Autor Tema: Microsoft To-Do  (Pročitano 1498 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
Microsoft To-Do
« poslato: 23.04.2017 20:52:16 »
https://todo.microsoft.com

Ovo pravi tim koji je pravio Wunderlist koji je Microsoft kupio. Jos uvek je Preview, ima za Windows 10 (PC, tablet, phone), web, iPhone i Android a stize i za macOS i iPad.

Ne znam koliko vas ovde je koristilo Wunderlist, ali eto - pogledajte. Ja sam koristio WL, sto znaci da prelazim na ovaj servis posto se Wunderlist vise nece razvijati, a ovo je direktan naslednik.

Sta je dobro:

1. Pravi ga Wunderlist tim, lici na Wunderlist i moze da importuje Wunderlist notes
2. Cinjenica da je iza ovoga Microsoft znaci da ce verovatno gurati softver i da se nece ugasiti a da ce novine stizati redovno
3. Wunderlist je bio super to-do app i Microsoft To-Do ce verovatno biti jednako dobar
4. Microsoft je do sada pravio odlicne Mac i iOS aplikacije, Mac verzija ovoga je vec u izradi, tako da ce kao i Wunderlist, i ovo biti multiplatform servis koji radi maltene na svemu
5. Microsoft modern look je jednostavan i atraktivan

Sta je lose:

1. Iako ga prave isti ljudi, krenuli su iz pocetka i sav napredak na Wunderlistu je resetovan. Aplikacija je bare-bones. Subtasks tek stize, Mac app tek stize, iPad app tek stize, itd. itd. A ko zna kada ce (i da li ce) ubaciti Mac special features koje je imao Wunderlist, kao sto je quick task creation preko precice (znam da ovo ovde skoro nikog ne zanima, ali meni je, eto, bitno)
2. Wunderlist je bio fensi, mastovita aplikacija puna duha. Samo ime, ikonica - sve je bilo zabavno, whimsical. Nasuprot tome, Microsoft To-Do je najnemastovitija stvar ikad. Ikonica lici na 99% drugih Todo servisa, ime je nemastovito na kvadrat, sve je bas onako kako velika korporacija zamislja softver, umesto kako to radi mala grupa talentovanih ljudi prepuna ideja.
3. Microsoft moze sutra da odluci da ga sve ovo ne zanima i samo ugasi ceo projekat. Koliko uliva poverenje, toliko stvara i nesigurnost. Al' valjda nece.
4. Microsoft modern look ume da deluje hladno. Iako lepo izgleda sve, bojim se da ne preteraju sa minimalizmom.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames