Autor Tema: Koje kuciste kupiti (do 15k)?  (Pročitano 6445 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
Koje kuciste kupiti (do 15k)?
« poslato: 14.11.2016 18:54:23 »
Drugari, postavljam pitanje ovde, jer smatram da su clanovi prilicno racionalno i zreli ljudi ;)
Sa razlogom ne pitam na forumima tipa benchmark, pcaxe itd. jer nemam namera da se raspravljam sa likovima kojima je bitno da li je nesto 16 ili 17dBA i koliko su milimetara zazori na stranicama kucista (ljudi kompenzuju neke ozbiljnije nedostatke zaista apsurdnim stvarima).

Ja sam vrec procesljao nase jadno trziste (mrzi me da cekam svercere iz Madjarske da mi donose nesto) i sledece 3 kucista su mi interesantna:

Thermaltake Core v51

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16811133264

Cooler Master MasterBox 5

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=9SIA1UH4SE4507&cm_re=MasterBox_5-_-11-119-314-_-Product

I ovo kinesko zbog velikog broja pozitivnih kritika. Inace nisam bas dugo kupovao ta dvilja kucista zbog bolnih secanja na posekotine po prstima od neobradjenih ivica kineskih kanti :) DH, video sam da ti imas isto, pa bi bilo lepo da podelis iskustvo.

https://shop.benchmark.rs/kucista/ms_industrial_midi_tower_black_widow-72553

Bitno mi je:

- Prostor za CPU cooler da je minimum 170mm
- Da ima sto vise mountova za diskove (trenutno imam jedan ssd i dva hdd od 3,5'')
- Pozeljno da ima pleksiglas sa jedne strane (iz prakticnih razloga, ne estetskih, volim da vidim da mi kuleri svi rade kako treba)
- Da je dobar protok vazduha
- Pozeljno da nije neki predrkan svemirski dizajn
- Plus ako je modularno
- Plus ako ima preinstalirane kulere

Otvoren sam za sve predloge i sugestije. Ne bih dao preko 15K rsd.

Hvala.

"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
Odg: Koje kuciste kupiti (do 15k)?
« Odgovor #1 poslato: 14.11.2016 19:21:12 »
Nazalost, ne razumem se, ali znam da sam sa Cooler Masterima uvek bio zadovoljan.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
« Odgovor #2 poslato: 14.11.2016 22:40:10 »
Ja sam apsolutno prezadovoljan sa MS Industrial Black Widow, nedavno sam ga uzeo. Fantasticno kuciste po nenormalnoj niskoj ceni.
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?374058-MS-Industrial-Black-Widow

Ne ispunjava bas sve tvoje uslove [nema clear window side].

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #3 poslato: 15.11.2016 01:39:10 »
Ja ne verujem u nenormalno niske cene :) Negde uvek platis.

No dobro, ko zna, mozda je ok kuciste.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #4 poslato: 15.11.2016 07:13:03 »
@Ivan

I ja trenuto imam CM Elite 431 Plus, koje je staro 6 godina i odlicno me sluzilo. U medjuvremenu su komponente "narasle" pa sada nema vise dovoljno mesta u kucistu za normalan protok vazduha i sve kablove iako mi je napajanje modularno.
Sto se cene ovog Kineza tice, i ja sam skeptican, ali vidim da bas dosta ljudi hvali to kuciste.

@DH
Hvala ti za info. Ja sam taj thread vec citao, ali nisam tamo hteo nista da pisem, jer sam video da su uspeli da se posvadjaju i da je okruzenje generalno neprijateljsko.

Meni se svidja ovo:

http://www.fractal-design.com/home/product/cases/define-series/define-r5-black-window

Original koji su kinezi iskopirali za BW, ali nema ga trenutno kod nas, a ovi na KP traze 140! eura za kuciste koje se u Madjarskoj prodaje za 105 plus mora da se ceka.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
« Odgovor #5 poslato: 15.11.2016 09:25:01 »

Ovde placas samo za suv kvalitet, i kad platis znas da te niko nece zvati ovcom. ;)

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #6 poslato: 15.11.2016 09:29:09 »

Ovde placas samo za suv kvalitet, i kad platis znas da te niko nece zvati ovcom. ;)

Ovcom me zovu vec godinama posto zivim u Srbiji u kojoj ljudi vrednost poistovecuju sa niskim cenama (ili kako ja to volim da kazem - kvalitet pljeskavice/burgera mere kolicinom mesa). Sto se tice suvog kvaliteta - to je upravo to - ne znam da li jeste kvalitet. Nije da ne verujem tvojoj proceni, ali ti jesi cesto pristrasan, plus imas drugaciju definiciju 'value for money' od mene. U svakom slucaju - ne kupujem ja kuciste pa nema ni veze :)
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
« Odgovor #7 poslato: 15.11.2016 09:42:33 »
Ovo je zaista fenomenalno kuciste, jbg, prestacu da ga promovisem ako ces se time osecati bolje.

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #8 poslato: 15.11.2016 09:48:58 »
@DH, BW ima samo dva mesta za 3,5'' diskove?

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
« Odgovor #9 poslato: 15.11.2016 10:04:01 »
Da.  SSD-ovi se mogu zasrafiti na dosta drugih mesta.

Van mreže twist

• Dominator
« Odgovor #10 poslato: 15.11.2016 10:44:10 »
Cooler Master po mom iskustvu. Vec duze vreme koristim njihovo kuciste koje je bilo medju jeftinijjim modelima kad sam ga kupovao, (oko 70 evra) i ima sve, tesko je, diskretno, sa mnogo prostora unutra, osim slot-a za SSD koji sam lako improvizovao. Takodje njihova napajanja me nikad nisu zajebala a Chieftec jeste.
You underestimate my propensity for acting on a whim, Dan. I might kill you just for the sheer cosmic perversity of the act.

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #11 poslato: 15.11.2016 11:15:48 »
@twist

I ja imam dobro iskustvo sa CM-om generano. Trenutno imam ovo:
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16811119256

Ali danasnji izbor kucista kod nas je katastrofa. Zato sam i otvorio topic.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #12 poslato: 15.11.2016 11:43:30 »
Ovo je zaista fenomenalno kuciste, jbg, prestacu da ga promovisem ako ces se time osecati bolje.

Nisam to rekao - nemam pojma kakvo je kuciste. Aj stvarno, necu da se mesam.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #13 poslato: 16.11.2016 10:38:40 »
DH, gornji dust filter je na magnet kod ovog BW kucista?
Cekam nekog lika da mi javi da li moze da mi nabavi FD R5.
Ako ne velika je verovatnoca da cu da uzmem ovog kineza, jer necu da placam napacune cene kod nas za CM.

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
« Odgovor #14 poslato: 16.11.2016 10:41:37 »
Da, ima magnete.