Autor Tema: Dobar besplatan/jeftin Image viewer?  (Pročitano 7191 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
Dobar besplatan/jeftin Image viewer?
« poslato: 30.07.2016 11:43:41 »
Drustvo, da li neko zna da preporuci neki solidan image viewer a la ACDSee
Naravno po mogucstvu besplatan ili da nije mnogo skup

znaci da ima sledece funkcije obavezno
- da se vide sve slike u folderu kao thumbs
- da moze da ide fullscreen (bez ikakvog interfejsa i da se ne vidi pointer)
- da moze da vidi i prikazuje PSD slike

Van mreže neor

• Dominator
    • NEOR - naučna fantastika
Odg: Dobar besplatan/jeftin Image viewer?
« Odgovor #1 poslato: 30.07.2016 17:21:03 »
Ja koristim FastStone Image Viewer. Moze sve ovo nabrojano.
Zlatno doba, Darvinov radio, Brzina mraka - http://www.neor.rs/arhiva/neor/

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #2 poslato: 30.07.2016 21:30:40 »
thanx neor, will check it out :)

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #3 poslato: 31.07.2016 12:21:32 »
Ja isto FastStone. Preporuke.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže twist

• Dominator
« Odgovor #4 poslato: 31.07.2016 17:46:01 »
Isto, odlican je samo treba da se skine neka M verzija za bolju podrsku za jezike.
You underestimate my propensity for acting on a whim, Dan. I might kill you just for the sheer cosmic perversity of the act.

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #5 poslato: 01.08.2016 01:16:25 »
Instalirao, dopada mi se, hvala svemirska braco :) :D

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #6 poslato: 01.08.2016 15:37:12 »
Ovde bih samo da malo uletim s jednim komentarom, cisto posto mi je van konteksta tesko da objasnim. I nemojte ovo shvatiti kao trolovanje, posto - kao sto vidite - sacekao sam da covek resi problem, a i sam sam mu savetovao da stavi FastStone. E sad, kada je to proslo, mogu da kazem - ovo je upravo primer zasto volim Mac i zasto ljudima kazem, da Mac je bolji ako radis dizajn/art/photo/bla bla. Ima gomila primera, ovo je samo jedan od tih, ali Mac-ov Quick View jednostavno ne postoji na PC-u, built in Preview i ugradjene opcije tipa smart folderi, spotlight, batch operacije nad fajlovima, itd. - da Achos ima Mac, ne bi morao da pita koji viewer da koristi ili da li da updateuje OS, i sve to.

Naravno, sve ima prednosti i mane, necu da ovo pretvorim (nadam se) u Mac vs PC, samo navodim - od stvari u kojima je Mac bolji, e evo, ovo je jedan mali ali lep primer.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #7 poslato: 01.08.2016 19:54:37 »
Mac skup, PC bolji :D

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #8 poslato: 02.08.2016 01:28:15 »
od tih, ali Mac-ov Quick View jednostavno ne postoji na PC-u, built in Preview i ugradjene opcije tipa smart folderi, spotlight, batch operacije nad fajlovima, itd. - da Achos ima Mac, ne bi morao da pita koji viewer da

Mozes malo da detaljnije pojasnis sta tacno mislis pod built-in preview, smart folderi i spotlight? Posto meni u glavi nekako izgleda kao da Win10 (i donekle cak Win8) ima varijante istih? Imam uvek osecaj da je cesto ovo slucaj poznavanja OS-a a ne (ne)postojanje necega. Tj. tebi ne fale one stvari koje Win10 ima/radi a ti ne koristis (Cortana, OneNote, touchscreen etc), a meni ne fale OS X stvari koje ja ne koristim.
« Poslednja izmena: 02.08.2016 01:48:18 bear »

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #9 poslato: 02.08.2016 09:02:26 »
Da, to sa preiew-om jeste čudno. Kontao bih da svaki OS do sada treba da ima to. Na Apple-u je to fenomenalno elegantno urađeno. Ne znam stvarno u čemu je fora, deluje mi kao jedna od elementalnih funkcionalnosti laka za izvođenje.

Takođe, Achos je u pravu :)

Mozes malo da detaljnije pojasnis sta tacno mislis pod built-in preview, smart folderi i spotlight? Posto meni u glavi nekako izgleda kao da Win10 (i donekle cak Win8) ima varijante istih? Imam uvek osecaj da je cesto ovo slucaj poznavanja OS-a a ne (ne)postojanje necega. Tj. tebi ne fale one stvari koje Win10 ima/radi a ti ne koristis (Cortana, OneNote, touchscreen etc), a meni ne fale OS X stvari koje ja ne koristim.

Mislim da Win10 to nema. ima neki image viewer (mislim da se zove Photos), koji je ono... program koji nakon što si pogledao sliku, moraš da zatvoriš. Na Mac-u je to mnogo elegantnije. Space, preview, space, preview gone. I koliko se sećam, radilo je lightning fast, sa gomilom fajlova za koje sam kontao da neće raditi. I sve otvara u tom jednom preview prozoru. Txt, PDF, JPEG,... a ne da mi za svaki fajl otvara drugu aplikaciju.
« Poslednja izmena: 02.08.2016 09:06:03 Relja »

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #10 poslato: 02.08.2016 11:08:56 »
A kako se to razlikuje od najobicnijeg preview pane-a?

Mislim, ne koristim ni smart foldere pa verovatno ne vidim veliku razliku od Windowsovih saved searcheva, odnosno izmedju spotlighta i (Cortanizovanog) windows search-a.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #11 poslato: 02.08.2016 19:20:56 »
Siguran sam da znaš razliku. Ovaj na mac-u se otvara sa space tasterom (da, važno je da je space, pošto je najbrži za nalaženje na tastaturi), a ovaj je konstantan preview svega što je selektovano u zasebnom delu prozora.  Pošto zauzima toliki deo prozora, većina ljudi ga skloni da ne zauzima prostor i samim tim je kompletno useless.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #12 poslato: 02.08.2016 21:11:28 »
Siguran sam da znaš razliku. Ovaj na mac-u se otvara sa space tasterom (da, važno je da je space, pošto je najbrži za nalaženje na tastaturi), a ovaj je konstantan preview svega što je selektovano u zasebnom delu prozora.  Pošto zauzima toliki deo prozora, većina ljudi ga skloni da ne zauzima prostor i samim tim je kompletno useless.

Dobro, zato pitam, ja nikada "jednostavno ne postoji" ne bih interpretirao kao "Space je bolje nego Alt-P" (sto je potpuno druga diskusija).

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #13 poslato: 03.08.2016 01:35:39 »
A kako se to razlikuje od najobicnijeg preview pane-a?

Mislim, ne koristim ni smart foldere pa verovatno ne vidim veliku razliku od Windowsovih saved searcheva, odnosno izmedju spotlighta i (Cortanizovanog) windows search-a.

Razlika je kao prvo sto taj preview pane prikazuje jpege i gifove i pngove i to je to, ako se ne varam. Quick Look prikazuje sve, od PSD fajlova, Photoshop brusheva do dokumenata, pdf-ova, 3d modela, stagod. Druga razlika je lagodnost - znam da glupo zvuci, ali ja taj preview pane ni ne koristim na Windowsu - zauzima previse prostora, posebno na laptop ekranima. I uvek zaboravim da ga ukljucim.

Pored toga, Mac ima Preview, to je bas viewer koji otvara fajlove, konvertuje ih, edituje PDF-ove, izvlaci frejmove iz gifova, stagod. Nikad mi nije trebalo nista dodatno, a na Windowsu uvek instaliram FastStone.

Jos jednom, prilicno sam siguran da sve to Windows ima *negde*. Fora je samo kako je reseno i koliko je pristupacno. Uostalom, ne znam, zasto Achos trazi "dobar free viewer za Windows"? Nisam cuo ni jednu osobu sa Mac-om da ikada pita "jel znas neki dobar viewer?"

Ali to je meni vec sira tema - zaista, tesko je objasniti koja je razlika. Windows, manje vise, ima sve sto ima i Mac OS. Ja to svima kazem, nema Mac neku magicnu mogucnost. To se sve svodi sledece - (po meni) bolje je napravljeno. U smislu, bolje osmisljen interfejs, bolji dizajn, itd. To je kao ono, poredis Mercedes i VW i kazes "pa oba imaju servo volan".

Ali ok, to je samo moje misljenje. Sve ima prednosti i mane, ali bas zato mi je ovo bio dobar primer posto je cesto tesko objasniti zasto je MENI (naglasavam: meni) bolji Mac OS.

Dobra stvar je sto i Windows i Mac OS imaju zaista mocne alatke. Dobro je da realna produktivnost ne pati i da jednako mozes da budes dobar artist, programer, muzicar, stagod na obe platforme. I Windows 10 je meni najbolji Windows do sada. Ali mi je neverovatno koliko Microsoft i dalje ne kapira kako da uradi neke stvari. Znas ono, naprave Calendar app i niko je ne koristi. Naprave mail app - i niko je ne koristi (ozbiljno, jel zna nekog ko koristi Windowsov built in mail?). Naprave notifikacije slicno kako ih ima Mac OS i niko to ne koristi. Naprave Windows Photo app i niko je ne koristi. Evo, iskreno, ne znam ni ja zasto - sve to postoji i kao radi, ali niko ih ne koristi. S druge strane, gomila ljudi koristi Mail, Calendar, Messages, Photos, Preview na Mac-u.

Mac skup, PC bolji :D

Jasno, kazem, nije ovo Mac vs PC. Ako zelis kompjuter za malo para - PC. A s tim kompjuterom mozes da crtas, modelujes, pravis filmove, muziku, stagod - u tom smislu, mnogo bolji deal. S druge strane, ako imas para i volis kompjutere i zelis da potrosis 1500-2000e na komp zato sto to volis, radis na tome ceo dan (i, ponavljam, mozes da priustis) - onda nije "skuplji" od ekvivalentnih PC-a.

« Poslednja izmena: 03.08.2016 01:44:22 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #14 poslato: 03.08.2016 04:50:14 »

E da, i ovo moram da promomentarisem - meni je najveca razlika izmedju spotlighta i cortanizovanog searcha sto mi spotlight uvek nadje fajlove koje trazim. Windows mi uvek prikaze samo neki njegov cudan izbor fajlova i cesto ne nadje ono sto trazim. PSD fajlove, recimo. Sad, mozda ja samo tripujem, ali cini mi se da ne indeksira sve fajlove kako treba. I vrlo cesto mi se desi da kada krenem da kucam u Kortani, imam par sekundi pauze da dodje sebi. Takodje, ne pretrazuje eksterne diskove (a ja imam 4.5Tb prikaceno na kompjuter eksterno). Sad, ne znam, mozda meni samo ne radi kako treba. Jel ostali imaju bolja iskustva sa Windows pretragom?
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames