Autor Tema: Star Trek: Discovery  (Pročitano 74372 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #600 poslato: 01.04.2019 11:13:37 »
U ovoj poslednjoj epizodi su imali jednu posebnu sesiju pričanja o magiji, samo sa naučnim rečima. Nešto kao "we could use dark matter to integrate her back into time stream, before the anchor pulls her back" I onda se Spok okrene ka njima i kaže "I love science". To je toliko cringeworthy bilo. I ono, vratio sam ceo razgovor unazad i baš pokušao da shvatim o čemu pričaju. Nisam uspeo. Mislim, mogu da izolujem technobabble od ostatka razgovora, ali ostatak nema smisla uopšte. U redu mi je da kaže "we can modify transporter enhancers to..." to je technobabble koji ne mogu da razumem jer ne znam kako rade transporteri, ali ta sranja sa anchorom u budućnosti koji je vraća nazad kao guma, dok ona pluta u reci vremena i ostala metaforička sranja koja imaju nula smisla...

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #601 poslato: 01.04.2019 11:53:45 »
U ovoj poslednjoj epizodi su imali jednu posebnu sesiju pričanja o magiji, samo sa naučnim rečima. Nešto kao "we could use dark matter to integrate her back into time stream, before the anchor pulls her back" I onda se Spok okrene ka njima i kaže "I love science". To je toliko cringeworthy bilo.

Jeste, moram priznati da su vrlo čudno napisani dijalozi. Toliko mi je jak utisak da su seriju kao što sam i ranije rekao, napisali diletanti. Ono, ljudi koji ama blage veze nemaju o Treku.
Šteta. Jer baš je produkcijski moćno sve urađeno. Mogu samo da zamislim kako bi to bilo u kombinaciji sa starim scenaristima.

Na mreži Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #602 poslato: 01.04.2019 13:36:25 »
Da, efekti su vrhunski. Što je najluđe imaju ok premisu sa ovim AI-em koji su razvili da im pomogne da donose strateške odluke i koji se otrgao kontroli. Ali su propustili sve prilike da od toga naprave ok priču.

Pre nekog vremena, dok smo snimali one naše podcaste (soon to go online), Ivica, Achos i ja smo se dotakli toga koliko svi mrzimo "Interstellar". Star Trek: Discovery me jako podseća na Interstellar s tim ubeđivanjem publike da su pametni samim tim zato što gledaju taj film (seriju), uz patetično jadnu naučnu podlogu koja se promoviše kao ultra realistična. Sve sa new age bullshit-om o tome kako je ljubav neka univerzalna sila univerzuma.

Nego onaj crveni wormhole koji je odneo Burnham-inu kevu... for all intents and purposes, that's gateway to hell. Ono, crveni, vatreni vrtlog se otvori i odvuče odelo, i nekoliko sekundi kasnije nešto se vrati po nju i podigne je u vaduh i odnese u vrtlog koji se zatvori. I znamo da je otišla na neko tamno pusto mesto gde nema nigde nikoga. Hell. Oh n... wait! SCIENCE!

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #603 poslato: 01.04.2019 16:20:50 »
Celu priču o AI-ju su oteli iz knjige Section 31: Control o kojoj sam već pisao. Priča je nažalost bastardizovana u potpunosti. AI tamo je tajan, kao i sam S31. Njegova viševekovna odlučujuća uloga u formiranju, preživljavanju i širenju Federacije je pretvorena u evil AI šablon.

Van mreže GraveSpawn

• Dominator
« Odgovor #604 poslato: 01.04.2019 21:18:45 »
Ja sam prestao da gledam kada sam čuo "Logic extremists" i kada je Spockova majka bila "I love you more my beloved Mary Sue than my evil, logical, long-eared halfbreed son who doesn't have empathy, but we are whamen, we haz empathiz!" ... malo sam parafrazirao :P 

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #605 poslato: 01.04.2019 22:29:28 »
Steta, jer stvarno, produkcija je sjajna (glupiranje sa kamerom notwithstanding).

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
« Odgovor #606 poslato: 01.04.2019 22:32:10 »
malo sam parafrazirao :P 

Nisi. To zvuci kao da je citirano iz serije. :D

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #607 poslato: 02.04.2019 07:44:39 »
I onda... check this out... imaš scenu gde brišu njena sećanja. Oh sva ta vredna sećanja koja je ona čuvala, sad ih brišu. I sećanja su naravno video zapisi... pošto tako sećanja funkcionišu i mi smo glupi. Ali onda se pitaš koji kurac brišu sećanja, kad je mrtva? Da naprave mesta za šta? Mislim, mrtva je. To je samo tako ubačeno jer nisu znali kako više patetike da ubace, pa ajde... nek joj brišu sećanja.

FWIW Posto gledam sa blagim zakasnjenjem, mozda sam malo vise pratio, ali... Brisali su memoriju iz nje same. Dakle ne njena secanja (koje je iskopirala u brodsku memoriju), nego su je formatirali (sa sve Sphere info-om) da bi se otarasili virusa koji je jos uvek tamo (nesto malo drobe o tome kao "pokrenuli smo antivirus na drugim brodovima"). Zasto su ubacili tu scenu gde se setaju na plazi je i dalje nejasno (makar je to playbackovala kada je umirala pa je logicno da je to ipak bilo negde u njenoj on-board memoriji).

Tek sam tada inace skontao da je bila Lt Commander. U ovom Discoveryju bas ide zesce ta rank-inflacija. Burnham, Saru, Nahn i Landry (originalna sec officer) su Commanderi, Airiam, Stamets, Colber su Lt Commanderi. Heck, Discovery ima vise tih senior oficira nego "obicnih".

U poredjenju s tim, TOS ima 1 (jednog) Commandera i 2 LtC-a, a TNG 2+2. Worf i Dzordi su na poceku Junior Lt-ovi, na Discoveryju bi otprilike ribali palubu, jedino Tilly ima nebitan rang :)

Na mreži Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #608 poslato: 05.04.2019 23:06:41 »
Ova epizoda mi je bila ok onako (S02E12 - Through the Valley of Shadows). Pogotovo zbog Pike-a. Naravno da je glupo ono sa vremenom i vremenskim kristalima, ali da su likovi i dijalozi bolji, to mi verovatno ne bi smetalo.

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
« Odgovor #609 poslato: 05.04.2019 23:35:33 »
Spock je namagnetisao je pod preko struje... bas je super sto svuda ispod podova imaju namotane kablove koji su bas dobri za pravljenje magneta.

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #610 poslato: 06.04.2019 17:02:22 »
I AI kome nije palo na pamet da se iskopira širom Federacije. Kontrolo, šta uradiše od tebe!

Van mreže Leka

• Dominator
« Odgovor #611 poslato: 08.04.2019 23:39:48 »
Jel se meni pricinjava ili oni pokusavaju da provuku kreiranje Borg-a sa ovom stanicom koja evoluira? Meni je svakako vec totalno besmisleno postalo to masovno uguravanje stvari iz ST-a...zar nije inicijalna ideja ove serije bila nesto novo a ne serija za stare fanove ST-a?

U svakom slucaju, bio sam nesto opterecen poslom,nisam ni primetio da sam propustio dve epizode, a uredno sam pogledao Flash, Arrow, DC legends...i tako :) Mozak sam odstranjuje seriju.

Vi to recitije i vestije objasnjavate ali ja ovo gledam kao jednu mesanu salatu...prvo su hteli da prave nesto odvojeno, pa onda redizajn...sada imam utisak da guraju sve na silu,sto vise asocijacija na ST, konflikta izmedju nebitnih (ne razradjenih likova) i lazne drame...bas sam izgubio poentu i pravac u kome idu sa pojavom Pike-a,Spok-a i njenom kevom...kao negde ENT kad se izgubio sa Zindijima i onim sferama.

Ukratko,nazalost serija mi je irelevantna...sto mi nikad nije ST bio :( Evo samo na primeru ovog gej mukice sto je vozao brod na spore...u zadnjih 5 epizoda, jedino sto radi je sto gleda tuzno i govori tuzno,srceparajuce,gledajuci u pod...mislim,nikad on nije bio pun zivota i veseo...ali to sto rade nije predstavljanje depresije ili slomljenog srca,nego nerealno prenemaganje :\

Imam jedno pitanje za sve nas...svi smo ovde (koliko ja mislim, stari Trekkiji...odrasli na drugom Trek-u) da li ste nekada upoznali nekog novog Trekija? :) Mislim nekoga kome se Trek dopao na reload filmovima ili ovoj seriji? Cak ni neutralne komentare nisam cuo od ljudi koji gledaju filmove i serije,kao da ne postoji.
Vuuuupuupuuupuu!!

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #612 poslato: 09.04.2019 07:27:13 »
Jel se meni pricinjava ili oni pokusavaju da provuku kreiranje Borg-a sa ovom stanicom koja evoluira? Meni je svakako vec totalno besmisleno postalo to masovno uguravanje stvari iz ST-a...zar nije inicijalna ideja ove serije bila nesto novo a ne serija za stare fanove ST-a?

Ne verujem. Po postojećem kanonu, Borg postoji stolećima unazad.

Imam jedno pitanje za sve nas...svi smo ovde (koliko ja mislim, stari Trekkiji...odrasli na drugom Trek-u) da li ste nekada upoznali nekog novog Trekija? :) Mislim nekoga kome se Trek dopao na reload filmovima ili ovoj seriji? Cak ni neutralne komentare nisam cuo od ljudi koji gledaju filmove i serije,kao da ne postoji.

Nisam, ali verujem da su to uglavnom klinci po inostranstvu, ovde slaba vajda. U nekoliko navrata sam imao prilike da razgovaram ovdašnjom dečurlijom, muzički i filmski interesi su mi blago jezivi za moj pojam. Ima izuzetaka, svakako.
« Poslednja izmena: 09.04.2019 07:36:25 Aca »

Na mreži Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #613 poslato: 09.04.2019 10:10:54 »
Mislim da samo kopiraju Borg ideju, jer ono... za bilo šta originalno ti treba kreativnost.

I da, ne vidim da postoje neki novi ST fanovi, mada nije isključeno da postoje u nekom malom broju, ali više ono kao fanovi ove serije, a ne Trekiji. Kad se završi Discovery, zaboraviće je i biće fanovi nečeg drugog što ide na TV-u.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #614 poslato: 09.04.2019 12:09:07 »

Ne verujem. Po postojećem kanonu, Borg postoji stolećima unazad.

Dude, glavni element price je freaking time travel... Ne bi me cudilo da bace AI na drugi kraj galaksije i par vekova u proslost. Bam! Borg! Much original, very drama.
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams