Autor Tema: Total Commander  (Pročitano 13019 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
Total Commander
« poslato: 20.02.2017 22:49:36 »
@bear

Mozes li da nam preporucis neki bolji program od TC?

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
Odg: Total Commander
« Odgovor #1 poslato: 20.02.2017 23:07:54 »
I ako ti preporuci nesto, nemoj ga poslusati. TC rules.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #2 poslato: 20.02.2017 23:38:37 »
TC?
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #3 poslato: 21.02.2017 01:30:54 »
Total Commander koriste ljudi koje bas briga za dobar dizajn. Just sayimg.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #4 poslato: 21.02.2017 07:15:02 »

Nije frka, preporuči bolji. Za pc, naravno.

I ako ti preporuci nesto, nemoj ga poslusati. TC rules.

Of course it does.  ;)

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #5 poslato: 21.02.2017 08:41:45 »

Koriste ljudi kojima je potreban. Meni je potreban često, a stalo mi je do dizajna. Nemam pojma koliko puta sam tražio na netu TC alternative ili neki skin, samo da bude manje ružan. Ali nema mu ravnog. Nema ni ono second best.

Pazi ovako, izrenderujem animaciju na render farmi kao sekvencu slika i onda skontam da sam se ujebao u jednom delu. Srećom, ne moram da renderujem sve ponovo, mogu samo nekih 240 frejmova iz sredine. Izrenderujem samo to ponovo. Skinem novu sekvencu slika, ali sam se zajebao što sam preimenovao radni fajl i sada se i ta sekvenca 240 novih slika zove drugačije. A treba da se zovu isto + broj frejma + ekstenzija da bih ih spojio kako treba u finalnu animaciju. Windows nema multi rename tool. Pogodi ko ima? TC. I to jako jako moćan rename tool koji može da poređa fajlove kako god mi dune, napravi counter, podesim s kojim brojem counter da počinje, koliko cifara da ima, šta da bude ekstenzija,... sve. Problem rešen.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #6 poslato: 21.02.2017 11:30:34 »
@bear
Mozes li da nam preporucis neki bolji program od TC?

Pogledati sta se desilo u Windowsu od Win7 naovamo?

Nema boljeg TC-a od TC-a. TC je swiss-army knife, sto je imalo smisla kada stvarno dobar deo funkcionalnosti nije bio pokriven u samom OS-u. Danas, ti alati su vise prepreka nego pomoc - mogli bismo imati daleko brze operacije/pretrage. A posto ljude mrze da uce nove stvari i ne svidjaju im se, onda naravno insistiraju da je stari nacin bolji, i onda ide prica "e ne treba to novo, ja cim stavim novi OS odmah sve poiskljucim" i slicno.

Komparacije radi, to je kao kad neko kaze - ali ja mogu da predam uzde suvozacu da zapalim, kako ces to u automobilu, a? Ili konj ako primeti prepreku sam ce zakoci, a? Sve to stoji, konji su fantasticne zivotinje, ali iako ima specificnih stvari u kojima su konji bolji/prakticniji od automobila, to ne menja poentu.

All that said, u Windowsu kada sam u grafickom okruzenju ja recimo 90% stvari radim u File Exploreru, 9% komandnoj liniji, a preostalih 1% je FilerFrog, a i to vise u slucajevima kada sam na touch uredjajima da se ne mucim komandnom linijom. MC koristim kada sam na linux masinama bez grafickog okruzenja.

Citat
Windows nema multi rename tool. Pogodi ko ima? TC. I to jako jako moćan rename tool koji može da poređa fajlove kako god mi dune, napravi counter, podesim s kojim brojem counter da počinje, koliko cifara da ima, šta da bude ekstenzija,... sve. Problem rešen.

Po nema tool mislis bas nema uopste nacina, ili "nije dovoljno dobar"? Da ne bude zabune kao kod image preview-a.

IMO, everything that is wrong with the Windows world (u neku ruku da se vratimo na funny pics temu) :

Treba nekako vishe da stignemo u taj 21. vek. Bre.
« Poslednja izmena: 21.02.2017 11:34:19 bear »

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #7 poslato: 21.02.2017 14:26:36 »

Nije frka, preporuči bolji. Za pc, naravno.

Bio je to flamebait. I kao sto Relja kaze, ako koristite te napredne funkcije svakodnevno, ok, sure. Ne razumem se.

Ja sam poprilicno dugo koristio PC svakodnevno i nisam imao posebnu potrebu za necim boljim od built-in Windows stvari, ali evo, Relja je naveo dobar primer i ok.

Sto se tice dizajna, da, to je problem meni sa Windows developerima. Ne trazim posebno lep dizajn, trazim samo da se drze Windows 10 guidelines, ono, da ne naprave program koji bukvalno isto izgleda kao programi sa Windows 95. Nije mi jasno kako ih totalno bas briga.

Da ironija bude veca, na Mac-u postoji TC klon - koji ima Commander u imenu, znaci nisu cak ni sakrivali sta im je uzor - i izgleda bolje :)

https://itunes.apple.com/us/app/commander-one-free-dual-pane/id1035236694?mt=12

Ne navodim ovo iz "Mac je super awesome" razloga, vec da izrazim nezadovoljstvo time sto neki developeri jednostavno odbijaju da naprave iole pristojan dizajn. Zasto je to problem? Mislim, samo uzmes Windows 10 assete kada pravis program, nista posebno tu ne treba.

BTW, Mac ima batch rename :) /bezim
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #8 poslato: 21.02.2017 16:55:33 »
Ja sam poprilicno dugo koristio PC svakodnevno i nisam imao posebnu potrebu za necim boljim od built-in Windows stvari, ali evo, Relja je naveo dobar primer i ok.

Ali to je tih 1% korisnika zbog kojih je i Symbian propao. Uvek ima ono "a sta ako ja hocu... nesto-validno-ali-vrlo-specificno-sto-ne-treba-99%-ljudi" ?

Citat
Sto se tice dizajna, da, to je problem meni sa Windows developerima. Ne trazim posebno lep dizajn, trazim samo da se drze Windows 10 guidelines, ono, da ne naprave program koji bukvalno isto izgleda kao programi sa Windows 95. Nije mi jasno kako ih totalno bas briga.

Zato sto:

1. Ima previse starih primera iz tu negde doba Jure. I onda radi copy-paste.
2. Ima previse penzionera koji su preglasni. Da se ne uvredis - to je isti rezon koji ti govoris za touch. Ti gundjas da je touch beskoristan. Neko drugi gundja da su Metro/UWP guidelines ruzni i beskorisni. Uostalom, ni Start menija se nismo uspeli otarasiti, tolika je penzionerska inercija. Hoce svoj SIZ/PIO i cekanje penzije u redu ispred Poste, kakav e-gov e-banking i takve novotarije/gimmici.
3. Omladina doesn't give a shit. Ono, millenialsima je desktop samo pomocni uredjaj, i nece previse da kuka ako je UI shit. To je nesto sto je njegov deda koristio, on ga nece koristiti i kraj price, zasto kukati oko toga.

I zato je FB i Dzobs u pravu (a Nokia bila u krivu). Je*es ono sto korisnici _kazu_, svakako nemaju pojma sta zapravo zhele. Koristi A/B testiranje, analitiku, korisnicke studije, ali sta god radio, ne slusaj korisnike. Moze se preterati (Win8 je bio primer toga), ali to je vise bilo pitanje razmimoilazenje dostupnog hardvera i pravca softvera. Try'n'fail je milion puta uspesniji od ovih penzionerskih aplikacija koje samo propagiraju status quo.

Ja prvi pisem touch-first aplikacije. Sa sve UWP guidelines-ima i multi-FF podrskom. Ako se nekome ne svidja, siroko mu polje.

Citat
BTW, Mac ima batch rename :) /bezim

Ma nema frke, ima i Windows, i u Exploreru i u komandnoj liniji. Garant je shit i Macov batch rename je trilijardu puta bolji ali nije u tome poenta. Relja verovatno nikada nije probao multi-rename u Windowsu i ne zna za njega :P I ako sada (posle 159 godina TC-a) proba, reci ce "E ali ne radi kao u TC-u. I stavlja neke zagrade koje mi ne trebaju." :) Neko ko je krenuo s Win multi-renameom i navikao se na njega, verovatno nikada ne bi palo na pamet da za to koristi TC, ma koliko mocniji bio. Isto kao sto vecini ne pada na pamet da koriste komandnu liniju iako je realno bazilion puta mocnija.
« Poslednja izmena: 21.02.2017 17:09:07 bear »

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #9 poslato: 21.02.2017 19:11:00 »

2. Ima previse penzionera koji su preglasni. Da se ne uvredis - to je isti rezon koji ti govoris za touch. Ti gundjas da je touch beskoristan.

Pa, nisi u pravu. Ja ne gundjam da je touch beskoristan, ja gundjam da ga je Microsoft implementirao na beskoristan nacin. Ja zelim nove metode i bas nemam problem sa prilagodjavanjem na nove nacine rada - kada oni imaju smisla.

Ne bih sada da udjemo opet u raspravu oko ovoga - ti mislis da ima smisla, ja mislim da nema - ali ja nisam protiv promena.

Sve ovo sto si napisao razumem, ali mi ne objasnjava kako na Mac-u ipak sednu pa urade lep dizajn, cak i za vrlo, vrlo old school aplikacije.

Pazi recimo ovaj Subversion klijent - kako izgleda i kakav sajt su napravili za njega. Da li je ovo nesto sto millenialse zanima? Definitivno ne. Ali opet, nekako, za Mac je to napravljeno s ukusom. Jel tesko da se to uradi i za Windows?

https://www.zennaware.com/cornerstone/index.php

www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #10 poslato: 21.02.2017 20:13:47 »
Sve ovo sto si napisao razumem, ali mi ne objasnjava kako na Mac-u ipak sednu pa urade lep dizajn, cak i za vrlo, vrlo old school aplikacije.

Mislim da je to vise rezultat toga da je Apple sve navikao da uvek fura najnoviji (Mac)OS. Nema onog "Sierra je shit, ostajem ja na Snow Leopardu. A ako neki dev ne podrzava Snow Leopard, crk'o dabogda". Apple je discontinueovao Snow Leopard (koji je izasao kad i Win7) pre *tri* godine. Ej, ljudi nisu sigurni hoce li da upgradeuju XP, a kamoli 7, a ako se MS usudi da zucne, dize se kuka i motika. Konsekvenca toga je da su sve sistemske UI biblioteke na Apple strani up-to-date i da je lakse gurati dev sa aktuelnim primerima i aplikacijama. A ako neko radi nesto po starom, pocne da strchi vrlo brzo.

Za razliku od toga, u penzionerskom Windows svetu, otpor na promene is king. Sve treba da radi na svim Windowsima od pre hrista, sto znaci da kao dev moras da koristis matore biblioteke, pa onda moras odrzavati i matore primere, i onda ti i aplikacije izgledaju tako (barem sto se tehnickog aspekta tice). A ako je vec sve nekonzistentno i ruzno, onda nema ni nekog pritiska ili barem nije uocljivo da je (i) ta necija aplikacija UX-wise promasila vek. Od Win10 update mehanizam je mnogo moderniji i nece biti tih lomova tipa XP/Vista/7/8/10 (da, da, znam, daleko od savrsenog, ali u odnosu na ono kako je to izgledalo ranije, melem). Zato toliko MS i gura UWP, to je future-proof pristup. Ali nije lako dopreti do dev-ova koji su navikli na princip "ako je tu i za 5 godina, onda cu da vidim vredi li to koristiti".

