus... Ne mogu da opisem koliko su ti scenariji bolji od bilo cega sto sam video u ST fransizi u poslednjih 10 godina.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #452 poslato: 05.02.2018 14:17:49 »
Ova epizoda mi je dobra. Jedna od boljih u seriji.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #453 poslato: 12.02.2018 08:45:49 »
Spoiler: ShowHide
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #454 poslato: 12.02.2018 09:58:07 »
Hahaha! Odlično. Sačekaću da svi odgledaju danas pre nego što komentarišem.

Van mreže Leka

• Dominator
« Odgovor #455 poslato: 12.02.2018 20:45:15 »
Ja cu malo okolo da iskomentarisem,bez felni i spojlera ^_^

Moram da priznam da je ovo prva epizoda koja mi ima smisla, manje vise to sa Orionim-a o njima nista vise nismo znali nego da su "slave traders", bas mi je drago da sam video ovog sto smrche vulkan,ostade mi taj glumac u secanju, ako se ne varam on je ona polupana mukica iz DS9 kad se vrate kroz vreme koji je maznuo značku Džadziji,mislim da je jos negde glumio ST alien-a, uvek mi je drago kada vidim glumce iz prethodnih serijala.
Takođe mi sada ima smila uloga i glumica Filipe, čudno glumi,čudno prica - jer je iz drugog univerzuma,ima logike :D Tajler je napokon ušao u Klingon gruv i on mi takođe tu više odgovara i njegova prazna uloga ima više smisla.
Oslobodili su se dva suvišna lika na dobar način.
I naravno, kraj je bio odličan, malo sam se naježio,kao što uvek kažem obožavam te paralele kroz serijale nadam se da će biti još nešto ali mislim da je ovo bio samo tribute,ali svakako odličan tribute.

P.S. Napokon i da je vise gotovo sa sporama...osecam se ko da je serija ponovo pocela. ^_^

P.P.S. Slucajno mi zapao za oko detalj kada sam gasio video "Concept artist: Goran Delic" izgleda neka stara kuka iz HR, svaka cast :) Posle Mire Furlan, drago mi je da jos neko iz komsiluka ima uticaja na SciFi koji gledam.
Vuuuupuupuuupuu!!

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #456 poslato: 12.02.2018 22:27:27 »
Jel' mi se ucinilo ili na kiosku sa hranom u tiganju prze one bube sto ulaze u uho u 'The wrath of Khan"?
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Leka

• Dominator
« Odgovor #457 poslato: 13.02.2018 00:02:04 »
I meni se cini...samo sam se dvoumio da li je ta ili ona sto se pojavljuje u TNG kad pocne da kontrolise Starfleet a viri im siljak iz vrata na koji dise. :)
Vuuuupuupuuupuu!!

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #458 poslato: 13.02.2018 00:05:33 »
Da i meni se to učinilo. Enivej,...

Iako su komplet zaplet i rasplet sa klingoncima ujebali, u ovoj seriji su mi Klingonci najzanimljiviji do sada. Uvek su bili neki jednodimenzionalni likovi. A ovde sad, u sred rata, na Kronosu, nije uopšte čudno da šetaju neki ljudi u nekoj regiji koju su dali Orioncima na korišćenje. Najzad mi klingonci deluju uverljivije kao rasa. ne ono... sve pod klingonskom upravom je 100% klingonci i to svi isto obučeni. Ovde vidiš razne temperamente, razne rase, politiku, čak i diplomatiju.

Ali naravno, ujebali su taj rasplet. Dođe ova, smeju joj se, ona kaže "ako me ne slušate uništiću našu matičnu planetu" i sad je ona novi vođa odjednom.

Onaj deo sa dodelom medalja je katastrofa. Ova Majkl upada u reč, kvari svačiji trenutak. Idiotski totalno.

I naravno kraj sa Enterprajzom znači da moooožda nije potpuno bespotrebo ubačeno to da je Majkl Spokova usvojena sestra.

« Poslednja izmena: 13.02.2018 00:08:28 Relja »

Van mreže Leka

• Dominator
« Odgovor #459 poslato: 13.02.2018 00:06:25 »
Hmm kad pogledam drugi put pa bas mi i ne lici :( Izgleda je ta iz uva,smo mnogo veca.
Vuuuupuupuuupuu!!

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #460 poslato: 13.02.2018 00:14:03 »
Hmm kad pogledam drugi put pa bas mi i ne lici :( Izgleda je ta iz uva,smo mnogo veca.

Pa i u WoK su iz vece bube vadili manje larve ili sta vec i njih stavljali onim mucenicima u usi...

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #461 poslato: 13.02.2018 00:18:41 »
Ali naravno, ujebali su taj rasplet. Dođe ova, smeju joj se, ona kaže "ako me ne slušate uništiću našu matičnu planetu" i sad je ona novi vođa odjednom.

Meni je najjace to sto su, bez znanja klingonaca, ubacili bombu velicine par desetina centimetara duboko pod povrsinu planete gde niko ne moze ni da je detektuje... "Unisticu celu planetu!" "Cime?" "Ovim daljinskim! Koji ce detonirati bombu! Koja je stvarno tamo. Majke mi." Oni nemaju nikakav razlog da joj poveruju, a jedini nacin da im to dokaze je da detonira bombu, ali ona samo pokaze daljinski i svi su u fazonu "Ajao, samo ne daljinski, predajemo se"...

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #462 poslato: 13.02.2018 00:34:11 »
Also, prikazali su to kao da je tom pretnjom zadobila poštovanje, pošto su Klingonci u tom nekom sado mazo fazonu. Hoćeš da te poštuju, opali im šamarčinu. Ali daljinski je federacijski dizajn. Making her a traitor. Nije ona stavila bombu pa je kao sad zajebana, nego je sarađivala sa neprijateljem i upropastila sigurnu pobedu nad federacijom.

Van mreže Leka

• Dominator
« Odgovor #463 poslato: 13.02.2018 00:37:25 »
ali ona samo pokaze daljinski i svi su u fazonu "Ajao, samo ne daljinski, predajemo se"...

Hahaha to sam i ja pomislio, plus sto kadrovi detaljno opisuju kolika je razdaljina izmedju njih,da se jedva vide...a daljinski ko digitron :D "I will calculate your odds - Press to activate"!!!! ^_^
Vuuuupuupuuupuu!!

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #464 poslato: 13.02.2018 01:21:40 »
I to sve zato sto ne pobedjujemo mi neprijatelja koji nas je pokorio unistenjem njihove planete.
Ne, mi smo star fleet, mi pregovaramo zarobljenicom i damo joj, pa vec ste rekli... daljinski :D