Autor Tema: Star Trek: Discovery  (Pročitano 65980 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bear

• Dominator
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #540 poslato: 11.02.2019 07:21:14 »
Pogledah i ovu poslednju. Ono, kao da imaju nekog writera koji je hteo da ubaci SF pricu (sa tom sferom), ali mu ostali ne daju "jer nije dovoljno gritty/involving/o likovima/stagod", pa na kraju ipak nekako uspe da izdejstvuje i da ubaci… u 15 minuta, kada se ne desava nesto dosadno i/ili nepovezano sa ostalim likovima. I onda naravno u toliko vremena iskasapi ideju do maksimuma.

Mozda sam samo mator, ali ovi mega-isprepleteni storylineovi mi (generalno, ne samo u Discovery-ju) ne prijaju. Koji andrak pravite *seriju* sa *epizodama* ako je sve to nepovezano i vise ima feel kao da sam pustio neki YT channel.

Ju brate ja sada ovo vidim. Koliko prokleto jezivo.

Cringe 300%

Mene nervira malo sto se previse direktno fokusiraju na neke target grupe (nerds, STEM girls) naustrb generalnih ideja, namerno praveci od sebe neki ultra-niche show. Uspeh Treka je  bio IMO velikim delom jer je uspevao da objedini vise, medjusobno potpuno nepovezanih stvari, pa je bilo ponesto za svakoga - malo nauke, malo filozofije, malo karaktera. Kao sto I Big Bang Theory nije bio science-tech-nerd show, iako se velikim delom zasnivao na likovima koji jesu iz te sfere.

Tako se u TOS/TNG/…/-u nekome svidela prica o Federaciji, nekome o tehnologiji, nekome dinamika izmedju pojedinih karaktera. Discovery, sa druge strane sve to gleda iz ugla svojih target grupa. Kako [target grupa] dozivljava Federaciju. Kako [target grupa] dozivljava pojedine karaktere, rase, LGBTQ, stagod. Kako... you get the idea.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #541 poslato: 11.02.2019 09:12:46 »
I naravno, i dalje ne uspevaju da ubodu nista vezano za fiziku, biologiju ili bilo koju drugu granu nauke.

"Munje" od par giga-mega-whatever ELEKTRON-VOLTI ce im mozda ZAPALITI KISEONIK u prostoriji.

Onaj parazit je mozda uspostavio SIMBIOTSKU vezu sa Tili pa ce je mozda ubiti ako ga uklone.

Onu veliku loptu uporedjuju sa paukom, pa im neko kaze da ne treba da je ANTROPOMORFIZUJU, itd, itd.

Vise nisam siguran da li su scenaristi uspesno zavrsili i osnovnu skolu. Zar je moguce da nemaju nikakvog science advisor-a da im kaze da ne lupaju ko maksim po diviziji?
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #542 poslato: 11.02.2019 17:39:34 »
Mozda sam samo mator, ali ovi mega-isprepleteni storylineovi mi (generalno, ne samo u Discovery-ju) ne prijaju. Koji andrak pravite *seriju* sa *epizodama* ako je sve to nepovezano i vise ima feel kao da sam pustio neki YT channel.

Meni još od Voyagera smetaju story arc-ovi u Star Treku. Fali mi epizoda koja počinje sa "Captain's log, stardate..." i opis misije na kojoj su u toj i samo u toj epizodi. Slow intro, bez šokantnih akcionih scena u kojoj svi zaginu i onda prelaz na "5 dana ranije" i sl. You got my attention at "Captaion's log".

Mene nervira malo sto se previse direktno fokusiraju na neke target grupe (nerds, STEM girls) naustrb generalnih ideja, namerno praveci od sebe neki ultra-niche show.

I mene isto to nervira. Ono, zašto me nazivaju nerd-om? Ako je neko gledao tokom prošle sezone onaj After Trek, gde kao pričaju o epizodi koja je bila, toliko se videlo koliko nemaju pojma o svojoj cilljnoj publici. I svi obavezno uvek moraju da daju vulkanski pozdrav. Mi fanovi to ne radimo. Radi nekoliko likova u kostimima na konvencijama i to je to. To je ono manje od 1% Star Trek fandoma.

Onu veliku loptu uporedjuju sa paukom, pa im neko kaze da ne treba da je ANTROPOMORFIZUJU, itd, itd.

Ovde sam i ja pukao. U prethodnoj epizodi je Majkl rekla kako ne treba da antropomorfizuju pojavu i sada opet. Neko od scenarista je našao tu reč i sad im je baš super da je koristimo. Science and shit.

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
« Odgovor #543 poslato: 11.02.2019 18:34:37 »
MidnightEdge nastavlja sa svojim snimcima u kojima promovise kako je razdor izmedju CBS-a i Paramount-a izazvao ovaj canon clusterfuck. Ali u zadnjem snimku javlja kako se blizi ponovno spajanje ove 2 korporacije, mozda se onda razvodnjavanje franshize smiri.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #544 poslato: 11.02.2019 19:52:44 »
Hey, it's Science Fiction! Nobody said it's GOOD Science! :D :cry:

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #545 poslato: 12.02.2019 11:17:37 »
MidnightEdge nastavlja sa svojim snimcima u kojima promovise kako je razdor izmedju CBS-a i Paramount-a izazvao ovaj canon clusterfuck. Ali u zadnjem snimku javlja kako se blizi ponovno spajanje ove 2 korporacije, mozda se onda razvodnjavanje franshize smiri.

