Autor Tema: The Expanse Book series  (Pročitano 23822 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
The Expanse Book series
« poslato: 06.07.2016 23:27:02 »
Završih The Expanse 5: Nemesis Games. Za sada najslabija knjiga. Cela knjiga izgleda kao uvod za sledeću knjigu. Postavljanje pozornice.

Van mreže Igor

• Dominator
Odg: The Expanse Book series
« Odgovor #1 poslato: 06.07.2016 23:50:59 »
Sledeca knjiga, Babylon's Ashes, izlazi prvog novembra...
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #2 poslato: 06.07.2016 23:56:59 »
Da znam, i jasno je iz ove knjige zašto nosi naslov "Babylon's Ashes" :) Preorderovaću na Amazonu, ali moram još nešto da kupim da bi mi bio free shipping.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #3 poslato: 09.07.2016 12:44:47 »
Završih The Expanse 5: Nemesis Games. Za sada najslabija knjiga. Cela knjiga izgleda kao uvod za sledeću knjigu. Postavljanje pozornice.

Meni je bas bila dobra, nije da se u njoj nije desilo dosta stvari.

A od samog pocetka tim posaca Expanse-a je rekao da svoje price pisu u 2-book formi. Leviathan Wakes je naravno bio mnogo vise standalone jer nisu znali dal ce serijal ziveti dalje.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #4 poslato: 10.07.2016 12:31:31 »
Kontam da nam treba nova tema za ovo pa sam izdvojio.

SPOILERS AHEAD

Enivej, ceo onaj deo sa Amosom mi je malo pointless sem da vidimo kako je izgledalo na Zemlji when shit went down. Naravno, da služi i kao character development, ali nekako kontam da i char development mora da se planira tako da ima udela u većoj priči. Ovako je totalan waste of pages. On putuje na Zemlju, pokači se sa nekim likovima u tranzitu, sprijatelji se sa nekim gay parom sa devojčicom, onda sleti na Zemlju, istražuje gde je Lidija, kako je umrla... nekoliko poglavlja o tome. A nema nikakve veze kasnije s razvojem događaja. Kontam da je njegova poenta tu bila da bude svedok uništenja na Zemlji i da pokupi Klarisu Mao.

Kontam da će ona da se žrtvuje u sledećem delu ili tako nešto. Mora da ima smisla zašto su nju ponovo uveli u priču. Previše je ljudi pobila da se samo izvuče sa pokajanjem. Kontam da će biti ključni igrač u sledećem delu.

Nije mi samo najjasnije bilo ono sa nestajanjem brodova u kapijama. Skontao sam u epilogu po opisu finalnog događaja da je isto kao i ona praznina koju su Elisa i Miler-bot videli u prošlom delu i da he to definitivno ono što je uništilo kreatore protomolekula, ali nisam dobro skontao da li neki brodovi prođu, a neki ne (u kom slučaju je stvar u kapijama) ili su neki sistemi oni u kojima brodovi nestanu (u kom slučaju ni jedan nije prošao i onda je ta stvar u tom celom sistemu).

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #5 poslato: 10.07.2016 12:49:16 »
Cela knjiga je sluzila da saznamo istorije od 3 crew membera. Naomi sa njenom terrorists porodicom, Alex na Marsu, Amos na zemlji. Po meni, knjiga je ponudila vise nego dosta zanimljivih stvari, i sa uzitkom sam je procitao.

Sad cekamo da vidimo 2nd part shitstorm-a koji je totalno promenio politicki lanscape covecanstva. Plus, evil aliens know about us now. The stage is set for more space opera stuff.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #6 poslato: 10.07.2016 20:57:41 »
Evo ja sam sad na trecoj knjizi. 'Citam' serijal po drugi put samo sada slusam audio knjige. I dalje mislim da je 3. knjiga najveci smor u serijalu...
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #7 poslato: 10.07.2016 21:47:41 »
Cela knjiga je sluzila da saznamo istorije od 3 crew membera. Naomi sa njenom terrorists porodicom, Alex na Marsu, Amos na zemlji. Po meni, knjiga je ponudila vise nego dosta zanimljivih stvari, i sa uzitkom sam je procitao.

Sve to super, ali ima način na koji se otkriva prošlost nekog lika. Upleteš to u radnju. Pazi, ne kažem da je bilo užasno dosadno, ali prvu polovinu knjige sam se pitao da li uopšte planiraju ikakvu drugu radnju ovde.

Sad cekamo da vidimo 2nd part shitstorm-a koji je totalno promenio politicki lanscape covecanstva. Plus, evil aliens know about us now. The stage is set for more space opera stuff.

Yup, very good. Voleo bih da vidimo Milera ponovo kao predstavnika protomolekula. Mislim da će se on sigurno pojaviti, mora neko da da naraciju za stvari koje su malo van naše moći poimanja. Nije kao da će Holden i ekipa sami da komuniciraju sa evil alienima koji su najverovatnije nešto apsolutno apstraktno. Takođe kontam da će Rocinante imati veću posadu od sad na dalje. Bobi i Klarisa sigurno, ali kontam da će ih biti još.

Evo ja sam sad na trecoj knjizi. 'Citam' serijal po drugi put samo sada slusam audio knjige. I dalje mislim da je 3. knjiga najveci smor u serijalu...

Treća... the slow zone one? Meni je ta ok skroz. Četvrta i peta su mi onako. Ali moram da im priznam da jako dobro pišu negativce. Ljude koje hoćeš da vidiš da plate za svoja sranja. Na primer tu u trećoj, onaj kapetan Behemoth-a kojeg liše dužnosti. U četvrtoj knjizi onaj Murtry i onaj inžinjer sa improvizovanom milicijom. I petom delu Marko.
« Poslednja izmena: 10.07.2016 21:50:55 Relja »

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #8 poslato: 07.12.2016 08:59:06 »
Babylon's Ashes hardcover, na putu do mene. Nadam se da stiže pre kraja godine, da se malo načitam za novogodišnje praznike.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #9 poslato: 07.12.2016 10:08:49 »
U jbt da, to je izaslo pre par dana...

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #10 poslato: 07.12.2016 14:28:21 »
Ja sam skinuo audiobook, al bacicu se na njega kada zavrsim Rogue One Catalyst. Nesto nemam puno vremena za knjige ovih dana.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #11 poslato: 05.12.2017 18:45:00 »
Krenuo da citam Persepolis Rising (dobro, slusam audiobook sa audible). Radnja knjige pocinje 30 godina posle kraja Babylon's Ashes. Big jump...  :stunned:
« Poslednja izmena: 05.12.2017 18:48:21 Igor »

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #12 poslato: 05.12.2017 19:21:59 »
Wow indeed. Al morace kniga da saceka, moram zavrsiti prvo Oathbringer-a.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #13 poslato: 05.12.2017 22:05:05 »
U jeee. Je l' Holden još uvek živ? Meni bi trebalo da stigne iz Amazona, pre-orderovao sam.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #14 poslato: 05.12.2017 22:15:09 »
Jel ona novela pre persepolis-a bitna?