Autor Tema: Google assholes  (Pročitano 1836 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
Google assholes
« poslato: 01.03.2016 20:45:35 »
Da ne volim Google, to svi znaju. Koristim neke njihove servise, ali ne volim ih. Medjutim, nedavno su me bas jako iznervirali - pa sam hteo da podelim iskustvo s vama. Elem, moj tata je na legacy planu za Google mail, placao je 5 dolara godisnje za dodatnih 20Gb mail prostora sto mu je bilo super. Pre godinu, dve je Google ukinuo taj plan i svima nametnuo planove koji su minimum 25 dolara za 100Gb koji delis sa Google Drive. Mom tati ne treba Google Drive i ne treba mu toliko prostora na mailu - no, posto je Google obavezan US zakonima - morali su da onima kojima je trajala pretplata ostave tu mogucnost i dalje. I moj tata je jos 2 godine placao 5 dolara i dobijao svojih 20Gb prostora.

Sad dolazimo do asshole dela. Kartica mu je istekla i nabavio je novu. Naravno, posto je stara istekla, njom nije mogao da se placa dodatni paket i Google je poceo da upozorava da treba dodati payment metod. Medjutim, svaki pokusaj dodavanja nove kartice na Google Wallet je javljao gresku. Sve smo probali, da promenimo postojecu karticu (samo je sada novi expiry date u pitanju), da dodamo drugu, da probamo sa mojom - Google je samo prijavljivao gresku na stranici (kaze "a temporary error has occured. Please reload or report the issue"). Probao sam i da reportujem issue, samo sam dobio poruku da "Google ne moze da mi odgovori direktno, ali da ce moj komentar da im pomogne da unaprede servis". Uglavnom, nedelju dana sam svaki dan probao i cekao me je isti "Temporary error". Pisao sam Google-u, naravno, bez odgovora.

Posle nedelju dana, paket je istekao i cancelovao se. Odjednom je stranica proradila i mogao sam da dodajem nove kartice. Da bude jos smesnije, cak je ucitao karticu koju sam vec pokusavao da dodam ranije iz ko zna koje mracne dubine i ponudio mi je. Za bukvalno 3 sekunde sam uplatio novi paket, koji tati ne treba. Tako je Google elegantno resio problem legacy paketa.

Do no evil, my ass. I pre nego sto neko kaze da sam fanboy - Apple ovakva sranja nikad ne radi. Zapravo, svaki issue sa novcem koji je bilo ko od mene ili mojih drugara imao su momentalno resavali u korist korisnika. Sto se mene tice, moje pare dobijaju redovno i Microsoft i Apple, ali Google nece ni cent dobiti.
« Poslednja izmena: 01.03.2016 21:02:58 Ivan »
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže bear

• Dominator
Odg: Google assholes
« Odgovor #1 poslato: 02.03.2016 01:33:47 »
Slicna iskustva. Jednom kada sam kupovao Nexus 5 i jednom kad mi je majka greskom aktivirala G+ koji joj je zablokirao sve servise. U sustini nisam nijednom uspeo da resim ijedan account/platezni problem koji sam imao sa Googleom bez ekstenzivnog mrcvarenja. Dok radi, OK, ako ne radi, zaboravi. Imao sam par poziva i sa Appleom (iz svojih iPad dana) i Microsoftom (nevezano za posao - sto se tice supporta, nema razlike izmedju MS Employeea i Pere Lozaca), i to smo uvek nekako uspeli resiti* na ovaj ili onaj nachin.

*Ne racunam appstore QA, gde MS, a pogotovo Apple bas zna da iznervira

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
Odg: Google assholes
« Odgovor #2 poslato: 02.03.2016 09:56:10 »
Pjederi!