Ne verujem. Franšiza je franšiza. Deljenje licence naravno pogoršava stvari, ali neće se drastično ništa tu popraviti. ST, kao i SW je stvar koja treba da vrati pare jako brzo samo na osnovu imena. To je jedini razlog zašto bi neko potrošio pare na kupovinu licence. Ne eksperimentiši, samo ubaci Enterprajz, ubaci Spoka, ubaci vulkanski pozdrav, collect money. Ako hoćeš da radiš nešto kvalitetno, ne kupuj licencu, napravi novi svemir, sa novim likovima i punom slobodom da radiš šta god hoćeš. Znaš... kako Orville.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #546 poslato: 12.02.2019 16:32:56 »
Druga epizodda. Jako me nervira kako sad koketiraju sa religijom. Već vidim da će da bude ono kao religija i nauka su dva pogleda na istu stvar ili tako neko sranje. Nisu.

I sve... ali SVE što kažu iole naučno je pogrešno. Ne znam odakle da krenem.

Ja sam tek drugu epizodu odgledao i stajaznam, mislio sam da ce da bude vise to kao "religija je kao i nauka", ali meni je bas ovo delovalo kao - "ljudi dovoljno naprednu tehnologiju pocnu da poistovecuju sa bozanstvom, ergo - religija je nerazumevanje nauke i tehnologije". Meni je cak dosta ateisticka epizoda bila - sad, mozda je samo moje tumacenje takvo.

I cak mi je epizoda bila, onako, zabavna. I lepo snimljena.

Ono sto mi jeste bilo glupo je sto su ovi ljudi tu nekih 200-300 godina (ako sam dobro razumeo), to je, ono 3-4 generacije - i ovi iz Discovery-ja su "eee, to je sad skroz nova kultura, ne mozemo da im pomognemo". Brate, pa nisu tu 2000 godina. Aj, razumem zasto nisu mogli da poprave svoj tech (nije bilo inzinjera), ali nesto ne verujem da su se posle samo par stotina godina revertovali u srednji vek. I da ih sada posada Discovery-ja tretira kao da su neka skroz druga civilizacija samo zato sto nisu imali warp u trenutku kada su ih fucking OTELI SA ZEMLJE. WTF? Zamisljam parodiju na ovo:

Covek s planete: Omg, svemirski brod, hvala bogu, dosli ste da nas spasite!

Captain Pike: Ne, um, mi smo putnici sa severa, ono, nothing to see here

Covek: Ali imate.... brod.... i struju! I lekove! Pradeda mi je pricao o zalihama penicilina koje su imali nekad!

Pike: Samo putnici. Nista posebno! (okrece se Michael i sapuce:) Ovi ljudi su na nivou prvobitne ljudske zajednice. Moramo da ih pustimo da se razvijaju svojim tempom.

Covek: Molim vas.... Bert ima alergijsku reakciju. Umrece. Ako bi samo mogli da dobijemo lek, da ga spasemo!

Pike (i dalje govoreci Michael): Njihovi vracevi ce jednog dana otkriti medicinu....

Covek: Molim vas, upao je u anafilakticki sok.... ako imate neki cetirizin.... ili fexofenadin.... bilo sta!

Pike: Molicemo se bogovima da iscele misticnu kletvu vaseg prijatelja!

Covek: Zapravo je u pitanju jaka alergijska reakcija....

Pike: Vreme je da nastavimo putovanje! (Okrece se jos jednom Michael): Phew, ovo je bilo blizu.

Covek: Sta? Kako.... ne, vratite se! Spasite nas!
« Poslednja izmena: 12.02.2019 16:39:06 Ivan »
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #547 poslato: 12.02.2019 20:27:25 »
Što je najgore, u Trek kanonu otkriće warpa ide 10 godina nakon WW3, što je u najmanju ruku patetičan izgovor da bi se ovi likovi ignorisali. Pitam se šta da su oteti 3 dana nakon Zeframovog leta.

Pike: molim vas napišite osnovne jednačine za warp...

Čovek: Ali, mi smo preživeli, odrasli na pustom ostrvu, nismo imali škole koje "uče warp"... Vadite nas odavde!

Pike: šteta, ništa, sjajno vam je ovo ostrvo, ta-ta! Vidimo se!

(General Order 1 je opet malo krivljenje kanona pošto Prime Directive u formi vezanoj za warpa stiže tek na kraju Kirka).
« Poslednja izmena: 12.02.2019 20:56:03 bear »

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #548 poslato: juče u 23:13:30 »
Oh, koliko slow motion kadrova u ovoj poslednjoj epizodi. Sve deluje tako značajno.

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
« Odgovor #549 poslato: danas u 02:12:07 »
Cim su poceli epizodu sa scenom gde je satl mogao da "pobedne u nebulu", wan warpa dok je Discovery odmah pored njega, i on rokno torpodo i UPALIO JE, odmah sam znao da me ceka ludih 40tak min. A kad se Discovery nakrivio i "bućnuo" u vodu, bukvalno sam sebi lupio facepalm.