Autor Tema: Pomoc oko VPNa  (Pročitano 3441 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
Pomoc oko VPNa
« poslato: 16.02.2016 13:02:59 »
Cao ljudi,

Naime, treba mi pomoc oko VPNa. Hocu da moj komp prevari internet da se zaista nalazi u Rusiji npr.
Treba mi da otkljucam season pass za Rise of the Tomb Raider.
Medjutim, ne znam ama bas nista o ovome, i uz ono sto sam googlao, moram da priznam da nisam pametniji.

Imal ko da moze da mi sazvace ovo, ili da me uputi na neki step by step guide kako da postignem ovo?
Hvala

Na mreži Aca

• Global Moderator
  • Dominator
Odg: Pomoc oko VPNa
« Odgovor #1 poslato: 16.02.2016 13:29:02 »
Čekaj malo. Zar svi ključevi koji rade u Rusiji ne bi trebalo da rade takođe u Srbiji i zemljama okruženja?

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #2 poslato: 16.02.2016 19:24:53 »
Za igru da, al za season pass nismo u CIS zemljama, a ja ebiga, nisam gledao pre nego sto sam uzeo, misleci da je to isto Carnifex uzeo

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #3 poslato: 17.02.2016 09:06:49 »
@achos

1. Nadjes free Russian VPN (googlaj ima ih dosta, ne mogu nadjem na poslu, jer kompanijski proxy blokira bilo sta vezano za proxy/vpn)
2. Instaliras neki free VPN client, zavisi koji implementaciju koriste na serveru, cesto ti i oni samo preporuce sta da koristis, OpenVPN je najpoznatiji
3. Konektujes se na VPN koristeci detalje koje se pokupio se servisa
4. Dalje radis na steamu sta treba

vise detalja:

https://www.reddit.com/r/Piracy/comments/3jgbsm/steam_and_russian_cd_keys/

Sto se kljuceva tice, citajte detalje pre nego sto kupite :)
Na steam-u izdavac bira za svako reginonalno izdanje igre gde ce moci da se aktivira, tako da nas je usralo sa novim TR jer je Square Enix ubacio Srbiju u isti kos sa Rusijom i CIS.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #4 poslato: 17.02.2016 14:23:37 »
Steam igre su uglavnom region free, ali maltene svi gaming webshopovi [i na konzolama] traze da DLC bude iz iste regije kao i igra.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #5 poslato: 18.02.2016 00:04:42 »
Ja koristim Tunnelbear koji super radi i free je - doduse, probao sam samo USA. Ne znam da li ima Rusija, ali proveri - toliko je lak za koriscenje da ako podrzava, ne treba ti nikakvo objasnjenje, sve ce ti biti jasno.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #6 poslato: 18.02.2016 08:25:04 »
Hvala drustvo ^_^

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #7 poslato: 20.02.2016 13:46:35 »
Tunnelbear mi je nesto zezao sa instalacijom, instalirao sam neki vyprvpn i otkljucao sve.
Thanx again :)

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #8 poslato: 22.10.2018 22:42:38 »
Da odzombifikujem malo thread... Koji su preporuceni VPNovi za video streaming ovih dana, jel' se nesto menjalo?

Hajde sto se u Americi kablovska naplacuje papreno (shok pitanje dana - zelite li potrositi vise ili manje od 100$ mesecno na TV pretplatu?), ali mi je sav content naravno zaglavljen u Britaniji (ako ste mislili da to sto sve uploadovali/kupili/playlistovali u jednoj Amazon drzavi dostupno u drugoj… iznenadjenje).

Van mreže kalkulus

• Dominator
    • http://kalkulus.net
« Odgovor #9 poslato: 23.10.2018 08:47:38 »
ja za stream iz broswera koristim http://hola.org/

doduse, u poslednje vreme samo za cc.com, ali znam da je ranije radio i netflix i jos kojesta drugo
I know it all, I just can't remember it all at once
Blog / Photo

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #10 poslato: 25.10.2018 22:30:00 »
OK, mada mi treba vise na VPN/mreznom nivou, posto bih kacio (fire)TV/NAS/etc na to, a ne browser... Netflix nema klasicni user library (vise je u pitanju razlicito rotiranje naslova zavisno od drzave), tako da to nije frx, nego vise Prime Video/Photos, BBC iPlayer i slicni koji te u startu ody3bu ako si sa pogresne IP adrese.