Autor Tema: Save Google Image Search  (Pročitano 2926 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
Save Google Image Search
« poslato: 25.04.2016 15:12:05 »
Ova opcija se pojavila u mobile Chrome i mobile Safariju pre nekog vremena, ali danas sam je primetio i u browseru - doduse samo Chrome i samo Windows (Chrome za Mac jos nema). Uglavnom, cool je opcija, na svakoj slici u Google Image Search imas 'save' dugme a potom pristupas sacuvanim slikama (u sustini samo linkovi) sa google.com/save.

Vrlo je jednostavno i podrzava samo bazicno tagovanje za organizaciju, ali vrlo fina opcija za privremeno cuvanje slika pre offloada u neki Pinterest/Evernote/OneNote/Stagod.

Jel' jos neko dobio?
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
Odg: Save Google Image Search
« Odgovor #1 poslato: 25.04.2016 16:21:00 »
Ja sam dobio u Opera browseru od pre neki dan.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #2 poslato: 25.04.2016 17:57:31 »
Ja sam dobio u Opera browseru od pre neki dan.

E pa super, nisam probao u drugim browserima, a nekako sam pretpostavio da radi samo u Chrome-u. Verovatno onda i u FF radi. Kao sto rekoh, za sada samo Windows, verovatno uskoro i Mac. Svidja mi se opcija, zapamtis sliku na jednom uredjaju, nadjes na drugom, itd.

Pinterest radi ovo isto, ali on mora da uploaduje sliku sto traje neko vreme, dok ovo momentalno sacuva. Kao sto rekoh, nije za permanentno cuvanje, ali je super kao bookmarking sistem. Odlicno za one koji skupljaju puno slika za reference.

Kad smo kod ovoga, jel koristite neki servis/app za cuvanje slika, dokumenata, note-ova, itd? Ja vec par godina koristim Evernote i placam Premium, mislim da vredi, ali ima i solidnih besplatnih alternativa, poput OneNote-a.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #3 poslato: 25.04.2016 19:58:46 »

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #4 poslato: 26.04.2016 08:19:26 »
Kad smo kod ovoga, jel koristite neki servis/app za cuvanje slika, dokumenata, note-ova, itd? Ja vec par godina koristim Evernote i placam Premium, mislim da vredi, ali ima i solidnih besplatnih alternativa, poput OneNote-a.

OneNote, prvenstveno jer ima finu Surface integraciju (plus su mi stvari u MS cloud-u, jel'), manje zbog free statusa.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #5 poslato: 26.04.2016 08:31:35 »
Ovo mu dođe nešto između Keep-a i Photos-a. Više Keep.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #6 poslato: 26.04.2016 09:20:33 »
I zaboravih da spomenem da za ovu svrhu "visual bookmark" varijante cesto koristim "clip to onenote" (ima ekstenzija i za chrome i valjda za sve ostale browsere).

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #7 poslato: 26.04.2016 18:40:40 »
Onenote mi je super i previše komplikovan. Ima tačno taj korak više kod pravljenja beleške koji mi smeta.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #8 poslato: 26.04.2016 21:00:15 »
Onenote mi je super i previše komplikovan. Ima tačno taj korak više kod pravljenja beleške koji mi smeta.

To je upravo ono sto mene odbija od OneNote-a - i mislio sam da sam samo ja u pitanju. Inace ima super stvari, meni je odlican editor i to kako mogu bilo gde da pisem tekst, stavljam slike (meni su ti servisi prvenstveno zbog slika i referenci bitni). Medjutim, uvek ima neka zackoljica a najveca mi je ta sto iz nekog razloga, malo malo pa mi nesto ne sync-uje. Moguce zato sto imam puno slika tu, ali jednostavno se desava da tako krene sync i stoji li stoji i nece da update-uje note (na jednom kompjuteru sam ubacio i cekam da se pojavi i na drugom i nece). Generalno, brzina mi je najveci problem tu - inace mi se poprilicno dopada.

Evernote mi je tu dosta pouzdaniji - iako i on ume da baguje sa syncom - a ima mnogo bolji web clipper i iOS aplikacije (a i Android apps im se popravio u poslednje vreme). Bas nedavno su izbacili verziju 6 za Windows app koja podrzava hidpi ekrane (tojest podrzava UI scaling od 200% normalno, sto je super vest za Surface, Cintiq Companion i ostale 'retinaste' ekrane).

I nema taj "korak vise" - zapravo, ima super foru da mozes da precicom na tastaturi paste-ujes content direktno u novi note - i nekako mi je jasnija ta podela po folderima i preko tagova. E da, i ima dobar search koji ne samo da pretrazuje notes, vec i attachovana dokumenta i pdf-ove, kao i tekst na slikama (solidno radi OCR automatski kada ubacis neku sliku). Takodje, ako vise ljudi koristi, ima super chat-based note sharing. I ima remindere, koji su korisniji nego sto na prvi pogled deluje (napises neki note i onda samo kazes da te podseti kasnije sa tim note-om).

Mana je cena, jel, posto kosta bar 20 dolara godisnje za normalnu kolicinu podataka (ja placam 40 za premium, ali koristim servis vec dugo i nije mi zao, to mi je bukvalno mesto gde drzim sve bitno). Takodje, OneNote editor rastura Evernote, nije cak ni blizu (pises gde hoces, stavljas sliku gde hoces i najbolja stvar, mozes da uzmes olovku i pises preko svega bez ogranicenja), ali je meni Evernote editor sasvim dovoljan.

OneNote tu i tamo koristim, i da nema Evernote-a, bio bi mi prvi izbor. Pored toga nekad koristim i Apple Notes i Notability za rucno pisane beleske, ali to je samo za one sa, kako bi to Attila rekao, jabucicom na uredjajima. Da, ja koristim 4 servisa za notes. Ali Evernote je glavni.

BTW - Microsoft je pametno izbacio app koji importuje notes iz Evernote u OneNote.
« Poslednja izmena: 26.04.2016 21:05:39 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames