Autor Tema: Vežba...  (Pročitano 10212 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže maddog

• Dominator
Odg: Vežba...
« Odgovor #15 poslato: 01.05.2019 16:08:29 »
wow, ovo izgleda sjajno

IMO ovaj komad tkanine bi mogao biti jedne boje, mislim da je dovoljno boje na njemu, ali to je stvar ukusa, sve je uradjeno apsolutno sjajno

Hvala Kalkuluse :)

Ok je, ali ne vidim poentu oko foto manipulacije. Mislim, sve je već urađeno ovde, samo si maskirao i obojio delove. Tako da je ono... originalni artist ovde komplet vadi stvar. Maske na nekim delovima bi trebalo da imaju malo više feather-a. Pogotovo na ovim delovima tkanine koji vise na rogovima iza glave.

Čemu ova vežba? Ne mogu da skontam koji skill vežbaš i s kojom krajnjom namenom.

Relja, iskreno, ovo je više fucking around nego nešto ozbiljno...
Cilja nije bilo, sem neki moj trip da vidim da li sam zapamtio da koristim PS s obzirom da preko 2 godine nisam pipnuo tablet.
Btw, ne slažem se sa tobom da foto manipulacija nema poentu. Samo zahvaljujući bojama i osvetljenju moguće je promeniti scenu/karakter/šta god za 180 stepeni.
Mislim da ovaj karaker može da prođe kao neki forest creature mada sama pojava inicijalno ukazuje na neku evil-ish prirodu...
U svakom slučaju, malo vežbe ne škodi :D

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #16 poslato: 02.05.2019 00:46:37 »
Vidi, kada postuješ nešto, podrazumeva se da nije "samo se zajebavam" nego "treba mi vaše mišljenje". Imam ja mnogo mnogo foldera po kompjuteru koji su puni "samo se zajebavam" stvari. E sad, ajde, postovao si svoju vežbu, ali onda ne mogu da ti dam nikakav konstruktivan komentar osim "odlično, nastavi da vežbaš, vežba je super".

Ali opet, za šta vežbaš? Šta je cilj vežbe?

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #17 poslato: 02.05.2019 01:05:21 »
Vezba boje...
Sta si radio, stavio na overlay ili color blend mode i ofarbao.
Pre bih rekao na color jer nemam utisak da su izmenjene vrednosti sa originalne slike.

Ovo je inace retusiranje, ne fotomanipulacija.
Zapravo je samo bojenje. Mnogi likovi rade tako sto prvo urade grayscale pa onda tako ofarbaju.
Mada bilo bi zanimljivije da si zaista promenio osvetljenje..

Evo moje varijante... :)

Van mreže maddog

• Dominator
« Odgovor #18 poslato: 02.05.2019 12:51:13 »
Vezba boje...
Sta si radio, stavio na overlay ili color blend mode i ofarbao.
Pre bih rekao na color jer nemam utisak da su izmenjene vrednosti sa originalne slike.

Ovo je inace retusiranje, ne fotomanipulacija.
Zapravo je samo bojenje. Mnogi likovi rade tako sto prvo urade grayscale pa onda tako ofarbaju.
Mada bilo bi zanimljivije da si zaista promenio osvetljenje..

Evo moje varijante... :)

Nice one, Achos, nice one indeed, sir... :D
Fenomenalno, bar meni :) Kudos!
Da, samo bojenje, soft light, overlay, smudge, burn, svašta nešto...

Vidi, kada postuješ nešto, podrazumeva se da nije "samo se zajebavam" nego "treba mi vaše mišljenje". Imam ja mnogo mnogo foldera po kompjuteru koji su puni "samo se zajebavam" stvari. E sad, ajde, postovao si svoju vežbu, ali onda ne mogu da ti dam nikakav konstruktivan komentar osim "odlično, nastavi da vežbaš, vežba je super".

Ali opet, za šta vežbaš? Šta je cilj vežbe?
Reljo, ovo je upravo "just fukin` around" i ništa ozbiljno. Radio sam nešto za posao u PS-u i nakon toga sat vremena zezanja na kompu. Cilj ne postoji sem nekog svog razmrdavanja u PS-u...
Inače, volim kada ljudi postoju "just fuckin` around shit" jer se upravo iz toga radjaju neke bad-ass stvari, čak i među profesionalcima.
Jedino ako ne ideš iz ugla da karakter nisam stvorio ja, već da sam ukrao tudju ideju i prčkao malo po njoj (fucked around). U tom slučaju si potpuno u pravu :)

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #19 poslato: 02.05.2019 13:57:59 »
Hehe, ultra shiny white highlight je sexy indeed :D

Da, to recimo cesto rade concept artisti.
Kada su zadovoljni 'oblicima' koje su dobili u grayscale varijanti.
Onda na ovake nacine peglaju prilicno brze boje preko