Autor Tema: Windows/macOS/PC/spiritual discussion zone  (Pročitano 73406 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
Odg: Windows/macOS/PC/spiritual discussion zone
« Odgovor #420 poslato: 02.05.2018 07:40:26 »
Stigao mi je April update za Windows 10. Timeline mi deluje kao super opcija.

E, sta je to tacno - procitao sam ali me mrzelo da citam opet a nisam bas shvatio. Kao neki history svega sto si radio na kompjuteru?

Kada odeš na taj win-tab meni (ne znam kako se to zapravo zove, može i gestovima da se dođe do toga), vidiš trenutno otvorene prozore, ali pored i slider za timeline. Pa vidiš i prozore koji su ti sinoć u 7 bili otvoreni. Ili kad god. Kontam da je useful kad ne možeš da se setiš šta si ono radio sinoć.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #421 poslato: 02.05.2018 09:19:11 »
STAAA... Moze da se vidi sta sam radio juuuce! Zli Microsoft!

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #422 poslato: 02.05.2018 13:59:55 »
Ovako nekako izgleda kada se full-otvori. Zgodno je za "gde sam ono stao" bez da moram da stalno drzim sva sr@nj@ otvoreno, pogotovo jer radi transparentno preko vise racunara. Kao neki "open last closed tab" na steroidima koji radi za sve aplikacije. Isto i za filtriranje - mnogo je zgodno sto je search semanticki (tj nebitno je trazim li fajl, web stranicu ili mail).

PS I da, moze se i iskljuciti a vala i manuelno removeovati kako po aktivnostima tako i po datumu

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #423 poslato: 02.05.2018 20:22:51 »
Ovo mi isto deluje novo. Ovaj suptilni efekat gde se outline oko nekih polja zadeblja dok je miš tu.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #424 poslato: 02.05.2018 21:10:37 »
Ovako nekako izgleda kada se full-otvori. Zgodno je za "gde sam ono stao" bez da moram da stalno drzim sva sr@nj@ otvoreno, pogotovo jer radi transparentno preko vise racunara. Kao neki "open last closed tab" na steroidima koji radi za sve aplikacije. Isto i za filtriranje - mnogo je zgodno sto je search semanticki (tj nebitno je trazim li fajl, web stranicu ili mail).

PS I da, moze se i iskljuciti a vala i manuelno removeovati kako po aktivnostima tako i po datumu

Jel radi sa svim dokumentima ili samo MS apps? Pretpostavljam da je svim.

Mac ima "Recents" vec dugo vremena koji pokazuje sve dokumente, ali ne i web stranice, plus, lista se ne syncuje sa ostalim kompjuterima.

Deluje super.... samo me zanima, da se ne clutteruje previse? Recimo, razlog zasto ja ne koristim Recents je sto mi prikazuje bas svaki fajl koji sam otvorio dok sam radio, sto je - puno. Jos da mi tu ugura browser history, mislim da bi mi bilo previse. Zato pitam.

@Relja - lepo izgleda. Sutra cu bas probati sve to na poslu.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #425 poslato: 03.05.2018 13:29:31 »
Jel radi sa svim dokumentima ili samo MS apps? Pretpostavljam da je svim.

Mac ima "Recents" vec dugo vremena koji pokazuje sve dokumente, ali ne i web stranice, plus, lista se ne syncuje sa ostalim kompjuterima.

Dobro, imao je i Windows XP recents u smislu liste fajlova u nekoj formi, desetka ima ceo taj quick-access search za recent fajlove, ne pricamo o tome :) Ovo je na nivou aplikacija. Zato vidis tamo i Visual Studio i Paint i sta sve ne (cak i ako nisi nista otvarao ili ako si otvarao stvari unutar same aplikacije).

Citat
Deluje super.... samo me zanima, da se ne clutteruje previse? Recimo, razlog zasto ja ne koristim Recents je sto mi prikazuje bas svaki fajl koji sam otvorio dok sam radio, sto je - puno. Jos da mi tu ugura browser history, mislim da bi mi bilo previse. Zato pitam.

Nije tako strasno... Pokazuje po 10 "najvaznijih" card-ova po defaultu, za svaki blok/dan. Svakako ili pretrazujem po satu ili semanticni, a taj search filtrira lepo. Sto se tice browsera, videcemo, ima puno toga, ali posto ja svakako gomilam tabove, ovo mi "leci" tab-hoarding refleks (pokusao sam da koristim onaj save tabs u Edge-u, al to mi nikada nije bilo dovoljno fleksibilno). Ovo mi je cak bolje jer mogu da searchujem po tekstu bez next/prev preko milliona tabova.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #426 poslato: 17.05.2018 18:44:44 »
E Atila, pisao sam ti na FB ali kontam da nisi video - pitanje je za tebe, ali i za bilo koga drugog ko zna.

Uglavnom, imam disk i legalni Windows 10 na njemu. Hocu da uradim dve stvari: 1. da obrisem sav setting, tj uradim clean install, 2. da to ucinim na skroz drugom disku. Dakle, da prebacim Windows s jednog diska na drugi, ali i da ga ujedno potpuno clean reinstaliram.

Jel ima nacina da to uradim a da ne izgubim licencu? Windows je legalno nabavljen u doba mojih studentskih dana, preko faksa - MS daje besplatno studentima gomilu softvera.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #427 poslato: 17.05.2018 20:17:05 »
Trebalo bi da je moguce ako je retail verzija home/pro Win10-a. Ako je OEM/Edu ili win8 upgrade, mislim da nece moci.

Obr paz - licenca se vezuje za tvoj ID i za racunar, a ne za disk. Procedura je ista kao i za bilo koji HW change (tehnicki, ti menjas disk, ako sam dobro shvatio, samo ne zelis da uradis restore na kraju).

https://www.windowscentral.com/how-re-activate-windows-10-after-hardware-change

Ako taj novi disk ide u novi racunar, neka ti je Bil Gejts i MS tech support na pomoci - to je namenjeno samo za full retail Win10 licence, sto verovatno taj tvoj studentski nije.

PS Ako vise nisi student, ta licenca najverovatnije vise tehnicki nije legalna (u svim Edu programima koje sam znao licenca je bila vlasnistvo fakulteta koji ih ustupa studentima na koriscenje, pa ako vise nisu studenti -> vise nemaju licencu). Not that it matters sa aspekta MS-a.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #428 poslato: 17.05.2018 23:45:20 »
Trebalo bi da je moguce ako je retail verzija home/pro Win10-a. Ako je OEM/Edu ili win8 upgrade, mislim da nece moci.

Obr paz - licenca se vezuje za tvoj ID i za racunar, a ne za disk. Procedura je ista kao i za bilo koji HW change (tehnicki, ti menjas disk, ako sam dobro shvatio, samo ne zelis da uradis restore na kraju).

https://www.windowscentral.com/how-re-activate-windows-10-after-hardware-change

Ako taj novi disk ide u novi racunar, neka ti je Bil Gejts i MS tech support na pomoci - to je namenjeno samo za full retail Win10 licence, sto verovatno taj tvoj studentski nije.

PS Ako vise nisi student, ta licenca najverovatnije vise tehnicki nije legalna (u svim Edu programima koje sam znao licenca je bila vlasnistvo fakulteta koji ih ustupa studentima na koriscenje, pa ako vise nisu studenti -> vise nemaju licencu). Not that it matters sa aspekta MS-a.

Ok, da, to je sve korisno, probacu tako, ako ne - kupicu Windows.

Ne zanima me legalnost toliko (Srbija!) koliko ne volim da se bakcem sa crackovima i slicno ako ne moram.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #429 poslato: 18.05.2018 13:44:31 »
Ovo i mene interesuje, secam se da je pisalo da tamo da nekako vezano za HW. Jel se to odnosi samo na HDD.
Ja hocu da menjam maticnu CPU ovih dana...

Elem i ja imam istu tu studentsku licencu; koja i dan danas radi. Kada sam skidao, ogranicenje je bilo da dok si student sve radi kao da si kupio, a kada vise ne budes student nece se updejtovati...
Elem, svo ovo vreme kasnije, i dalje se updejtuje.

@Ivan, neces zameriti ako te iskoristim kao pokusnog zeca; ajd svega ti, javi sta i kako je ispalo por favor :)

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #430 poslato: 18.05.2018 14:49:48 »
Promenio sam 4 ploce [stara am3 koja je krenula da crkavam nova am3, slabasna am4 i high midrange AM4], a nijednom nisam reinstalirao windows. Samo zabodem isti hard u novu plocu, i za 3min Win7/10 sve prepozna u rekordnom roku bez ikakvih problema.

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #431 poslato: 18.05.2018 15:09:52 »
Ja imam OEM licencu koju sam vezao za svoj MS account, bez problema sam menjao diskove i maticne ploce.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #432 poslato: 18.05.2018 19:41:35 »
S obzirom kako stvari idu - ta "nece se updateovati" opcija ne postoji. MS vrlo, vrlo zeli da budu svi azurni - tako da ako radi, ima da se updateuje sve u 16.

Cudi me za OEM licence inace - jer je to bas najrestriktivnija licenca, ili mozda ne pricamo o istom OEM pojmu (kod windowsa OEM licenca je ta koju MS prodaje HP-u, Asusu etc "sa popustom" da bi oni preinstalirali na svoje racunare, otud veca osetljivost na promene komponenti i nemogucnost da se prenese na drasticno drugaciji racunar). Nema veze sa "ima li stiker", "bio je u kutiji" ili "jel Home ili Pro".

I da budem jasan - sve moze da se menja (uz pretpostavku da linkujete licencu uz svoj account), samo ako se "pretera" ili ako se ta licenca pojavi na vise racunara istovremeno, account ce lockovati licencu i onda treba poziv MS Supportu. Ako vam je licenca legalna, no frx, ako nije, svakako mozete da izgenerisete novu tako na nije o glavu.

« Poslednja izmena: 18.05.2018 19:54:39 bear »

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #433 poslato: 19.05.2018 08:08:19 »
Pricamo bas o istim licencama. Ja sam moju uzeo sa nekog starog HP Workstation-a koji je isao na reciklazu.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #434 poslato: 19.05.2018 11:06:17 »
@Achos, nakon instalacije je trazio da aktiviram, upisao sam taj stari serijski broj i radi. Hope it helps.

Inace, evo malo mog paralelnog univerzuma u odnosu na Atilin univerzum - ali boze sto je Windows genijalan. Znaci, fresh instalacija, instaler skinut legalno, instalira i dodje do dela kada kaze, onako veselo, krupnim fontom "updates found" (to je prilikom instalacije, jos nisam usao u Windows)

- Updates installing 0% - ovo je jedino sto pise na ekranu, jel..... dodje posle nekog vremena do 100%.
- Nakon toga se progress jednostavno pretvori opet u 0 i krene ponovo.
- To je ponovio jedno 3-4 puta. Ne postoji bas nikakav nacin da utvrdim gde je on sa instaliranjem updates.
- Nakon toga restart.... i onda jos jednom update krece od 0 do 100% - cisto da bude siguran.
- Nakon toga restart i setup se zavrsio i docekuje me plavi ekran na kom pise Installing Updates. Valjda mu je nesto ostalo.
- Jos jedan restart i konacno sam u Windowsu. Instalirao sam GeForce drajvere pa restartovao. Nakon restarta me je docekao Installing Updates.
- Kada je to zavrsio, odem ja cisto na Windows update da vidim da li ima jos neki update. Kliknem na check for updates, i naravno, nasao je. Tako da se sada instalira update.

- Nista od ovoga ne preterujem. Ovo je bukvalno sta se izdesavalo.

- Ovo nije pljuvacina po Windowsu zarad pljuvanja. Mislim, super radi. Kupio sam 1060ku za cenu jednog Mac ventilatora i fantasticno je sve brzo. Ali kritikujem ono sto je vredno kritike - ti kada instaliras macOS, skine se naj-naj-najnovija verzija i to se instalira. Nema update odmah nakon instalacije. A najmanje.... 6 puta update-ovanje koje traje bas dugo.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames