Autor Tema: Annihilation  (Pročitano 14140 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
Annihilation
« poslato: 27.09.2017 17:09:11 »

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
Odg: Annihilation
« Odgovor #1 poslato: 27.09.2017 18:18:30 »
Jedna od najludjih knjiga koje sam procitao u zadnje vreme. Sve ovo sto je prikazano u trejleru mi ne znaci nista jer je base materijal previse psychotic da ne mogu da skontam da li su snimili ista dobro ili lose. :D

Still... looks good.

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #2 poslato: 27.09.2017 21:00:14 »
Deluje kul. Oscar Issac sjajan glumac.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #3 poslato: 07.12.2017 22:49:56 »
Netflix, Paramount To Stream Internationally Natalie Portman-Starrer ‘Annihilation’ 17 Days After U.S. Release

http://deadline.com/2017/12/annihilation-netflix-deal-alex-garland-natalie-portman-1202218649/

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #4 poslato: 13.12.2017 17:05:53 »

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #5 poslato: 13.03.2018 21:20:11 »
Stiglo na Netflix.

Nije lose, ali se vidi da je vishe za bioskop nego za TV, jer dosta operise sa vrlo vizuelnim delovima za koje sam imao osecaj da ne dolaze u potpunosti do izrazaja na TV-u.

Dosta se razlikuje i stil i prica od knjige, tako da je vise adaptacija nego ekranizacija, ali da ne spoilerujem.

Mozda bih rekao da je (za razliku od knjige gde je suspense nekako bio daleko veci) po tempu i stilu film imao za mene asocijaciju na neki moderni Stalker.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #6 poslato: 14.03.2018 08:07:22 »
Ok je. Ish. Uticaj Tarkovskog jeste evidentan.
Poslednja scena je doduše toliko kliše da nisam mogao a da ne zakolutam očima. Zaista, nismo to mnogo puta videli, samo jedno zilion.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #7 poslato: 14.03.2018 09:38:38 »
Da, kraj je mega-lame, pogotovo što gradi neki twist/ Big reveal, koji se na kraju ipak ne desi, barem ne u nekom zadovoljajucem smislu. Isto tako, pretpostavljam da neće biti druge/treće knjige pošto kraj nije kompatibilan sa krajem (prve) knjige.

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #8 poslato: 14.03.2018 21:01:22 »
Kraj je dupla finta, on su on-eho i ona-original, ali izmenjena.

Po meni je film remek-delo.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #9 poslato: 14.03.2018 22:43:06 »
Kraj je dupla finta, on su on-eho i ona-original, ali izmenjena.

We got that dude.  ;)

Nije loš film. Nije loš.

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #10 poslato: 15.03.2018 07:09:20 »
Mnogi misle da je i ona zamenjena.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #11 poslato: 15.03.2018 07:36:38 »

Pa vrlo moguće, s obzirom da se ne sećaju ničega po ulasku u shimmer.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #12 poslato: 15.03.2018 14:04:02 »
Moj problem nije bio sa tim ko jeste/nije zamenjen (ne smetaju mi twistovi), nego...

Spoiler: ShowHide

Film gradi reveal. Kane-u pozli kada popije casu vode, kojoj je kamera posvecivala neuobicajenu kolicinu paznje. Isto tako, na kraju brifinga, pored Lene je isto casa vode koju gledamo neuobicajeno dugo, da bi se desilo... nista. To bi kao trebao da bude finta, ali koji djavo onda kazu minut pre toga da Kane vise nema nikakve simptome... I onda ide ta (pretpostavljam dupla) finta da su ipak pod uticajem (dal' je ona kopija ili izmenjena, nebitno).

Problem je sto je taj "it lives" momenat neverovatno kliseiziran, i da nema veze ima li jedna, dve ili tri finte ako je kraj lame. Prosto kao kao da je ubaceno da ono "hej, za slucaj da sam bio previse uverljiv da je sada sve OK"... Jer u delu sa fosfornom granatom prica nema smisla ako se izvukla kopija a ne original (jer je bez veze da kopija zna za fosfornu granatu a ona ne, kao i da ljudsko bice - cak i da je pod nekim mentalnim uticajem - ne bi moglo *mehanicki* da funkcionise dok gori na toj temperaturi, a kamoli da se spusti nazad do izvora). Al' ajd', kontraargument bi bio "because shimmer", pa se izvorna Lena transformisala i pozelela da unisti izvor pa se zato spustila na kraju.

Verovatno mi ne bi smetalo da nisam video mnogo genijalnija (filmska) resenja za takve endgame-ove - kao sto je bilo u Fallen-u ili u Thing-u.

Pa vrlo moguće, s obzirom da se ne sećaju ničega po ulasku u shimmer.

Lena se seca - kada je pitaju za ostale clanove ekipe na debriefingu, tacno odgovori kome se sta desilo (to sto je tesko objasniti shimmer u kontekstu ko je preziveo/KIA je druga stvar). Argument za to da je ona kopija je vise to sto ona na kraju ne odgovori Kane-u kada on pita nju dal' je prava Lena.

« Poslednja izmena: 15.03.2018 14:18:26 bear »

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #13 poslato: 15.03.2018 23:22:04 »
Kako mi film sleže polako se parkira pored Under the Skin. Moj novi omiljeni žanr: arthouse sci-fi.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #14 poslato: 16.03.2018 13:53:35 »
Apropos arthouse vibe - iz nekog razloga me je podsetio i na Sedmi Pecat, makar ne bi mogao biti dalje u smislu settinga i price.