Autor Tema: Pomoc oko kupovine novog kompa molim vas :)  (Pročitano 17769 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
Odg: Pomoc oko kupovine novog kompa molim vas :)
« Odgovor #60 poslato: 07.06.2018 12:51:03 »
Oko 360.000 rsd. Ali ono … ne plaćam ja :) Ispada da će mi platiti Viddyoze, tako da nisam ni pokušao da smanjim malo cenu. Ali deluje mi da je ovo skroz ok.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #61 poslato: 07.06.2018 13:37:49 »
...eh, pa zasto onda ne 1080Ti... :P

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #62 poslato: 07.06.2018 14:07:44 »
Da, sto bi narod rekao, kad je bal nek' je maskenbal! :)
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #63 poslato: 07.06.2018 20:03:29 »
Neću da se alavim, ovo je ponuda koju sam dobio, poslao ovima, rekli "Platićemo mi komplet". Neću sad da isopadnem degen koji hoće još malo da izvuče.

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #64 poslato: 08.06.2018 00:06:46 »
Ja sam se salio, cisto da napomenem.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #65 poslato: 08.06.2018 09:50:08 »
Oko 360.000 rsd. Ali ono … ne plaćam ja :) Ispada da će mi platiti Viddyoze, tako da nisam ni pokušao da smanjim malo cenu. Ali deluje mi da je ovo skroz ok.

Ma extra!  :D

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #66 poslato: 08.06.2018 10:23:17 »
Ja za te pare prodajem auto :D
Astra H 1.7 cdti 2007 170000km
Shameless selfpromo B)

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
« Odgovor #67 poslato: 08.06.2018 22:03:41 »
Thumbs up za konfiguraciju, ima da kida. Evo sad pre neki dan najavise Threadripper 2 koji stize pre kraja godine, moci ces to kasnije da dokupis i ubodes u istu plocu. Jedino pitanje ce biti mobo power sekcija, da li ce ploca moci da isporuci dovoljno struje [Threadripper 2 ce imati sva 4 CPU chipa aktivna, znaci up to 32cores/64threads].

« Poslednja izmena: 08.06.2018 22:09:46 DieH@rd »

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #68 poslato: 21.06.2018 11:35:37 »
Uh, sklopio komp. Sklapao sam ga od pola deset do 2 ujutro -_-;
:D

Naravno windows ne mogu da reaktiviram, za vikend cu da cimam customer support :)

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #69 poslato: 27.06.2018 17:48:20 »
Falim te [insert deity here], izgleda da se bitcoin/nvidia bubble izduvava, pa mozemo da uzmemo normalne kartice...

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
« Odgovor #70 poslato: 27.06.2018 22:35:07 »
Ipon.hu [gde mnogi KP uvoznici uzimaju PC opremu] imaju fin historic chart za graficke, cene se definitivno smiruju.

Sledece pitanje sada glasi, kad ce stici sledece generacije grafickih [prvo ce Nvidija, a AMD je izgleda odustao od highend segmenta totalno, osim kod bussness use-a gde su im margine jace], da li ce kod novih proizvoda biti divljanja sa cenama, i da li cu uopste osecati potrebu da nadogradim moj GTX1070 pre nego sto PS5 generacija [2020+] podigne sysreq za PC igre? We shall se...
« Poslednja izmena: 27.06.2018 23:15:30 DieH@rd »

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #71 poslato: 28.06.2018 09:32:00 »
Citah negde da nVidia hoce da vrati poverenje gamera, kao glavne klijentele koja kupuje GPU.
Izgleda da su izracunali i da im na duge staze trebaju (i) gameri kao musterije.
Pa pominju ogranicavanje kupovine GPU na 2kom po coveku.

Kao da je to neki iron clad sistem, al eto, nesto rade..

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #72 poslato: 28.06.2018 13:35:48 »
Citat

Jednom davno neko mi je prepričao neku emisiju, dokumentarac u kojoj su izučavali navike kupaca. I sad ono, stave neku paštetu za koju su zaključili da skoro niko ne kupuje, na popust. Naprave onu piramidu od konzervi i čekali. Niko ne uzima, poneko zastane da pogleda. Onda su stavili veliki natpis da je na popustu i koliki je popust. Poneko uzme. A onda su dodali na natpis "maksimalno 5 po osobi". Opšti grabež. :D I tako zaustave lika koji je uzeo 5 komada da ga pitaju zašto je kupio i odgovor je ono "Pa ne znam, ne uzimam inače, ali evo sad su na popustu..." Pitaju ga koliko je uzeo: "Pa 5, ne može više" :D

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #73 poslato: 28.06.2018 13:40:24 »
Hehe, znam i ja sam gledao takvu emisiju.

Al slozicemo se da je razlika sto se GPU prodaju i u paketima od 6 kom i da je bilo slucajeva da ne moz ni da kupis jer su mineri pokupili sve :D

Mada, taj mind trick je neverovatan. :D

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #74 poslato: 28.06.2018 13:56:06 »
Citah negde da nVidia hoce da vrati poverenje gamera, kao glavne klijentele koja kupuje GPU.
Izgleda da su izracunali i da im na duge staze trebaju (i) gameri kao musterije.

Kao da je to neki iron clad sistem, al eto, nesto rade..

Pa ono, ostalo im je 300.000 viska GPUova (bukvalno chipova, a ne celih kartica) pa su se odjednom setili da vracaju poverenje :P

https://www.techspot.com/news/75196-nvidia-miscalculations-may-have-led-excess-gpu-inventory.html

Nvidia may have underestimated the impact of rapidly declining demand from cryptocurrency miners and from the gaming community according to a report from Seeking Alpha (citing SemiAccurate, pay wall). The result? A lot of excess inventory.
The report also mentions a “top three” Taiwan OEM that returned 300,000 GPUs to Nvidia and Nvidia “aggressively” buying GDDR5, suggesting it has an excess stock of lower-end GPUs that need to be made into boards. Other insiders / industry sources also reportedly mentioned a build-up of inventory.

Ipon.hu [gde mnogi KP uvoznici uzimaju PC opremu] imaju fin historic chart za graficke, cene se definitivno smiruju.

Sledece pitanje sada glasi, kad ce stici sledece generacije grafickih [prvo ce Nvidija, a AMD je izgleda odustao od highend segmenta totalno, osim kod bussness use-a gde su im margine jace], da li ce kod novih proizvoda biti divljanja sa cenama, i da li cu uopste osecati potrebu da nadogradim moj GTX1070 pre nego sto PS5 generacija [2020+] podigne sysreq za PC igre? We shall se...

See above. Imaju skoro pola miliona 10xx GPU chipova koje moraju da utope na trzistu koje se smanjuje (u smislu mining-a). Da objave nove kartice niko ne bi kupovao stare -> Osborne efekat od par stotina miliona $$$. Valjda su naucili od Nokije ako nista drugo koliko to moze biti katastrofalno, pogotovo sto nema neke alternative (da sam zlonameran sad bih rekao "toliko o AMD-ovim velikim Vega planovima").

Originalni plan je bio da ce nove 11* kartice stici do kraja 2018 (announce u Avgustu), ali s obzirom na kolaps rudarenja i NVidijine pogresne procene istog, glavni majstor je rekao pre svega 2 nedelje nista od toga, a svi NVidia eventovi za Aug/Sep su naprasno promenili statuse u TBD.

https://www.rockpapershotgun.com/2018/06/05/computex-2018-nvidia-turing-geforce-graphics-card-release-date-not-for-a-long-time/
« Poslednja izmena: 28.06.2018 14:00:56 bear »