Autor Tema: Pomoc oko kupovine novog kompa molim vas :)  (Pročitano 18654 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
Odg: Pomoc oko kupovine novog kompa molim vas :)
« Odgovor #15 poslato: 05.03.2017 14:29:16 »
Kul, pa pogledacu i jedno i drugo pa izvagati.
Ivanova varijanta je vise kesa, al na duge staze, a Carni je trenutni best value for money.
I jedna i druga varijanta su potpuno legit. Decisions, decisions :D

Svakako mi se dopada ideja da uzmem GPU koji ce potrajati pa da down the line uzmem CPU.
Tako naizmenican upgrade ce mi omoguciti veci budzet nego da uzimam sve odjednom.

I majku mu, sada ste me nalozili i na to kuciste xD

edit: vidim da i Bear zastupa 1060 varijantu. Ebiga, sve na papir, pa cu videti ^_^
« Poslednja izmena: 05.03.2017 14:33:51 Achos »

Na mreži Igor

• Dominator
« Odgovor #16 poslato: 06.03.2017 17:47:54 »
Kinda related, jer si naveo alti konfiguraciju od emmi-ja, a i winwin i emmi su pod 'kisobranom' firme Alti D.O.O.

http://www.savtajwinwin.info/
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #17 poslato: 06.03.2017 22:21:19 »
A vlasnik je Vucicev burazer.
Inace jesu generalno goveda u WinWin-u. Nemilosrdno sankaju ljude.
Kontam da rade za crkavicu neku, ali to im ne daje za pravo da karaju neupucen narod.
« Poslednja izmena: 06.03.2017 22:47:58 carnifex »
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #18 poslato: 07.03.2017 00:21:54 »
Izem ga, ja sherovao pa nek ljudi budu oprezni. Gut me govori da lik nije izmislio/prenaglasio pricu.

Van mreže anakin

• Terminator
« Odgovor #19 poslato: 07.03.2017 01:09:29 »
U winwin-u imaju osnovnu platu + procenat. Fora je u tome što prodaju ono sa najvećim bonusom. Tako će nekome i abakus nuditi umesto računara, ako ima dinar više na njega. Ono na šta nema bonus, pa makar to bila i najbolja roba na svetu će da napljuje i neće prodavati.

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #20 poslato: 07.03.2017 07:19:09 »
Ma sve je to ok, ali opet to ne opravdava podlo ponasanje. Primetio bih jos da po tim maloprodajama radi gomila neznalica (cast izuzecima). Kao neko ko je iz struke imao sam sa tim prodavcima/prodavacicama par zaista komicnih situacija. Npr. tip me je ubedjivao da ne postoji naponski kabl duzi od 1.5m! Dok je pc hardware retail kod nas bio jos u povaju uglavnom su to radili ljudi koji to vole pa si mogao da imas normalnu komunikaciju sa njima. Otvaranje, za nase uslove, velikih lanaca poput WW i GT i smanjenjem plata, nakupio se razni polusvet da to radi.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže rajkor

• Illuminator
  • Live Long and Prosper.
« Odgovor #21 poslato: 07.03.2017 08:56:09 »
Šta mislite o ovom laptopu?  http://www.gigatronshop.com/laptop_racunari/dell_inspiron_15_3558__not10017-90973 Vredi li kupovati ili ne? Da li se može nadograditi ram pre kupovine. Za ono što mi treba deluje mi ok. Achose zavisi da li razmišljaš na period do 5 godina ili duže i kakav će ti biti budžet i cene nekih komponenti za par godina. Kakva su vaša iskustva sa gigatronom?

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #22 poslato: 07.03.2017 09:16:08 »
Pa na period od oko pet godina, a zaista ne znam kakve ce cene biti za par godina, a nadam se da ce mi budzet biti barem ne manji :D

Moje iskustvo (sa Gigatronom) je prilicno dobro, cak sam i radio neku malverzaciju sa monitorem, ne secam se zasto uopste, al znam da sam uzeo monitor i rekao im da cu ga vratiti dan pred istek roka za vracanje i da mi vrate pare i to je sve proslo OK. Imaju onu karticu za popuste i tako.
Al posle ovog clanka gore, proveravam sve ^_^

Na mreži Igor

• Dominator
« Odgovor #23 poslato: 07.03.2017 09:50:02 »
Šta mislite o ovom laptopu?  http://www.gigatronshop.com/laptop_racunari/dell_inspiron_15_3558__not10017-90973 Vredi li kupovati ili ne? Da li se može nadograditi ram pre kupovine. Za ono što mi treba deluje mi ok. Achose zavisi da li razmišljaš na period do 5 godina ili duže i kakav će ti biti budžet i cene nekih komponenti za par godina. Kakva su vaša iskustva sa gigatronom?

Pa pise u opisu 2 sodimm slota, max 16gb. Dokupis recimo jos 4gb rama i zamolis ih da ti ga ugrade pre preuzimanja. Ne verujem da ce ti trebati vise od 8 gb...
Jedino monitor nema bas impresivnu rezoluciju. 1366x768 je u danasnje vreme postao goli minimum.
« Poslednja izmena: 07.03.2017 09:54:15 Igor »
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže rajkor

• Illuminator
  • Live Long and Prosper.
« Odgovor #24 poslato: 07.03.2017 10:06:03 »
Pitao sam da li može kod njih jer ne znam. A ssd mesto optičkog? Da li bi to bilo preskupo? Za ono žašto mi treba rezolucija je ok.

Van mreže anakin

• Terminator
« Odgovor #25 poslato: 07.03.2017 11:26:47 »
Ma sve je to ok, ali opet to ne opravdava podlo ponasanje. Primetio bih jos da po tim maloprodajama radi gomila neznalica (cast izuzecima). Kao neko ko je iz struke imao sam sa tim prodavcima/prodavacicama par zaista komicnih situacija. Npr. tip me je ubedjivao da ne postoji naponski kabl duzi od 1.5m! Dok je pc hardware retail kod nas bio jos u povaju uglavnom su to radili ljudi koji to vole pa si mogao da imas normalnu komunikaciju sa njima. Otvaranje, za nase uslove, velikih lanaca poput WW i GT i smanjenjem plata, nakupio se razni polusvet da to radi.

Nije opravdanje, ali kad zaposle polupismene i nekulturne, koje plaćaju bedno i maltretiraju ih kad god i kako god stignu i za taj minimalac, to je rezultat.A ni menadžment nije ništa bolji, i menja se u tim firmama ukrug na 3-6 meseci. I tako je u svim velikim maloprodajama tehnike. A gazdama se može, jer nema nikog da ih lupi po prstima.

Retki su oni koji će se potruditi da ti stvarno pomognu, i da ti ponude najbolje za tvoje potrebe ( i to su uglavnom oni koje si spomenuo, a ne priučeni prodavci).

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #26 poslato: 07.03.2017 12:03:05 »

Moja devojka je tamo, pre vise godina, kupila kompjuter kome se posle par dana pokvarila maticna ploca. Ok, odnela u servis, oni su ga "popravljali" i onda su joj javili da su greskom prodali njen kompjuter nekome. Ej, prodali su njen kompjuter koji je bio na servisu.

Meni nije bilo jasno kako je to moglo da se dogodi. Sva sreca pa nije jos stigla da stavi privatne podatke na komp, ali vrlo lako je mogla to da ucini. Dobila je nov kompjuter, ali svejedno, meni je to katastrofa. Pored toga, bili su bas neljubazni i nadmeni i pravili se pametni.

Takodje, jos ranije u proslost, mene su pokusali da ubede da mi napajanje nije dovoljno jako za graficku koju sam uzeo i pokusali da mi prodaju neko pet puta jace i skuplje. Naravno, graficka je radila i sa starim.

Toliko o njima. Izbegavam ih.
« Poslednja izmena: 07.03.2017 12:06:42 Ivan »
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #27 poslato: 07.03.2017 12:14:40 »
..da su greskom prodali njen kompjuter nekome. Ej, prodali su njen kompjuter koji je bio na servisu.

Hahahahaha, sta?! Pa jebote, to je za tuzbu, ali komotno. Tacno da im prevrnes radnju naopacke. :D

Van mreže neor

• Dominator
    • NEOR - naučna fantastika
« Odgovor #28 poslato: 07.03.2017 13:14:55 »
Od manjih prodavnica mislim da su dosta dobri u Pixelu na Detelinari www.pixel.rs
Nisu ni na jednoj glavnoj ulici pa ih je malo teže naći ali rade već dugo.
Zlatno doba, Darvinov radio, Brzina mraka - http://www.neor.rs/arhiva/neor/

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #29 poslato: 07.03.2017 13:19:05 »
@anakin
Sve jasno naravno.

@Ivan
Cuo sam i ranije da su nekim ljudima prodali stvari sa servisa.

Sto se ostvarivanja garacnije tice, moj savet je da direktno saljete uvozniku i da pritom iskomunicirate sa proizvodjacem. Znam da ovo nije normalno ali je bezbolnije na kraju. Radio nekoliko puta. Od kako kupujem vecinu hw iz HU nemam tih problema. Nenormalna zemlja.