Autor Tema: Star Trek: Discovery  (Pročitano 85249 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #525 poslato: 25.01.2019 19:33:16 »
Druga epizodda. Jako me nervira kako sad koketiraju sa religijom. Već vidim da će da bude ono kao religija i nauka su dva pogleda na istu stvar ili tako neko sranje. Nisu.

I sve... ali SVE što kažu iole naučno je pogrešno. Ne znam odakle da krenem.

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #526 poslato: 25.01.2019 20:46:19 »
pocnes od negledanja
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #527 poslato: 25.01.2019 22:07:48 »
Ne znam, meni je ovo za sada poprilično bolje od prve sezone.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #528 poslato: 25.01.2019 22:28:52 »
Kao što je Musilini bio bolji od Hitlera. Misliš manje ti je užasno ili ono... dobro ti je?

Uzorak je dve epizode. Koriste sve jeftine trikove da kao zakuvaju neku misteriju. Kad krenu da objašnjavaju stvari od sredine sezone do kraja, videćeš...

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #529 poslato: 26.01.2019 07:00:51 »
Puna su im usta 'science is awsm' klisea, a ko god da je pisao scenario ocigledno nije savladao ni fiziku iz osnovne skole...
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #530 poslato: 28.01.2019 05:48:16 »
Druga epizodda. Jako me nervira kako sad koketiraju sa religijom. Već vidim da će da bude ono kao religija i nauka su dva pogleda na istu stvar ili tako neko sranje. Nisu.

Nauka i religija jesu dva pogleda na istu stvar. Pretpostavljam da hoces da kazes "jednako dobra, medjusobno kompatibilna pogleda na istu stvar", sto nije generalno nije slucaj.

FWIW Jednako brljaju i u religijskom pogledu kao i u naucnom. Kao "integrisali su zemaljske vere u jednu… jer nisu znali koja je prava". W...T...F... :) Em se religije nisu razvile paralelno (hriscanstvo je direktni nastavak judaizma, dok je islam spin-off sa guest-star-ovima iz ove prva dva filma), em aksiomatski nijedna religija ne moze da zakljuci da gresi ili da nema objasnjenja. A najcrnje u svemu ceo Klarkov "sufficiently advanced..." su izvukli iz konteksta - verzija koju ovaj spominje potice od lika koji je osnovao "Skeptic" magazin i nastala je upravo kao kontrateza postojanju Boga...
« Poslednja izmena: 28.01.2019 05:55:39 bear »

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #531 poslato: 28.01.2019 19:14:34 »
Nauka i religija jesu dva pogleda na istu stvar. Pretpostavljam da hoces da kazes "jednako dobra, medjusobno kompatibilna pogleda na istu stvar", sto nije generalno nije slucaj.

Da, to.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #532 poslato: 03.02.2019 23:22:47 »
Cringe...

"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #533 poslato: 04.02.2019 08:56:37 »

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #534 poslato: 04.02.2019 09:24:52 »
Da ne ispadne da se ponavljam, ali je meni i dalje ok.
Jeste, ima tu štošta za zameriti, više story i characterwise nego science, ali je evidentan trud scenarista da se uradi ispravka serije u pravom smeru.

Mislim da je do sada najpošteniju analizu serije uradio Berndt Schneider sa sajta Ex Astris Scientia. Kao i svih ostalih ST serija, uostalom.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #535 poslato: 10.02.2019 12:16:25 »
Ovonedeljna epizoda je trippy i za nijansu manje loša od ostalih, ali i dalje jako loša. Jako mi je smešno kako tako random ubace neki momenat gde su oni svi kao porodica, a svo ostalo vreme se vidno ne podnose zbog drame. At each other's throats što kažu na engleskom.

Jedino mi je zanimljvo to što je sad kao otvorena neka priča oko Kelpiana i nekog zajeba sa njihovim ganglijama. Ali realno me zabole.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #536 poslato: 10.02.2019 12:17:51 »

Ju brate ja sada ovo vidim. Koliko prokleto jezivo.
« Poslednja izmena: 10.02.2019 21:08:54 Relja »

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #537 poslato: 10.02.2019 17:34:20 »
Jeste loša epizoda, nema šta.

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
« Odgovor #538 poslato: 10.02.2019 18:18:24 »

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #539 poslato: 10.02.2019 19:05:56 »

Ju brate ja sada ovo vidim. Koliko prokleto jezivo.

Cringe 300%
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner