Autor Tema: The Orville  (Pročitano 12970 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bear

• Dominator
The Orville
« poslato: 17.10.2017 21:54:55 »
ali recimo mi Orvil,kao parodija pogađa taj "ST osecaj"...

Definitivno. Ja počeo da gledam i uživao sam u svih 6 epizoda. Čak više nego u Discovery-ju. A kontao sam da će biti sranje žešće, pogotovo što ne varim taj humor dobro. Sad više čekam Orvil nego Discovery iskreno.

Meni previse smeta taj toplo-hladno pristup sa kvazi hard-SF-om sa jedne strane i (prilicno slabe) komedije sa druge strane. Tipa kada u onom Zoou da odmene posadu ubace snimak nekog reality-ja. What. The. Fungus. One diskusije tipa onaj gender-change i slicno je blize duhu ST-a, ali mi je to kao kada u South Parku posle glupiranja daju "moralnu kokluziju" samo je comedy content ovde slabiji. Izdrzao sam do cetvrte, dalje ne mogu...

Van mreže Leka

• Dominator
Odg: The Orville
« Odgovor #1 poslato: 18.10.2017 02:06:21 »
Ja sam uhvatio sebe da na kraju te epizode sa detetom glasno vicem i masem rukama(to se nije desilo bar 20
 godina hehe..od kada sam gledao tuzne scene iz filma Kosa,Americki Nindza ili TNG...),bio sam 100% siguran da doktorica ima neku ideju "evo dali smo lazno dete na operaciju a ovo je vase pravo" ili kao " snimili smo njeno genetsko stanje i sad cemo sa teleportom / replikatorom to lepo da ukrstimo i vracamo je kako je bila" ili ko zna koju "magiju" da sve bude kako treba...to mi je tako falilo kao ona trojka kada smo ceo dan igrali basket pa nikako da udje a usla je kad vec nije ni vazno :) valjda je to suckers punch koji volim,kako vidim nisu tu to posolili,da li namerno ili slucajno...(sumnjam da je slucajno) al u svakom slucaju mislim da treba da otvorimo temu o Orvilu (ako nema,nisam video :\ )
Vuuuupuupuuupuu!!

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #2 poslato: 18.10.2017 23:15:08 »
Evo premestio sam ove dve poruke u zasebnu temu.

Elem:

Meni previse smeta taj toplo-hladno pristup sa kvazi hard-SF-om sa jedne strane i (prilicno slabe) komedije sa druge strane. Tipa kada u onom Zoou da odmene posadu ubace snimak nekog reality-ja. What. The. Fungus. One diskusije tipa onaj gender-change i slicno je blize duhu ST-a, ali mi je to kao kada u South Parku posle glupiranja daju "moralnu kokluziju" samo je comedy content ovde slabiji. Izdrzao sam do cetvrte, dalje ne mogu...

Naravno, ne bih da ti govorim kako treba da doživiš seriju, ali mislim da je tu dobar deo u očekivanjima. Ono, znaš da je kopija Star Treka, pa očekuješ ozbiljnost, znaš da je Seth McFarlen i očekuješ glup humor. I onda kad je tako rastrgnuto između ta dva, teško je za varenje. Ali ako izbaciš ta očekivanja, onda je ono... polukomedija SF. Nije Star Trek, nije Family Guy. And it's fine.

Ali slažem se da te izbaci iz SF setinga kad humor gurne stvari u početak 21. veka. Ono, Keeping up with Kardashians... to će biti zaboravljeno za 3 godine. Isto sve te "dude" i "bro" fore su previše 21st century. Tačno te trne i skontaš da su to samo glumci iz današnjice koji pokušavaju da budu smešni.

