Autor Tema: Windows/macOS/PC/spiritual discussion zone  (Pročitano 73631 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
Odg: Windows je fantastican i mi nesto gresimo, pa zato pitanje za Atilu
« Odgovor #45 poslato: 21.04.2017 19:40:41 »
Ajd da ja ubacim dva centa na temu ovde.
Kada sam isao na skijanje, uzeo sam od drugara iPod kako bih malo skratio put od 24 sata do francuske.

Naravno pompezno apple hipstersko govno mora da instalira iTunes kako bih prebacio muziku na njega.
(Na kraju sam ipak uzeo normalan mp3 player od kolege, al bila je frka s vremenom pa sam ipak krenuo da prebacujem na iPod pa sam svakako instalirao usrani iTunes.

I sada ja sam deinstalirao iTunes, al tako svako malo mi izbacuje prompt da je apple software update spreman.
Al ja nemam apple software, skinuo sam iTunes. Medjutim, sa iTunes je doslo jos 5 apple aplikacija, al nisu otisle sa iTunes.
Fuck you apple, take the hint, I don't want you!

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #46 poslato: 21.04.2017 20:50:22 »
Zanima me, kada tvrdite kako sve to radi jednako dobro, koliko vas je zapravo probalo alternativu i radilo bar par meseci na Mac-u? Otkud ti znas da tamo stvari nisu bolje resene?

Pa niko ne tvrdi da nisu neke stvari bolje resene. Onaj deo koji smeta je kad od mrava pravis slona, i ubedjujes ljude da im ne radi ono sa cim ocito nemaju (toliko) problema. Ajde sto sam ja u pravu, ali VI GRESITE! :)

Sto sam pitao kako da iskljucim autoupdates i dobio neki tutorial za njakanje registry-a.

Microsoft je pazljivom analizom utvrdio da je bolje i sigurnije da updates budu stalno ukljucene. Ne mozes da iskljucis jer je to kontraproduktivno. Better?

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #47 poslato: 21.04.2017 20:53:44 »

Microsoft je pazljivom analizom utvrdio da je bolje i sigurnije da updates budu stalno ukljucene. Ne mozes da iskljucis jer je to kontraproduktivno. Better?

Ja sam pazljivom analizom utvrdio da mi je Windows, iako ima dobrih strana, zbog ovakvih stvari losiji od macOS. Better.
« Poslednja izmena: 21.04.2017 21:04:08 Ivan »
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #48 poslato: 21.04.2017 21:00:40 »

Fuck you apple, take the hint, I don't want you!

Pa to ti je upravo zbog Windowsa koji ne zna da deinstalira ceo softver kako treba.

Uzgred, zbog tog iTunesa i iPod-a imamo digitalnu distribuciju muzike. Plus, ako bas potezes tu kartu, legalno se muzika kupuje, a ne skida sa torrenta pa prevlaci na "normalan mp3 player. Da nije tog "ogranicenja", muzika bi se i dalje prodava preko diskova i i muzicari bi zavisili od mega-publishera umesto kao sad, sto svaki indi muzicar moze da okaci stvar na iTunes, dosegne masovnu publiku i zaradi. Sace, naravno, da Atila to nekako ospori, ali tako je :)

Dalje, suditi o macOS -- bilo cemu, zapravo, sto nisi ni probao je bezveze. Kao sto rekoh, sve stvari koje ja ovde kritikujem sam koristio poprilicno. Jel mozes da tvrdis isto? Ili samo idemo na tu foru kiselog grozdja?

Btw, "hipster argument"? Jos uvek? Seriously? Brate, jel ti mislis da sam ja hipster?
« Poslednja izmena: 21.04.2017 21:08:15 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #49 poslato: 22.04.2017 09:40:06 »
Pa to ti je upravo zbog Windowsa koji ne zna da deinstalira ceo softver kako treba.

Dude, ovo je vec full on RDF bullsh!t. Windows ne deinstalira nista - uninstall je set komandi koje definise i izvrsava sama aplikacija koja se uninstalirava.

Citat
svaki indi muzicar moze da okaci stvar na iTunes, dosegne masovnu publiku i zaradi. Sace, naravno, da Atila to nekako ospori, ali tako je :)

Necu da osporim - ali je istina da je Apple Software na Windowsu sh!t. Tako je bilo i sa QuickTime-om, pa Safarijem a i iTunes-om. Kamo srece da je Apple SW upola toliko dobar na Windowsu koliko je Microsoft SW dobar na Mac-u.

Citat
Dalje, suditi o macOS -- bilo cemu, zapravo, sto nisi ni probao je bezveze. Kao sto rekoh, sve stvari koje ja ovde kritikujem sam koristio poprilicno. Jel mozes da tvrdis isto? Ili samo idemo na tu foru kiselog grozdja?

Pa niko nije sudio ni o cemu sto nije koristio. Nije Achosa nervirao iTunes zato sto ga nije koristio. To da dobijam tikove jer Mac nema normalnog home/end/backspace-a isto nije rezultat toga da ga nisam koristio.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #50 poslato: 22.04.2017 10:32:26 »

Dude, ovo je vec full on RDF bullsh!t. Windows ne deinstalira nista - uninstall je set komandi koje definise i izvrsava sama aplikacija koja se uninstalirava.

Pa, nemam pojma, nisam video na Mac-u da ostane bilo sta kad nesto uklonis, cak i kod najsklj aplikacjja, a na Windowsu redovno imam ostatke. Znam da te ovo sad nervira, ali paralelni svemiri, obo je zaista moje iskustvo. Zato sam to pomislio - ali pogresio sam. Mislim da je samo prihvatio da instalira i iTunes i iCloud a onda uklonio samo jedan od ta dva na add/remove programs. Plus, da, Apple software je total crap na Win.

Sta znaci RDF, btw?

Necu da osporim - ali je istina da je Apple Software na Windowsu sh!t. Tako je bilo i sa QuickTime-om, pa Safarijem a i iTunes-om. Kamo srece da je Apple SW upola toliko dobar na Windowsu koliko je Microsoft SW dobar na Mac-u.

Yup. Da. 100% - i to mi smeta, posto radim u Windowsu. Bas bi mi dobro dosao Safari. I to me nervira posto bi to bas koristilo njihovim korisnicima, da syncuju Safari bookmarks ako nista drugo.

Ovo je jedna stavka na mojoj dugoj listi "sta me sve nervira kod Apple". Da imamo objektivnu raspravu ovde gde Microsoft nije advanced futuristic visionary creator of amazing stuff a Apple nije hellspawn of evil hipsters, za svaku stvar koju kritikujem u Windowsu, imao bih jednu da kritikujem na Mac-u.

Pa niko nije sudio ni o cemu sto nije koristio. Nije Achosa nervirao iTunes zato sto ga nije koristio. To da dobijam tikove jer Mac nema normalnog home/end/backspace-a isto nije rezultat toga da ga nisam koristio.

Da, Atila, ali nista ti ja ne bih rekao na kritiku neceg tako konkretnog. Cela nasa rasprava se vodi oko Windows updates i skrivenih opcija - na sta je sledio Microsoft Defense Response. Plus, zamerke za tastaturu su samo jedna stavka na vrlo kompleksnoj listi prednosti i mana. Mozda je ocigledno da ti fali backspace, ali ne mozes da znas da li ti je ukupni utisak dobar ili los bez da koristis uredjaj bar mesec dana.

Plus, tvoj primer sa tastaturom se ne odnosi na Achosovo "nikad ne bih koristio Apple hipsteraj". A moje pitanje je - jesi probao pa odlucio da neces, ili zakljucio da neces da koristis apriori?
« Poslednja izmena: 22.04.2017 10:38:10 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #51 poslato: 22.04.2017 12:53:58 »

Pa, nemam pojma, nisam video na Mac-u da ostane bilo sta kad nesto uklonis, cak i kod najsklj aplikacjja, a na Windowsu redovno imam ostatke. Znam da te ovo sad nervira, ali paralelni svemiri, obo je zaista moje iskustvo. Zato sam to pomislio - ali pogresio sam. Mislim da je samo prihvatio da instalira i iTunes i iCloud a onda uklonio samo jedan od ta dva na add/remove programs. Plus, da, Apple software je total crap na Win.

Sta znaci RDF, btw?

Delimicno si u pravu. "Stari" Windows je bio divljni zapad - svaka aplikacija za sebe, pa naravno uvek ostane neko #%*#%^ jer je neki developer bio previse pametan ili ga nije bilo briga.

UWP (i Microsoft Store) aplikacije rade ovo sto opisujes. Ali 99% aplikacija je napisano pre UWP ere, ljudi ne koriste Store, a i svakako sve treba da radi na Windowsu 3.11 pa niko ne koristi automatiku jer je sve ovo Win10+ only.

RDF = Reality Distortion Field

Citat
Da, Atila, ali nista ti ja ne bih rekao na kritiku neceg tako konkretnog. Cela nasa rasprava se vodi oko Windows updates i skrivenih opcija - na sta je sledio Microsoft Defense Response. Plus, zamerke za tastaturu su samo jedna stavka na vrlo kompleksnoj listi prednosti i mana. Mozda je ocigledno da ti fali backspace, ali ne mozes da znas da li ti je ukupni utisak dobar ili los bez da koristis uredjaj bar mesec dana.

Ja konkretno nemam izbor, posto mi Mac ne pruza nista. Za Mail/Web/Office nema razlike. Developer djakonije nema, to je na Mac-u srednji vek - u dev svetu se Mac odrzava koliko-toliko na tome da "elitni developeri" mrze Microsoft. Treba mi touch, treba mi jak hardver (da, radim na workstationovima)... sve sto Mac nema.

I zato je *meni* Mac u no-mans-land-u. Kad smo uzimali laptop Mirjani, bas sam gledao da joj uzmem nesto Apple (pa kada mi zatreba za testiranje, da mogu da maznem). Ali brale, chak i ta casual Air bratija je na preko 1000 eura. Na kraju smo uzeli HP laptop boljih performansi za efektivno pola cene, i to EliteBook, isto neki metalni, svi misle da je Mac. U mom paralelnom svemiru na tim masinama nema updateom syebanih drajvera i sta sve ne. I sad, mozemo mi da diskutujemo da bi joj mozda file-preview bio lepsi i da joj mozda nije jasan neki checkbox ali... vredi li to 500 eura? Jel' moze da mozda potrosi tih 500 eura *korisnije*? Sa druge strane, znam da se neces sloziti, za profesionalce nije dovoljno konfigurabilan. Pa mi onda zato spada u tu cudnu "preskupo za casual korisnike, nedovoljno za profesionalce, vise kao neki showoff" premijum kategoriju.

Citat
Plus, tvoj primer sa tastaturom se ne odnosi na Achosovo "nikad ne bih koristio Apple hipsteraj". A moje pitanje je - jesi probao pa odlucio da neces, ili zakljucio da neces da koristis apriori?

Imidz jeste deo paketa. Kao sto i vecina ljudi ima pozitivno misljenje o Tesli iako nikada nisu vozili/sedeli u istom.

Cak i da nije, naravno da svi odlucujemo o stvarima koje verovatno nismo probali (jesi li ti probao Heroin ili Meth onako na mesec dana? Pa zasto onda ne preporucujes?)

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #52 poslato: 22.04.2017 16:55:43 »
Tesko mi je da radim quote thing na telefonu, pa cu ovako odgovoriti.

Sto se tice cene - to stoji. Ja nikom ne bih rekao da uzme Mac po svaku cenu. Obicno preporucujem Mac ljudima za koje znam da imaju dovoljno para i zele sto bolje iskustvo a ne sto bolji deal. Da li neki komfor vredi 500e - pa, zavisi. Meni je jako bitno da volim svoj kompjuter - ne da mi bude dovoljan, nego da ga volim. Zato sto je to, bukvalno, najvazniji predmet u mom zivotu. Meni je slicno sa kolima: zasto ljudi kupuju skuplja kola kad mogu da dobiju solidna za duplo manje para? Pa zato sto vole. Ako ja provodim toliko vremena za kompjuterom, ako mi je toliko toga vezano za kompjuter - cena prestaje da bude pitanje, sve dok spada u nesto sto mogu da priustim.

Da kazem i ovako: meni je kompjuter koji ne volim za 1000e skuplji nego onaj koji volim za 2000. 500e s druge strane, to je cena za koju je dovoljno da radi sta treba - i tu oprastam i ako mi se nesto ne dopada skroz - tako da je taj HP laptop za tu cenu odlicna stvar.

S druge strane, recimo, sve preko 1000, tu je bas problematicno. Recimo, Cintiq kompjuteri su mi tu bas preskupi bili sve do ovog najnovijeg. Kupis CC za 1700e i on se zagreva previse, skripi, parallax je prevelik, itd. Preskupo. Zato kada pricam o Windowsu, imam dva moda - za jeftiniji i za premium segment. Ja obicno pricam o premiumu, da se razumemo. Ne verujem da bi bilo sta imao da zamerim laptopu od 500e. I ako je, recimo, tvojoj devojci samo potreban kompjuter da odradi posao a jedva ceka da izadje napolje na sunce - ne treba joj Mac, nista vise nego sto meni treba skup sat ili skupo odelo. Ali ako je, u nedostatku bolje reci, "sladokusac" za kompjutete - onda neverovatno lep i mali MacBook od 1500e i nije losa stvar (moj dobar drugar ga je uzeo i uziva svaki put kada otvori poklopac, kaze da vredi svaku paru, itd.)

U svakom slucaju, ne znam zasto je ljudima tesko da shvate taj faktor uzivanja i osecaja za koje je covek voljan da da pare - kada su u pitanju kompjuteri. To je za posao, tu ja ne trazim best deal, vec najmanje glavobolja i najvise uzivanja - a s druge strane, ne treba mi Xeon ili 64Gb RAM. Za mene je neki MBP ili Surface. A taj Surface isto kosta puno, tako da jednako vazi ono "da li vredi tih 500e vise ili to moze da se pametnije potrosi" kao i za Mac.

P.S. Ne kapiram taj deo "nedovoljno za profesionalce". Nedovoljno je mozda za ljude kojima trebaju Xeoni ili nesto, ali upravo sam okruzen gomilom artista i programera profesionalaca na konferenciji, 9 od 10 laptopova su MacBookovi, ima i ovih najnovijih. Izgleda da je ipak dovoljno za profesionalce. Profesionalcima je, izgleda, bitno i kako nesto radi, mobilnost, kvalitet izrade, pouzdanost - ne samo sto vise specs za sto manje para. Uz svo postovanje, idem na ove gamedev i artist konferencije vec godinama i mislim da ni jedan HP laptop nisam video, ali MacBook-ova (i po koji Surface i Wacom) itekako jesam. Uzgred, iPad Pro je za godinu dana postao nesto sto vidjam odmah posle MacBook-ova po broju. U pitanju su najveci profesionalci sirom sveta. Pa nemoguce da su bas svi naseli na prestiz i brend.

« Poslednja izmena: 22.04.2017 17:10:25 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #53 poslato: 22.04.2017 18:48:33 »
Ne znam sta bi, ali Opera mi vise ne pamti POZICIJE YT video snimaka posle creators update-a.  Ono, gledam YT podcast do pola, ugasim tab, upalim ponovo isti snimak i krece mi od pocetka. Brisanje cookies-a nije pomoglo.

U cookies-u imam spisak za koje snimke mi je browser zapamtio resume tajminge, ali kada odem na te snimke, pustajuse svi od pocetka

edit -resih problem sa browser extenzijom
« Poslednja izmena: 22.04.2017 20:15:34 DieH@rd »

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #54 poslato: 24.04.2017 12:49:34 »
Sto se tice cene - to stoji. Ja nikom ne bih rekao da uzme Mac po svaku cenu. Obicno preporucujem Mac ljudima za koje znam da imaju dovoljno para i zele sto bolje iskustvo a ne sto bolji deal.

Sa ovim se ja potpuno slazem. Ali ako Peri malom preduzetniku sav biznis zavisi od toga hoce li mu pandrknuti racunar (bilo od Update-a, virusa ili prolivene kafe), onda nije pitanje Mac vs PC, nego kupi brale ono sto mozes da osiguras i u backupujes.

Zato mi je i cudan diskurs - ja nemam nista protiv Mac-a kao premijum segmenta. Ali kad god diskutujemo imam u glavu sliku "pa Mac je za sve, za male ljude" a "PC je nepouzdana kanta za stipse. I NASA-u". Premijum segment nije za sve, a pogotovo ne za male ljude. Mislim da je ono poredjenje koje si imao - Mac je Mercedes, a PC je Volkswagen (grupa) manje-vise na mestu. Nije ni Mercedes za svakog, a ni Volkswagen nije tolika budza, pogotovo ako uzmes Audi i slicne (Surface Studio u toj ekvivalenciji ispada Lamborghini :) ).

Citat
U svakom slucaju, ne znam zasto je ljudima tesko da shvate taj faktor uzivanja i osecaja za koje je covek voljan da da pare - kada su u pitanju kompjuteri. To je za posao, tu ja ne trazim best deal, vec najmanje glavobolja i najvise uzivanja - a s druge strane, ne treba mi Xeon ili 64Gb RAM. Za mene je neki MBP ili Surface. A taj Surface isto kosta puno, tako da jednako vazi ono "da li vredi tih 500e vise ili to moze da se pametnije potrosi" kao i za Mac.

Pa dobro, i meni je posao - i upravo sam zato uzeo Surface i prodao iPad. Najbolja stvar koja mi radi posao. Razliciti su izvori glavobolja, kao sto nam je i razlicit nivo vezivanja za objekte. Plus, naravno ima tu i imidza - najveci deo Apple reklama mi je izrazito odbojan. Svaki put kada pomislim "e mozda moze ovaj iNesto" i onda se setim slo. mo. beutifully. crafted. from. liquid. bullshitium. reklama i onda me prodje volja.

Citat
ali upravo sam okruzen gomilom artista i programera profesionalaca na konferenciji, 9 od 10 laptopova su MacBookovi, ima i ovih najnovijih. Izgleda da je ipak dovoljno za profesionalce. Profesionalcima je, izgleda, bitno i kako nesto radi, mobilnost, kvalitet izrade, pouzdanost - ne samo sto vise specs za sto manje para. Uz svo postovanje, idem na ove gamedev i artist konferencije vec godinama i mislim da ni jedan HP laptop nisam video, ali MacBook-ova (i po koji Surface i Wacom) itekako jesam. Uzgred, iPad Pro je za godinu dana postao nesto sto vidjam odmah posle MacBook-ova po broju. U pitanju su najveci profesionalci sirom sveta. Pa nemoguce da su bas svi naseli na prestiz i brend.

"Ej, svi moji drugari slusaju istu muziku kao i ja" argument. 99% mojih drugara i ljudi sa kojima sam pricao u UK su protiv Brexita, al' ne radi se o tome sta moji/tvoji drugari rade/misle i kakva se muzika pusta na koncertima koje idemo. Mac je naravno ultrapopularan u nekim segmentima (ako je u pitanju neki web, dizajn i slicno, slazem se, 99% su Mac-ovi). Plus naravno onaj ko ima para za Mac ima vece sanse da ima para i da ide na konferencije. Mac takodje ima blagi rast medju kategorijama koje mrze Microsoft jer je cesto vidjen kao upgrade-path za Linux koji je polu-mrtav. No opet, drugi segmenti (full-stack, desktop app dev) nije tako jednoznacno - tj. ja sam bio na nekoj drugoj konferenciji, i tamo je bilo mnogo manje Mac racunara :)

Evo ti statistike sa StackOverflow-a, koji namerno uzimam jer je relativno industry-neutral, tj. nije specijalizovan samo za game-dev ili dizajn.

http://stackoverflow.com/insights/survey/2016#technology-desktop-operating-system

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #55 poslato: 24.04.2017 13:46:36 »

http://stackoverflow.com/insights/survey/2016#technology-desktop-operating-system

Tragicno mi je da se Windows 7 koristi vise nego Windows 10 (u ovom primeru, ali ne bi me cudilo da je tako i drugde). Ne kapiram to - ne vidim bas ni jednu stavku u kojoj Windows 10 nije bolji od 7ce, bio je dugo besplatan upgrade, plus vise je future-proof s obzirom da sve vise hardvera nema podrsku za 7cu.

I jos je bila kampanja i jos se Microsoft trudi. A stvari koje meni smetaju (tipa to oko update) - o njima vecina ljudi ni ne razmislja. Mislim da je 99% razloga za to inertnost.

A takav stav je los i za one koji su presli na Win 10, posto samo zadrzava industriju. Offtopic, ali to je upravo razlog zasto smatram da je jako vazno sto Apple nije ostavio ni jedan legacy port na MBP i sto se iskreno nadam da nece podlegnuti pritisku i da ce novi iMac i Mac Pro biti takodje usb-c only (pa makar da ljudi ukapiraju vise da nisu presli na usb-c zato sto su "opsednuti tankocom"). Vecina kriticara na macrumors forumima je u fazonu "ali sto nisu ostavili X port, super sto ima usb-c, ali mogli su da ostave usb-a i slicno". To je meni totalno Windows 7 situacija. I razumem ja zasto, ne znam, Dell, Lenovo ili HP ostavljaju i HDMI i USB-A na laptopovima, zato sto samo Apple moze da iskoristi taj "ellegant bullshitium" momenat koji ti pominjes da urade tako nesto (a cak i njih pljuju zestoko oko toga, ispada da je kupovina novih kablova ili adaptera za $10 nesto najgore u istoriji first world problema). Ali ljude treba jednostavno brute-force-ovati da predju na nesto novo i bolje, pa makar ja morao da nosim adaptere gde god idem.

Uzgred - aw, come on, man. Ja obozavam taj Apple "crafted form liquid bullshitium" momenat. Svestan sam ja da je 70% toga samo marketing i reklama, ali ja jako uzivam u "ambalazi i pakovanju" proizvoda, smatram to integralnim delom iskustva - i volim ceo taj fazon. Volim kada neko bullshituje - recimo, bas sam fucking odusevljen (bez zezanja) sto je Microsoft nazvao onu polugu na Surface Studiu "Zero-gravity hinge". Ej, to je 100%, pure bullshit extract ako mene pitas - ali tacno znam da imam SS, kako bih kad god pomerim ekran (a verujem da jako lepo klizi) cuo u glavi sapat "Zero-gravity hinge" i osetio bih se dobro. Mislim da ti to posmatras previse utilitarno, i da ne uzivas u pakovanju. Marketing je znacajan deo mog uzivanja u Apple proizvodima. Da ih ne reklamiraju na nacin na koji ih reklamiraju (a pod tim mislim i kutija, i pakovanje, i YT adds, i Dzoni Ajvov govor na keynote, i cela kultura koja sve to prati) - ne bi to bilo isto. Ne vidim zasto je to lose ako je kvalitet vrhunski. Jel taj "deliberate unibody form with great intent" na Mac-u fucking prelep? Jeste. Jel Zero-gravity hinge fucking awesome radi na SS? Siguran sam da je amazing. Sto se mene tice - kada napravis prozivod kvaliteta jednog MacBooka, Surface-a, itd - sve treba da ima "ime" i onu sterilnu animaciju gde prikazuju kako su sve to sklopili, sve uz reci "inovacija" na svakih par minuta.

Uostalom, kako ovo nije "bullshitium" i kako ti ovde ne smeta? (i pliz, retoricko je pitanje, nemoj mi objasnjavati zasto to nije isto, posto, veruj mi - apso-fucking-lutno jeste):

I dobro je da je tako, prelep video, prelep uredjaj, neka bullshituju to the max (sve sa onim "digitalnim" prikazom touch mreze i efekata) - ja samo vise uzivam u proizvodu tako.

Ako bas hoces - tu me mnogo vise Microsoft nervira kada stavi Surface pored iPada, pa na iPadu ukljuci Siri glas kakav je bio bukvalno kada se pojavio a Cortanu nabudze. Siri odavno ne govori tako kao u njihovim reklamama, a Cortana nije ni blizu tako prirodna - zapravo, poprilicno bih rekao da je obrnuto. Ali hej, marketing - neka ih. Meni ne smeta.
« Poslednja izmena: 24.04.2017 13:56:48 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #56 poslato: 24.04.2017 13:57:00 »
Ajd odmah da kazem, procitao sam samo prvi pasus, al samo na njega i odgovaram.

Holodoc se i dalje protivi Win10 i cepa 8.1 i rekao je da ce ga drzati do poslednjeg trenutka.
A on sigurno mnogo vise zna i razume sve to od vecina nas ovde, al i dalje je backwards orijentisan.
Jebem li ga.. Ne vole ljudi promene.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #57 poslato: 24.04.2017 16:10:11 »
Tragicno mi je da se Windows 7 koristi vise nego Windows 10 (u ovom primeru, ali ne bi me cudilo da je tako i drugde). Ne kapiram to - ne vidim bas ni jednu stavku u kojoj Windows 10 nije bolji od 7ce, bio je dugo besplatan upgrade, plus vise je future-proof s obzirom da sve vise hardvera nema podrsku za 7cu.

I jos je bila kampanja i jos se Microsoft trudi. A stvari koje meni smetaju (tipa to oko update) - o njima vecina ljudi ni ne razmislja. Mislim da je 99% razloga za to inertnost.

A takav stav je los i za one koji su presli na Win 10, posto samo zadrzava industriju.

Trilion puta +1.  Pa o tome drobim vec ihaj. Ali sa "opcionim" upgradeovima i "mora da radi na Win7" requirementima se nikada necemo maknuti.

Citat
Ali ljude treba jednostavno brute-force-ovati da predju na nesto novo i bolje, pa makar ja morao da nosim adaptere gde god idem.

Amen haleluja i sve to. Jel' sad jasnije zasto mene bole kompromisi kada ljudi kukaju kako nece upgradeove?

Citat
Mislim da ti to posmatras previse utilitarno, i da ne uzivas u pakovanju.

Jeste. Proci ce mi "najs" kroz glavu celih 10 sekundi dok budem otvarao i nikada se vise toga necu setiti. Nisam siguran da u ovakvim, strogo subjektivnim kategorijama ima previse ili premalo. Oni koji mi daju poklone su davno navikli da ne treba da stavljaju mashnice.

Citat
Uostalom, kako ovo nije "bullshitium" i kako ti ovde ne smeta? (i pliz, retoricko je pitanje, nemoj mi objasnjavati zasto to nije isto, posto, veruj mi - apso-fucking-lutno jeste):

Jeste i ovo bullshitijum, razlika je u tome sto Apple bullshitijum curi na TV i YT 10x dnevno dok sam ovo video jednom, pri SS launch-u. Pa mi jos nije dosegao gadi-mi-se treshold, ali da, vrlo slican pristup bullshitijumizma.

Citat
Ako bas hoces - tu me mnogo vise Microsoft nervira kada stavi Surface pored iPada, pa na iPadu ukljuci Siri glas kakav je bio bukvalno kada se pojavio a Cortanu nabudze. Siri odavno ne govori tako kao u njihovim reklamama, a Cortana nije ni blizu tako prirodna - zapravo, poprilicno bih rekao da je obrnuto. Ali hej, marketing - neka ih. Meni ne smeta.

Mene nervira kada idu na foru "an iPad Pro doesn’t get pc viruses - so relax, there’s nothing to be afraid of.". Yaright. Smesni deo je sa druge strane kada iPad Pro reklame pricaju o tome kako Pencil dobro radi sa Word-om. Da, Microsoft Word-om.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #58 poslato: 24.04.2017 16:12:43 »

Holodoc se i dalje protivi Win10 i cepa 8.1 i rekao je da ce ga drzati do poslednjeg trenutka.
A on sigurno mnogo vise zna i razume sve to od vecina nas ovde, al i dalje je backwards orijentisan.

Neki konkretni razlozi, pretpostavljam da nije color theme u pitanju? Win8.x ce izgleda "umreti" pre Win7 kako sada stvari stoje.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #59 poslato: 25.04.2017 00:28:57 »

Ja to ne kapiram. Stavise, mislim da je to, poprilicno, pogresan stav.

Imam tu dugacak rant, ali necu da smaram - uglavnom svodi se na to da se stvari menjaju i da treba da se menjaju - cela nasa evolucija je bazirana na promeni. Pazi ti to "drzace ga do poslednjeg trenutka" - pa to nije racionalan stav. To je inat.

Ostati na Windows-u 8 i ne preci na Windows 10 ne znaci "da mnogo vise znas i razumes se" vec da si, u nedostatku bolje reci, sujeveran. Valjda ljudi ocekuju da se nesto lose desi. Ili su tvrdoglavi. Ili ih mrzi, posto su kompjuteri dosadni. Najdinamicnija oblast tehnoloskog razvoja covecanstva je - apparently - dosadna.

Ne znam kako to da shvatim. Moje iskustvo kaze da updates operativnog sistema donose uglavnom sitne, ponekad velike - a nekad cak i ogromne promene nabolje. Moj telefon je sada bukvalno mocniji uredjaj nego kada je bio na starijem iOS-u. Moj Mac i PC imaju vise mogucnosti. A plus - hej, novo je, zanimljivo je, itd. Ali to podrazumeva da covek malo nauci nove stvari, nedobog.

Pored tvrdoglavosti, takodje mi cesto smeta kako ljudi misle da su im navike pravo da zahtevaju status quo. Kao da im to sto su navikli da koriste nesto na jedan nacin daje neko misticno pravo da ocekuju da se stvari ne menjaju. Molim vas obustavite razvoj softvera - zato sto su se neki ljudi "navikli" na staro.

"E a ja sam navikao da imam dugme OVDE a ne TAMO i ne pada mi na pamet da updateujem!" Ako si im rekao, prijatelju, samo jednu stvar si zaboravio: ljudska bica su veoma prilagodljiva stvorenja. Adapt, ffs. "Ali sto bih ja morao da se prilagodjavam kada...." - eto morao bi. Eto, zato, zato sto zbog toga napreduje tehnologija, nase kolektivne mogucnosti, napredujemo kao bica, itd.
« Poslednja izmena: 25.04.2017 00:32:34 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames