Autor Tema: Xbox Scorpio  (Pročitano 2953 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
Xbox Scorpio
« poslato: 07.04.2017 08:18:12 »
"You see, we're not all monsters" thread, gde ja pokazujem zasto nije Microsoft uvek los!

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2017-project-scorpio-tech-revealed

U svakom slucaju, deluje da ce novi Xbox biti poprilicno mocan za konzolu. Ne samo sto je znacajno jaci od PS4 Pro, nego nudi i neka bolja resenja, kao sto je downsampling AA (ili kako se to zove) na sistemskom nivou, 4K Blu-Ray drajv i fensi hladjenje. Deluje poprilicno super, izlazi krajem godine.

Bice odlicno resenje za multiplatform naslove, a ako Microsoft jos izvuce neke dobre ekskluzive - ovo moze da ispadne poprilicno cool.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
Odg: Xbox Scorpio
« Odgovor #1 poslato: 07.04.2017 08:26:30 »
Videcemo jos i cenu, bice skuplje od Pro-a skoro sigurno.

Kao i Pro, ovo je "mid-gen" refresh u kojem je zabranjeno izdavanje igara koje ce raditi samo na Scorpio-u. Sve igre ce morati raditi i na Xbone-u. Ovo znaci da MS mora da poradi na ekskluzivama jer ih je do sada PS4 nadmasio sa 2:1 odnosom prodaje, odnoseci pobedu i u prodaju multiplatform igara jer se na PS4 platformi sada nalazi vise ljudi za online igranje.

Downsampling ima i na Pro-u, ali nije sistemski servis vec sami developeri odlucuju kad da ga koriste [uglavom vecina koristi]. Mnogi odavno ocekuju da ce sistemski downsampling biti dodat naknadno preko buduceg firmware-a.

Hladjenje nije nista fensy, nego se samo MS  trudi da sto bolje promovise konzolu. Vapour chamber heatpipe-ove takodje koriste sve vezije PS4 konzola do sada. Nije to nikakav magicni novi tech, mada posle sistema hladjenja koji je originalni Xbone imao [nikakav airflow, samo kutija na koju je nakacen ventilator], ovo je sigurno magicno MS-u.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #2 poslato: 07.04.2017 10:21:10 »

Hladjenje nije nista fensy, nego se samo MS  trudi da sto bolje promovise konzolu. Vapour chamber

To da je fensi su rekle cike iz Digital Foundry-a, ne MS. I oni su rekli da to do sad nije vidjeno na konzoli. Ja nemam pojma, niti me zanima previse.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #3 poslato: 07.04.2017 10:39:57 »
Nisu dobro obavesteni, ili mozda su previse bili opcinjeni MS PR-om. :)

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #4 poslato: 07.04.2017 15:51:25 »
Nisu dobro obavesteni, ili mozda su previse bili opcinjeni MS PR-om. :)

A da nisi ti malo previse opcinjen MS hejtom? :D

U svakom slucaju, Scorpio deluje kao super resenje za multiplatformske naslove. Jeste, fale ekskluzive, to stoji. Ali mozda izbace koju dobru - neki Halo, nesto sto jos nismo videli, itd. - kombinovano sa time i sa jacim performansama, mozda Xbox nadje svoju publiku. To je svakako dobro, konkurencija je awesome stvar.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #5 poslato: 08.04.2017 09:25:54 »
Vala bas mi je dosadilo da bacas hate na svakoga ko posmatra situaciju drukcije.

Uzivaj u ovom threadu sam.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #6 poslato: 08.04.2017 13:47:52 »
Mislim da je MS rekao svojevremeno da je Scorpio vise high-end clan porodice nego refresh, takorec' "Xbox Deluxe". Broj varijanti konzola (i njihova razlicitost po pitanju performansi) meni vise signalizira kraj klasicnog generacijskog pristupa (gde deset godina furaju prakticno isti hardver, a menja se samo storage, napajanje/hladjenje i periferije).

Strateski gledano, to da imaju razlicite performanse, da su se standardizovali oko Win10, da XBox polako treba da dobije sve vise UWP aplikacija (tj. da tera (i) PC aplikacije) ukazuje da na to da postaje convergence device sa klasicnijim upgrade ciklusom umesto dosadasnjeg big bang generacijskog. Nista ih ne sprecava da za dve godine ne naprave XBox 10, i ove Scorpio konzole bi se se (softverski) gledano automatski upgradeovale u to - dakle nesto mnogo blize necemu kako recimo iPhone funkcionise.
« Poslednja izmena: 08.04.2017 13:54:29 bear »

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #7 poslato: 08.04.2017 13:52:57 »
BTW sto se tice coolinga, mislim da DieH@rd malo brka loncice. Koliko ja znam i XBox 360 i PS4 imaju heat pipeove koji jesu sa tecnoscu unutra:

PS4

XB360

Vapor chamber je nesto drugo - tamo nema heat pipeova, vec se celo telo koristi za transfer toplote:

Sto je efikasniji nacin transfera toplote (ali i skuplji, pa zato nije (bio?) mainstream). Veca efikasnost sa druge strane znaci da kuler moze biti ili a) manji ili b) tishi.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #8 poslato: 08.04.2017 14:32:36 »
BTW sto se tice coolinga, mislim da DieH@rd malo brka loncice. Koliko ja znam i XBox 360 i PS4 imaju heat pipeove koji jesu sa tecnoscu unutra:

Ma znao sam, mislim, Digital Foundry nisu amateri, ako oni kazu da ovakvo hladjenje do sada nije vidjeno na konzoli, cisto sumnjam da su "pali na marketing". Ali, znas kako, ako nije Sony, onda je sve cave-man tech. The console wars su, ispada, jos jaci nego Android vs iPhone ili bilo sta slicno :)

Ali evo, ja bacam hejt, tako da, nebitno. Meni je svakako ovo zanimljivo, mozda uzmem Scorpio kada izadje. Tj, planiram, ako prilike dozvole :D
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #9 poslato: 13.12.2019 12:18:18 »
Novi Xbox ce se zvati Xbox Series X [meh ime], ima dizajn malog PC kucista, i u sebi ima Zen2 CPU, 12TF RDNA GPU, GDDR6 RAM, i NVME SSD. Cena nepoznata, stize u prodaju krajem sledece godine zajedno sa PS5.

Nocas najavise Hellblade 2 koji izgleda super [target visuals].

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #10 poslato: 13.12.2019 13:39:36 »
Da, video danas i Hellblade 2 (bas me je obradovala vest da ce to biti sledeca Ninja Theory igra, znao sam da rade neku Xbox ekskluzivu) i Xbox Series X. 15 first party studija uveliko pravi ekskluzive, tako da u 2021. uzimam i PS5 i Xbox Series X, posto ce sad konacno biti razloga i za MS konzolu.

PS5 je i dalje, naravno, prioritetan :)

Sto se tice Xbox imena.... it's ok, I like it. Mislim, zeznuli su se sto su uopste krenuli s tim cudnim imenima, "Playstation 5" mi je mnogo elegantnije, ali sad kad su u tom fazonu, nije lose "Series X". Dizajn kucista je sjajan, izgleda fantasticno. Nadam se da ce PS5 izgledati lepo, posto leak-ovan devkit izgleda beyond uzasno :)
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #11 poslato: 13.12.2019 14:47:03 »
Heilung u trejleru. Bas kul.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #12 poslato: 13.12.2019 20:29:47 »
Cek, jel Hellblade II Xbox ekskluziva?

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #13 poslato: 13.12.2019 22:47:42 »
Cek, jel Hellblade II Xbox ekskluziva?

Pa da (Ninja Theory je sada Xbox first party studio, kupili su ih), ali to moze da znaci da mozda izadje i za PC. Mislim, moguce, nemam pojma. Znam samo da nece izaci za Playstation i Switch kao prethodni deo.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #14 poslato: 14.12.2019 00:51:41 »
Sve Xbox 1st party igre stizu i na PC, pa ko hoce moze i tamo da ih igra [ako moze da tolerise Windows Store].