Sto se mene tice, ja namerno stavljam da mi aplikacija zahteva Win8+, cak i ako realno ne treba. A ako postoji i najmanji razlog koji bi zahtevao Win10... Win10 only.

« Poslednja izmena: 21.02.2017 20:16:24 bear »

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #11 poslato: 21.02.2017 20:59:44 »
Razumem. Ok, da ne uzurpiramo Funny pics :D
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #12 poslato: 21.02.2017 21:04:40 »
Po nema tool mislis bas nema uopste nacina, ili "nije dovoljno dobar"? Da ne bude zabune kao kod image preview-a.

Nemam pojma da li ima načina, ali pazi, meni se ne downloaduje i instalira neki dedicated software samo za preimenovanje falova, ako to imam u sklopu TC-a i još gomilu stvari pride.

Mislim ti se sad igraš rečima. Tražili smo ti alternativu za TC, a ti kažeš kako mi imamo naviku da stvari moraju da rade kao TC. Mislim, ako je alternativa za TC, podrazumevano je da mora da radi kao TC i bolje ili makar da lepše izgleda. Dakle, ono side to side prebacivanje fajlova sa keyboard shortcut-ima, gomile korisnih toolova kao eto i taj multi rename tool, FTP, i šta sve već ne.

E sad, to ne znači da je TC or bust. Ako imaš neki novi inovativni pristup hendlovanju fajlova, a da to nije command line i nije klasični explorer window sa dodatnim opcijama, rado bih isprobao.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #13 poslato: 21.02.2017 21:18:53 »

E sad, to ne znači da je TC or bust. Ako imaš neki novi inovativni pristup hendlovanju fajlova, a da to nije command line i nije klasični explorer window sa dodatnim opcijama, rado bih isprobao.

Upravo tako.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #14 poslato: 21.02.2017 21:36:05 »

Nemam pojma da li ima načina, ali pazi, meni se ne downloaduje i instalira neki dedicated software samo za preimenovanje falova, ako to imam u sklopu TC-a i još gomilu stvari pride.

Ne, ne pricam o dodatnom softveru uopste. Selektujes vise fajlova i uradis rename. Ako prvi fajl sadrzi broj po Win nomenklaturi, svi ostali selektovani fajlovi ce se renumerisati (isto po Win nomenklaturi).

Citat
Mislim, ako je alternativa za TC, podrazumevano je da mora da radi kao TC i bolje ili makar da lepše izgleda. Dakle, ono side to side prebacivanje fajlova sa keyboard shortcut-ima, gomile korisnih toolova kao eto i taj multi rename tool, FTP, i šta sve već ne. E sad, to ne znači da je TC or bust. Ako imaš neki novi inovativni pristup hendlovanju fajlova, a da to nije command line i nije klasični explorer window sa dodatnim opcijama, rado bih isprobao.

Plasim se da ja koristim Explorer (ponekad u 2-3-4 pane varijanti), tako da cu sad lepo da se pokrijem usima... Najinovativniji nacin hendlovanja fajlova je da nema hendlovanja. iOS je tu ucinio pravu stvar - f*ck the file system, content je bitniji od hijerarhije.

Ako je pitanje bilo "koji je bolji 2-pane file manager bolji od TC-a" u pravu ste, nema boljeg - ali mi je to pitanje kao da kazes "a koja je to masina za kucanje bolja od Olimpije? Nemoj ti meni racunari trt-mrt igra recima". Ne smeta meni TC kao TC, vec kao reprezent alatki koja nas tera da iz razloga kompatibilnosti bukvalno ne mozemo da omasovimo/uvodimo nove stvari. Zato sam rekao penzionerski. TC je sjajan alat kao sto je i Flying Scotsman bila sjajna parna lokomotiva.