Ja sam uhvatio sebe da na kraju te epizode sa detetom glasno vicem i masem rukama

Da, ta i ona epizoda sa bio brodom su mi najjače do sada. Generalno, neke stvari rade pametnije nego što je Star Trek svojevremeno radio. Ok, pobedili su na sudu, dokazali svoju poentu. Ali nisu promenili celu civilizaciju. Porota je i dalje rekla "ne". Ono, jasno je da je seme promene posađeno, ali nisu išli tim naivnnim putem da sad federacija (union) dođe i pokaže tamo nekoj vrsti da je sve kod njih pogrešno, i do kraja epizode oni skontaju da je pogrešno biti vanzemaljac i da su ljudi u pravu i promene se.

Van mreže Leka

• Dominator
« Odgovor #3 poslato: 20.10.2017 17:48:16 »
Hmm...izgleda da orvil ima pauzu od 14 dana između dve epizode O_o
Vuuuupuupuuupuu!!

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #4 poslato: 20.10.2017 23:57:06 »
Da, iako Fox nije ništa objasnio, misle da je do konflikta sa nekim drugim programom koji bi pokupio većinu gledalaca. Neki sportski događaj ili tako nešto.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #5 poslato: 21.10.2017 01:30:45 »
Naravno, ne bih da ti govorim kako treba da doživiš seriju, ali mislim da je tu dobar deo u očekivanjima. Ono, znaš da je kopija Star Treka, pa očekuješ ozbiljnost, znaš da je Seth McFarlen i očekuješ glup humor. I onda kad je tako rastrgnuto između ta dva, teško je za varenje. Ali ako izbaciš ta očekivanja, onda je ono... polukomedija SF. Nije Star Trek, nije Family Guy. And it's fine.

Slozio bih se da nisam video to mnogo, mnogo bolje uradjeno - u Galaxy Questu. Nije u pitanju samo budzet, vec da za razliku od recimo GQ-a, komedija i SF u Orvilu meni nisu komplementarni. GQ zbija shale na Trek i SF, dok su Orville shale onako (Macfarlanovski) nepovezane i samo smetaju SF-u (nevezano od mojih ocekivanja). Mislim da mu zato i mnogo bolje idu discipline tipa Family Guy i Robot Chicked gde zbog duzine skeceva ta vrsta humora mnogo bolje funkcionise.
« Poslednja izmena: 21.10.2017 01:33:15 bear »

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #6 poslato: 21.10.2017 11:40:46 »
Da, humor je na nivou 'heh, Pera je prdnuo' i nema mnogo veze sa SF-om. Mislim da bi serija bila mnogo bolja kad bi batalili toilet humor ali jbg... McFarlane...
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #7 poslato: 27.10.2017 19:45:28 »
Odličan socijalni komentar na sadašnje doba. Muka mi je više od antivakcinaša, onih koji poruču promeu klime, somova koji padaju na homeopatiju i sličnih.

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
« Odgovor #8 poslato: 03.11.2017 00:22:30 »
Fox je narucio S2. :)

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #9 poslato: 03.11.2017 12:57:38 »
Nice.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #10 poslato: 04.11.2017 00:06:29 »
Odlična poslednja epizoda. Takođe me oduševljava osvetljenje i fotografija generalno.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #11 poslato: 04.11.2017 07:40:12 »
Samo još da izbace loš humor i sve će biti u redu.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #12 poslato: 05.11.2017 13:17:26 »
Mislim da je jednostavno prekasno da to promene. Imam osećaj da su i sami skontali da im sebičan 21st century humor me treba, ali sada ne mogu to da promene. Mislim, kako objasniti tu promenu likova unutar serije?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
« Odgovor #13 poslato: 05.11.2017 13:31:56 »
Mislim da je jednostavno prekasno da to promene. Imam osećaj da su i sami skontali da im sebičan 21st century humor me treba, ali sada ne mogu to da promene. Mislim, kako objasniti tu promenu likova unutar serije?

Tako su ih napisali? Sve ovo sto gledas sada je snimljeno pre premijere serije. Inicijalni burst komedije su mozda namerno stavili da bi im pomogao oko promocije serije.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #14 poslato: 05.11.2017 13:34:15 »
Meni se cini da ima sve manje humora kako serija odmice. Ili sam mozda samo oguglao? :D
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams