Autor Tema: Annihilation  (Pročitano 4808 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
Odg: Annihilation
« Odgovor #15 poslato: 16.03.2018 14:18:45 »
Svi najbolji SF filmovi su oduvek bili arthaus. Odiseja, Paklena pomorandža, Stalker, Solaris, Blade Runner.  Sada i nekoliko novih, Arrival, novi Blade Runner, Under the Skin, Annihilation.
« Poslednja izmena: 16.03.2018 14:21:24 Deadpool »

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #16 poslato: 17.03.2018 14:32:00 »
Svi najbolji SF filmovi su oduvek bili arthaus. Odiseja, Paklena pomorandža, Stalker, Solaris, Blade Runner.  Sada i nekoliko novih, Arrival, novi Blade Runner, Under the Skin, Annihilation.

Zavisi kako definišeš "najbolji". Sa najdubljom porukom? Da, definitivno artsy filmovi imaju dublju poruku. Ali to ne znači da su najbolji SF. Meni je recimo film koji mogu iznova i iznova da gledam: Starship Troopers. Ne, ne zbog bezumne akcije i pucanja, to je zapravo manji deo filma. Jednostavno je super film. Meni je to jedan od najboljih filmova iz SF žanra. Aliens takođe. 0% umetnosti, 100% zabave.

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #17 poslato: 17.03.2018 15:54:48 »
Oba filma su površno u žanru naučne fantastike. Bitna je tema, ne setting.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #18 poslato: 17.03.2018 19:53:27 »
Ima i sjajnih klasicnih SF-ova, sa vrlo dubokom porukom koji su prilicno ne-artsy - evo napr Soylent Green,  Planet of the Apes, pa cak i originalni Westworld. Vise imam osecaj da hoces da kazes da ti se klasicni SF stil nekih rezisera svidja - tipa Kjubrik, Tarkovski etc, ja bih sa moje strane dodalo Gilliam-a u kontekstu SF-a (Brazil, 12 monkeys).

Isto tako, cak i neki od tih 0% art blockbuster popcorn SF-ova operise sa vrlo, vrlo ozbiljnim temama (napr Minority report). Isto tako mnogi od tih akcionih SF-ova imaju dublju liniju (Robocop, Terminator - i da, stavicu tu i Starship Troopers) - mozda nekome akcija kvari fokus, ali sa druge strane neko bi mogao da ustvrdi da su arthouse filmovi too trippy, spori i da to oduzima od poruke. Obojci/opanci.

A ponekad...

« Poslednja izmena: 17.03.2018 21:47:58 bear »

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #19 poslato: 17.03.2018 22:15:03 »
Oba filma su površno u žanru naučne fantastike. Bitna je tema, ne setting.

Naučna fantastika je žanr. Tema je drugo. Tema može da bude bilo šta. U Arrival-u je sukob različitih kultura i prevazilaženje jezičke barijere, u Suburban Commando je priča o heroju koji upoznaje čari porodičnog života i porodičnom čoveku koji postaje heroj.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #20 poslato: 17.03.2018 22:59:04 »
Sad bi neko rekao - sve teme su Grci i/ili Sekspir vec obradili. Ostalo nam je samo da iste teme iznova pronalazimo u razlicitim, novijim postavkama (da ne kazem settinzima :) ) koji su nam blizi ili relevantniji nego svet anticke grcke ili doba poete.

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #21 poslato: 18.03.2018 15:26:07 »
Ok film. Kraj jeste uzasni klise. Ocigledan je uticaj Stalker-a i Apocalypse Now. Ono sto mi najvise smeta su totalno bezlicni likovi koji su sa Natali Portman u timu. Cini mi se da je tu bilo prostora da se izgradi kompleksniji odnos medju njima sto bi direktno imalo implikacije na razvoj price. Ovako, kad neko od njih zagine/izgubi se jednostavno te boli uvo.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner