Autor Tema: The Witcher (Netflix series)  (Pročitano 26589 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
Odg: The Witcher (Netflix series)
« Odgovor #120 poslato: 23.12.2019 01:56:52 »
S2 ce pratiti prvu knjigu, tu je prica linearna.

Ma nije mi problem sto nije linearna, vec sto mi je nekako sve bez razloga. E, aj da ubacimo sumu s elfovima. Aj da ubacimo zlatnog zmaja. Aj da ubacimo da je Yen cas zlobna, cas sponozrusa, cas zastitnik nejakih, cas je luzer, cas je najmocniji carobnjak ikad.... pa onda onaj deo gde joj mentorka pretvori drugarice u jegulje, posto.... reasons. Ok, znaci, zlobna je i hladna i muci sve oko sebe a najvise Yen. Samo ne, cekaj, onda joj je odjednom majcinska figura. Ali je Yen, i pored toga, ne podnosi. Osim sto malo posle u istoj epizodi place i kaze da ne moze bez nje. Mislim, ne umem ni da objasnim koliko mi je sve weird i bez ikakvog opravdanja - kao da likovi menjaju pisca na svakih pola sata i svaki pisac ih drugacije zamislja. Cak su i rezija i efekti all over the place - cas su filmski kvalitet, cas deluje da je snimano sve u Fruskoj Gori.

I da - wtf je taj deo sa time da Yennefer mora da bude majka da bi se ostvarila? Kao PR sluzba SPC-a da je pisala taj deo.

Ali ok, nisam hteo da kritikujem - jeste bilo fun i Cavill je rasturio kao Geralt. Odlican je i vizualno i po glasu i po glumi. I serija je uspela, kao i igra, da od Geralta napravi lika do kog mi je stalo. Zbog njega, cekam S2 i rado cu gledati.
« Poslednja izmena: 23.12.2019 02:06:21 Ivan »
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #121 poslato: 23.12.2019 05:45:12 »
Meni za Yennefer nije jasno zasto su njenu obuku prikazali kako jesu. Mislim - sve vreme konstantno fejluje, ni jednu jedinu stvar ne uradi kako treba, i odjednom je ona chosen one. Ona njena drugarica ("push your friend into the pool") sve uradi bolje nego Yen pa ipak zavrsi kao duracell jegulja a ona ne.
« Poslednja izmena: 23.12.2019 06:28:19 Igor »
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #122 poslato: 23.12.2019 07:32:59 »
Nema šta, scenario jeste malo zbrda-zdola.
Meni što sam čitao knjige, igrao igre i upoznat sa geografijom, rasama, politikom država Kontinenta, pa mi je bilo teško da pohvatam konce, a kamoli neko drugi.
Generalno je vrlo problematično adaptirati knjigu sa nelinearnim narativom, a kamoli zbirku kratkih priča (što je ovde slučaj) koje jedva da su povezane. Trebalo je da se scenario još malo prebrusi, ali jbg, šta je tu je.

Ali ok, potrudili su se prilično, serija jeste i pored svega dobra i thank the Gods što ih ima, i pored sitnih mana. Kad se samo setim fantasy TV smeća kojim su nas zatrpavali pre 15+ godina.... ipak se daleko doguralo u TV produkciji.

http://www.darkhorizons.com/why-the-witcher-was-renewed-early/
« Poslednja izmena: 23.12.2019 07:54:33 Aca »

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #123 poslato: 23.12.2019 07:54:53 »
Brate mili onaj Legend of the Seeker. :D
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #124 poslato: 23.12.2019 10:12:08 »
Brate mili onaj Legend of the Seeker. :D

Znam, on mi je i bio na umu.  ;D

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #125 poslato: 23.12.2019 10:12:26 »
Da, stoji sve sto ste rekli. Jeste sve to mnogo ozbiljnije nego pre. I nije bilo dosadno ni u jednom momentu.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #126 poslato: 23.12.2019 11:22:40 »
Legend of the Seeker je super serija.
Pati od klasicnog "glavni lik je najmanje interesantan" al prica je super odradjena

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #127 poslato: 23.12.2019 14:46:26 »
ja sad gledam i baš mi je malo bezveze serija.

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #128 poslato: 23.12.2019 23:27:18 »
Meni nije losa serija, gledljiva je. Ali ima dosta cheesy momenata. Naravno woke je sa svim crash the patriarchy sranjima. Glumica koja glumi Jenefer je cist promasaj. Konstantno deluje pogubljeno. Eva Green bi bila pravi izbor. Supermen je iznenadjujuce dobar kao Geralt.
Sada samo jos vise cenim igre i kako su rezirane, kako su likovi napisani i razvijeni u njima.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #129 poslato: 24.12.2019 08:10:11 »
ja sad gledam i baš mi je malo bezveze serija.

Koliko se ja sećam, ti Relja i ne voliš fantasy žanr. Zašto se maltretiraš bespotrebno?  :D

Meni nije losa serija, gledljiva je. Ali ima dosta cheesy momenata. Naravno woke je sa svim crash the patriarchy sranjima. Glumica koja glumi Jenefer je cist promasaj. Konstantno deluje pogubljeno. Eva Green bi bila pravi izbor. Supermen je iznenadjujuce dobar kao Geralt.
Sada samo jos vise cenim igre i kako su rezirane, kako su likovi napisani i razvijeni u njima.

I meni je Yennefer miscastovana, ali mislim da je generalno problem u tome što smo imali tri odlične igre na osnovu kojih su ljudi formirali percepciju kako bi serija/glumci/kostimi trebalo da izgledaju. A što opet ne odražava realno stanje stvari, jer je bazirana na knjigama, a ne na igrama.

Što se "dobrih starih" fantasy serija tiče, čikam vas da malo bacite pogled na "perjanice" žanra '90-ih - Xena, Hercules, Beastmaster, Conan, pa do novijih - Shannara, Legend of the Seeker.
Witcher je u svakom, ali u svakom pogledu superiorniji. Kao što rekoh ranije, TV je daleko napredovao. Nije bez mana, svakako ali napreduje. 
That being said, jedva čekam da vidim naredne ekranizacije knjiga, kako iz Scifi, tako i iz fantasy žanra. Da li će biti savršene adaptacije...? Naravno da neće, to se nikada neće desiti. Ali ponuda kvalitetnog TV sadržaja nikada nije bilo više. Granica između TV i filmske produkcije nikada nije bila zamagljenija. Što reče DieHard, "we live in a glorious times". Enjoy it. 
« Poslednja izmena: 24.12.2019 08:13:32 Aca »

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #130 poslato: 24.12.2019 09:20:12 »
Amazon je sledeci koji ce gurati fantasy sa ogromnim budzetim u Wheel of Time i LOTR. Ako oni prodju, mozemo ocekivati da ce TV kuce brzo da proguraju i ostale velike fantasy IP-ove - The First Law, Stormlight Archive, The Kingkiller Chronicle...

A da nije ovakve velike ekspanzije TV content-a, ne bi smo dobili ni ovakav SF push. Freaking Jarred Haris ce da predvodi Foundation seriju za Apple+. :D Jos da cujem da ce neko da krene da adaptira epic space opera projekte Peter F. Hamiltona, and my life will be complete. :D

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #131 poslato: 24.12.2019 12:03:53 »

That being said, jedva čekam da vidim naredne ekranizacije knjiga, kako iz Scifi, tako i iz fantasy žanra. Da li će biti savršene adaptacije...? Naravno da neće, to se nikada neće desiti. Ali ponuda kvalitetnog TV sadržaja nikada nije bilo više. Granica između TV i filmske produkcije nikada nije bila zamagljenija. Što reče DieHard, "we live in a glorious times". Enjoy it. 

Post pun optimizma i slazem se, mislim da si u pravu sve sto si rekao.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže GraveSpawn

• Dominator
« Odgovor #132 poslato: 25.12.2019 16:12:47 »
Nekako je mix-bag. Nije katastrofa kako sam se plašio, ali nije ni na nivou kome sam se nadao. Različiti time-line-ovi su mi bili interisantni, i ako oprezno gledaš možeš da skontaš odmah da se scene sa Siri, Geraltom i Jenifer dešavaju u različitim vremenskim tokovima. Kao komentar u prvoj epizodi da je ona Kraljica dobila svoju prvu bitku nekoliko trenutaka posle njenog grljenja pločnika ispred zamka i tako sitni detalji.

Što se tiče Jenifer dosta su proširili njenu priču i malo je konfuzno skontati njenu motivaciju jer su prve scene kada je imali 14 godina a kasnije sa 70. A pošto je čarobnica i ne stari vizuelno, a nigde ne pominju koliko je vremena prošla, sve zvuči nasumično i bez smisla.

Not bad, not great. Nadam se da druga sezona bude bolja. Mislim, bolje da serija krene osrednje pa da se poboljša, nego da prve sezone budu fenomenalne a da kraj bude katastrofa.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #133 poslato: 25.12.2019 19:21:39 »
Zavrsio sve. Fenomenalno, od pocetka do kraja.  :!!:

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #134 poslato: 26.12.2019 01:56:25 »