Autor Tema: Diverzitet likova u filmovima  (Pročitano 7377 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
Odg: Diverzitet likova u filmovima
« Odgovor #30 poslato: 01.06.2018 15:47:26 »
@Bear
Pa u principu sve sto su kao Srbija, Bugarska, Rumunija i nama slicne; nismo zapadna evropa, al nismo ni Somalija, jel. Verovatno veoma grub opis i grupacija, al trebao mi neki designation.

Evo slike pa mozes sam zakljuciti :)

plave Z>M
crveno M>Z
zeleno M=Z

@Carni, to sto si vitlao je verovatno nesto nenormalno ili losa kopija.
Mozda onaj neki Great Sword, koji su u principu ceremonijalni ili ukras.
Jednorucni macevi su oko kile do kile i po.
Rapier (musketari) je recimo jedan od tezih iako mozda deluje lagano.
Dvorucni su u proseku od oko 2.5 do 3.5 kile.

AK47 je oko 3 kile
« Poslednja izmena: 01.06.2018 15:53:51 Achos »

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #31 poslato: 01.06.2018 15:57:17 »
Nije bila kopija, nego bas autenticni mac. E sad moguce da nije bio standardni, jeste bio ogroman i mora da se drzi obema rukama. Sad pogledah podatke i vidim da su standardni tezili koliko ti kazes ali ovo je bilo bas tesko.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #32 poslato: 01.06.2018 16:01:31 »
Achose, pogresan grafikon/mapa. To je odnos M/Z za SVE stanovnike, ne za radjanje/decu. U "razvijenom svetu" obicno bude Z>M za odrasle jer babe zive duze od deda :)

Evo "pravog" (obr paz - kina i dobar deo azije nisu referentni jer ne odslikavaju bioloski odnos vec drustvenu preferenciju)

Plavo je gde ima vise decaka, a ljubicasto gde ima vise devojcica.
« Poslednja izmena: 01.06.2018 16:05:21 bear »

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #33 poslato: 01.06.2018 16:11:31 »
My bad, da, cuh negde da kinezi (obzirom na njihovo jedno dete politiku) abortiraju devojcice. Fuckin chinese @_@.

Siera Leone i nase komsije raj za one koji misle da im je prejaka konkurencija za muvanje riba.
Ispod 15 godina doduse, al sta sad, beggers can't be choosers xD

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #34 poslato: 01.06.2018 16:15:15 »
@Bear
Pa u principu sve sto su kao Srbija, Bugarska, Rumunija i nama slicne; nismo zapadna evropa, al nismo ni Somalija, jel. Verovatno veoma grub opis i grupacija, al trebao mi neki designation.

Aha, znaci vise u smislu developed/developing/undeveloped. To first/2nd/3rd world je bila politicka podela, nema veze sa "razvijenoscu", 1st world = USA i saveznici, 2nd world = SSSR i saveznici, 3rd world = boranija van 1 i 2 (tu smo spadali i mi sa nasim "nesvrstanima" ko se seca :) ). Ameri i dalje koriste termin za 3rd world kao eufemizam za zabit, nesto sto je toliko zatureno/zaostalo da "nije cak ni kolonija" :P

My bad, da, cuh negde da kinezi (obzirom na njihovo jedno dete politiku) abortiraju devojcice. Fuckin chinese @_@.

Cak i da nije toliko ekstremno, dovoljno je da bude preferenca (tipa ako imaju devojcicu/e, veca je sansa da ce se odluciti za jos jedno dete, sto povecava asimetriju/sanse u korist decaka).
« Poslednja izmena: 01.06.2018 16:19:28 bear »

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #35 poslato: 01.06.2018 16:17:53 »
Ej jeste, to je bolje razvrstavanje.

Zar nije najnoviji termin "shithole" countries :D
Haha, I wouldn't even colonise you :D

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #36 poslato: 02.06.2018 01:12:05 »
Gledao sam Solo-a i iako nije best movie ever, meni je bas bio zabavan. Mnogo vise mi se dopao nego sto sam mislio. Vama se gotovo sigurno nece svideti, pa vam iskreno savetujem da ne gledate.

Inace, ja se ne slazem s Reljom da SW filmovi nisu i za decu i da se u tim herojima ne prepoznaju. Secam se ja kada sam bio dete, voleo sam sve - od detinjastih do tih stvari "za starije" i cak su me vise privlacili SW nego bilo sta bas dizajnirano za moj uzrast. Mislim da sam imao nesto tipa 10 godina kada sam gledao SW i bio sam mind-blown. Elem, danas kao da je to slucaj hteo da potvrdi, kada smo izlazili iz sale videli smo svi devojcicu koja je bila jako ushicena, kao da je videla neko cudo. Nakon izlaska je prisla posteru za film i gledala ga par minuta.

Mogu da se slozim sa dosta toga sto ste rekli, ali mislim da tragicno gresite oko toga kako deca sve to posmatraju. Ti filmovi treba da i devojcicama pruze likove o kojima da mastaju i zamisljaju da su to oni kao sto sam ja sa 10 godina zamisljao da sam Luke Skywalker. Zbog ove devojcice se iskreno nadam da ce biti jos gomilu zenskih likova u SW.
« Poslednja izmena: 02.06.2018 13:03:28 Ivan »
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #37 poslato: 02.06.2018 01:22:07 »

Pricate o dve stvari. Best != only. Mogu li zene biti (izuzetno efikasni) vojnici? Mogu.

Kakve to ima veze (ako je tacno)? Ja sam samo reagovao na Achosovu izjavu da zene treba da budu sto dalje od ratista. Iako jos jednom ponavljam da smatram da oba pola treba da budu dalje od ratista, mislim da zene jednako treba da brane svoje vrednosti i dom kao i muskarci i da je podela posla na muske i zenske generalno opasna. Sa razlicitim poslovima dolaze i razlicita prava i pozicija u drustvu.

Ja na zenu ne gledam kao na nesto sto treba da sedi kuci i radja, vec na nekog ko treba da ravnopravno sa muskarcima preuzme odgovornost u pravljenju, upravljanju i odbrani svog okruzenja. Izuzimanje odgovornosti zena u jednom od tih aspekata istorijski povlaci i izuzimanje u ostalim. Vekovima muskarci pronalaze razloge zasto nesto nije "zenski posao".

Radja ih se vise,

Ono, otprilike na 100 zena ima 101 muskarac. Nije neka dramaticna razlika. A price o tome da zene ne treba da ucestvuju u odbrani svoje imovine/drzave/porodice vec da treba da radjaju meni jako koketira sa fasizmom.

Ne znam, ovo sto pricate mene jaaaaako asocira na:

Samo da vam kazem jednu stvar - malu lekciju iz istorije. Zene su u SFRJ dobile pravo glasa nakon WWII i glavni argument za to su bile zrtve koje su podnele tokom odbrane zemlje. Ucestvovanje zena u partizanskim odredima i ceo taj kult "zene ratnice" je, prakticno, doneo zenama pravo glasa. "Zene drzite dalje od ratista" ironicno znaci i "dajte zenama manje prava nakon rata".

Nisam bas siguran sta Atila tacno tvrdi u ovoj raspravi, ali sve sam vise ubedjen da je ova Achosova izjava da bas specificno zene treba drzati sto dalje od ratista duboko pogresna (ne deo u kom se ljudi drze van ratista, vec polna selekcija u tom procesu).

A jos je tragicnija u kontekstu video igara od kojih je ova konkretna grana diskusije krenula.

Wrong! Wrong! Wrong!. Ti Ivane nisi baš u kontaktu sa decom zar ne?

Jesam. With that said:

1. Ako bas hoces, Marvel i DC stripove najvise kupuju i citaju deca od 7-15 godina. Itekako je bitno da imaju role models.

2. To ne znaci da je najnoviji Wonder Woman bolji film za decu od nekog "decijeg filma" - mozda nije, ne znam (mada mislim da deca vise gotive te stvari "za odrasle" nego sto ti mislis). Ono sto ja kazem je da cemo mi svakako imati mnogo vise Marvel/DC/SW/stagod filmova od Spy Kids filmova i da ce, bilo to za njih pravljeno ili ne, deca biti okruzena time i na njih to uticati. I kada je vec tako, da, treba i devojcicama dati likove da se s njima poistovecuju i da je to svakako bolje nego biti u fazonu "fuck it, ionako nije za njih". Ja kada sam bio mali, nije bilo puno decijih filmova - ali znam da je na moje uzivljavanje jako uticalo to da su svi ti cool likovi poput Supermena ili Luka bili "decaci" moje boje koze.
« Poslednja izmena: 02.06.2018 02:43:12 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #38 poslato: 02.06.2018 12:05:05 »
Ivane, ti kad zapeniš, upadneš u neko suženje uma ili šta već. Sve je crno belo i totalno površno. Na primer ova tvrdnja da deca kupuju stripove. Kakve to veze ima s bilo čim što je ovde rečeno? Ko je rekao da decu ne interesuju Marvel i DC stripovi? Ko je sugerisao išta takvo? To je samo tvoj crno beli "Rekli su da nije prilagođeno deci, znači kažu da decu ne interesuje". Niko čak ni pomenuo stripove, pričamo o filmovima.

Prvo, nije ok da slikaš devojčicu bez dozvole njenih roditelja. Nije cool, nemoj to više da radiš. Nisi nam ništa pokazao ovom slikom, a rizikovao si da ispadne žešći problem da te je neko video.

Razumem ja, odgledao si film, bio nabijen dobrim emocijama, skontao da su Atila, Relja i Achos seratori za sve ono što pišu i još video scenu koja je okinula tvoj confirmation bias. Znaš tačno 0 podataka o ovoj devojčici, ali ona gleda poster filma koji je upravo odgledala i sigurno je da mašta da bude heroj kao likovi iz filma. Nema druge. To će pokazati onim matorim drtinama na forumu, better take that picture. Just don't.

Ostalo sve nije vredno komentara osim:

Ja kada sam bio mali, nije bilo puno decijih filmova.

Seriously? Gunisi, ET, Neverending Story, Karate Kid, Princess Bride, Lavirint, Navigatorov let, Gremlini, Povratak u budućnost, Draga smajio sam decu, Poslednji Zvezdani borac, Kratki spoj, The Wizard, Indijana Džons 2, Willow, Gospodar zveri, Gospodar zveri 2, Star Wars...

Da ne pominjem filmove sa malo više nasilja, ali koja su deca mogla lako da isprate u radnji kao Terminatore i sl

Pogledaj tu raznovrsnost gore. Sad da uzmem da navodim filmove koje danas imaju, a koji su im pritom nejasni, biće Marvel. DC, Star Wars. Transformersi. End of list.
« Poslednja izmena: 02.06.2018 12:20:55 Relja »

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #39 poslato: 02.06.2018 13:28:34 »
Ivane, ti kad zapeniš, upadneš u neko suženje uma ili šta već. Sve je crno belo i totalno površno. Na primer ova tvrdnja da deca kupuju stripove. Kakve to veze ima s bilo čim što je ovde rečeno? Ko je rekao da decu ne interesuju Marvel i DC stripovi?

Tvoja poenta je bila da tim filmovima oduzimas deci priliku da imaju role models. Ja tvrdim upravo suprotno. Deca se identifikuju (tj igraju se kao da su oni to) sa likovima iz tih filmlva i jako, jako je cool da i crnci i asians i devojcice i sva ostala deca imaju nekog s kim mogu da se povezu.

Tvoj argument je bio: ne, to nije za decu, Spy Kids jeste. Ne shvatam taj argument. Jel gomila dece mastala da su Luk Skywalker kada je SW izasao? Jeste. Jel treba da taj lik o kom gomila dece masta uvek bude beli muskarac? Ne treba. To ja tvrdim. Ne znam na sta ti tacno pises "wrong wrong wrong".

Prvo, nije ok da slikaš devojčicu bez dozvole njenih roditelja. Nije cool, nemoj to više da radiš. Nisi nam ništa pokazao ovom slikom, a rizikovao si da ispadne žešći problem da te je neko video.

Slikao sam ceo jedan veliki kadar, ali dobro.... evo obrisao sam iz posta. Ne znam da li moze da se brise sam upload, ali valjda ce da se obrise automatski posle nekog vremena.

Razumem ja, odgledao si film, bio nabijen dobrim emocijama, skontao da su Atila, Relja i Achos seratori za sve ono što pišu i još video scenu koja je okinula tvoj confirmation bias.

Upravo. Kao sto ti mislis da je taj mali, specifican krug dece u kom se kreces tebi dao neki "I know what kids want" insight.

Seriously? Gunisi, ET, Neverending Story, Karate Kid, Princess Bride, Lavirint, Navigatorov let, Gremlini, Povratak u budućnost, Draga smajio sam decu, Poslednji Zvezdani borac, Kratki spoj, The Wizard, Indijana Džons 2, Willow, Gospodar zveri, Gospodar zveri 2, Star Wars...

To su jednako deciji filmovi koliko i Star Wars.... cek, pobogu, pa i sam si pomenuo Star Wars!

Ja sam mislio na filmove specificno namenjene deci. Ovo sto ti pises su filmovi koji su bili zanimljivi i deci. Willow, Indiana Jones, Beastmaster, Poslednji Starfighter nisu pravljeni specificno za decu, pravljeni su za sirok raspon uzrasta. Isto kao i SW danas.

Sto samo potvrdjuje ono sto ja kazem: u SW filmovima, u svim filmovima koje deca gledaju i loze se na likove, treba da bude karaktera za svu decu, i crnu, i zensku, itd. Zato je odlicno sto u SW filmovima imas sve to sto ovde proglasavate za SJW element.

Pogledaj tu raznovrsnost gore. Sad da uzmem da navodim filmove koje danas imaju, a koji su im pritom nejasni, biće Marvel. DC, Star Wars. Transformersi. End of list.

Gari, klinci kao ludi gledaju sve to sto si naveo. Da li je pravljeno za njih, da li razumeju, nemam pojma - ali ogroman broj dece, pogotovo starije dece, gleda Avengerse i slicno. Ogroman. Vidjam cak i ovde decu koja nose plasticnu Iron Man masku. Guess what, svi su decaci. Odes u radnju odece za decu, imas odecu sa znakom kapetana amerike, Batmana, Spidermana. Naravno, mozes ti to i devojcici da kupis, ali kada pogledas, to su pidzamice i majce i stajaznam za decake - posto pored postoje i "rozi" ekvivalenti. Tek od nedavno imas i Wonder Woman deciju odecu i to je cool. To je bas cool. Vazno je da u tim filmovima imas i zenske i crne likove iz mnogo razloga, a deca koja to gledaju su veliki deo tih razloga.

Uzgred, samo da ti kazem - bili smo i mi klinci. Ne znam u kom si se ti okruzenju kretao, ali mi smo svi mastali da smo: Batman, Robocop, Luke Skywalker, Transformersi, Americki Nindza, itd. Niko nije mastao da je Gunis ili Willow. Uvek smo se svi lozili na te "ozbiljnije" stvari i to sto u nekom filmu imas actual decu nama nista nije znacilo. Secam se vrlo dobro da, kada su se s nama igrale devojcice, da su redovno bile neke muske uloge, posto zenskih nije bilo. Ni jedna devojcica nije htela da bude April O Neal, sve su bile Nindza Kornjace. Bilo je uvek malo cudno, ali koga briga. Ja samo kazem - kako bi bilo vise cool da je tada bilo, pored filmova o Barmanu i Robocopu, i filmova o Wonder Woman ili da smo imali danasnji Star Wars: koliko klinki bi bilo Ray, koliko bi ih bilo Dzedajke.

Jeste jako bitno.
« Poslednja izmena: 02.06.2018 13:50:35 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #40 poslato: 02.06.2018 14:23:50 »
Tvoja poenta je bila da tim filmovima oduzimas deci priliku da imaju role models. Ja tvrdim upravo suprotno. Deca se identifikuju (tj igraju se kao da su oni to) sa likovima iz tih filmlva i jako, jako je cool da i crnci i asians i devojcice i sva ostala deca imaju nekog s kim mogu da se povezu.

U filmovima, ne stripovima. Ali opet, ne znam kakvi su danas stripovi, možda i njih prave za odrasle sada. I stavio sam jasan akcenat na to da oni ne razumeju te filmove i motivacije likova. Samim tim, role model im je neko samo zato što je jebo kevu nekom u nekoj bitci ili zato što je žensko ili zato što je crnac. Sve pogrešne stvari.

Tvoj argument je bio: ne, to nije za decu, Spy Kids jeste. Ne shvatam taj argument.

Namerno simplifikuješ. Nije za decu ne znači da deca neće gledati i neće se interesovati. Gledaće, interesovaće se, naći će svoje idole. Na pogrešan način, iz pogrešnih pobuda. Trenutno, nemaju ni drugu alternativu. Ili ćeš u bioskop da gledaš šta ima ili nećeš ići u bioskop.

Jel gomila dece mastala da su Luk Skywalker kada je SW izasao? Jeste. Jel treba da taj lik o kom gomila dece masta uvek bude beli muskarac? Ne treba. To ja tvrdim. Ne znam na sta ti tacno pises "wrong wrong wrong".

Na tvoju tvrdnju da deca isto to dobijaju iz novih filmova koji su potpuno nejasni deci.

Slikao sam ceo jedan veliki kadar, ali dobro.... evo obrisao sam iz posta. Ne znam da li moze da se brise sam upload, ali valjda ce da se obrise automatski posle nekog vremena.

Ne dude. Nije problem OVDE. Problem je tamo. Neko je mogao tamo da ti napravi totalno sranje. Ovo je off topic, ne koristim to kao argument u ovoj raspravi, samo kažem da je fotografisanje ljudi, a pogotovo dece, bez dozvole jaaaaaaako opipljiva stvar danas.

Upravo. Kao sto ti mislis da je taj mali, specifican krug dece u kom se kreces tebi dao neki "I know what kids want" insight.

Stvarno ne znam. Mislim, ne znam koja su tvoja iskustva sa decom pa ne mogu da poredim, ali imam osećaj da nisi ono čuvao decu ili tako nešto nego ih sretao u velikom broju na MHG događajima, što nije baš korisno. To je ono kao da odeš na NRA konvenciju da spoznaš šta ljudi misle o oružju.

Ostalo sve nije vredno komentara osim:

E dobro, da znam da nije.

Sorry, stvarno umeš dobro da argumentuješ stvari nekada, ali sada samo bulazniš. Nije namenjeno kao uvreda.

To su jednako deciji filmovi koliko i Star Wars.... cek, pobogu, pa i sam si pomenuo Star Wars!

Čekaj. And that didn't raise any flags? Naravno da nisam slučajno napisao SW. Star Wars ONDA je bio kids movie. Ako to nismo 20 puta utvrdili već.

Ja sam mislio na filmove specificno namenjene deci. Ovo sto ti pises su filmovi koji su bili zanimljivi i deci. Willow, Indiana Jones, Beastmaster, Poslednji Starfighter nisu pravljeni specificno za decu, pravljeni su za sirok raspon uzrasta. Isto kao i SW danas.

Priznajem da nisam dovoljno jasno opisao "dečiji film". Mislim na filmove koje deca mogu da prate. Ne mora da znači da je SAMO za decu. Danas je to jedino Spy Kids. Onda je bilo gomila filmova u toj kategoriji. I preklapanje uzrasta je super stvar. Jer deca stignu da nauče malo više o odraslom svetu, a odrasli mogu da uživaju u jednostavnosti priče. Danas SW nije to. To je SAMO za odrasle, osim scena borbe. Na to ciljam. Kažem, ako budeš imao priliku, pitaj 5-godišnjaka da ti objasni radnju "Rogue One".

Sto samo potvrdjuje ono sto ja kazem: u SW filmovima, u svim filmovima koje deca gledaju i loze se na likove, treba da bude karaktera za svu decu, i crnu, i zensku, itd. Zato je odlicno sto u SW filmovima imas sve to sto ovde proglasavate za SJW element.

Ne slažem se. Ostavimo na tome. Ti ćeš sada da zaključiš da sam ja protiv diverziteta. Neka.

Gari, klinci kao ludi gledaju sve to sto si naveo. Da li je pravljeno za njih, da li razumeju, nemam pojma - ali ogroman broj dece, pogotovo starije dece, gleda Avengerse i slicno. Ogroman. Vidjam cak i ovde decu koja nose plasticnu Iron Man masku. Guess what, svi su decaci.

I opet površno. Da, interesuje ih i vole to. Nikad u ovoj diskusiji nisam pomenuo da deca to ne vole.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #41 poslato: 02.06.2018 14:37:16 »
Ja na zenu ne gledam kao na nesto sto treba da sedi kuci i radja, vec na nekog ko treba da ravnopravno sa muskarcima preuzme odgovornost u pravljenju, upravljanju i odbrani svog okruzenja. Izuzimanje odgovornosti zena u jednom od tih aspekata istorijski povlaci i izuzimanje u ostalim. Vekovima muskarci pronalaze razloge zasto nesto nije "zenski posao".

Vidis, meni je FORSIRANI 50:50 odnos polova za SVE poslove jednako nasilan kao i 100:0. Seriously. To je samo nasilje sa drugacijom ideologijom. Ajmo zene u rudnike, na gradilista i naftne busotine! Nemoj ti meni "ja bih da budem uciteljica", ima pramalo muskaraca ucitelja, ima da tuces pijukom kilometer ispod zemlje i da nosis cement dzakove, jer su se za to borili borci za zenska prava - U IME JEDNAKOSTI!

Poenta je valjda u *izboru*, da te rasa/klasa/pol ne predestinira na posao koji NE ZELIS da radis (ili iskljucuje posao koji ZELIS da radis).

Citat
Ono, otprilike na 100 zena ima 101 muskarac. Nije neka dramaticna razlika. A price o tome da zene ne treba da ucestvuju u odbrani svoje imovine/drzave/porodice vec da treba da radjaju meni jako koketira sa fasizmom.

2 things:

1. Nije 1%, nego je 7%. 7% ne zvuci puno, ali jeste puno - da je SVAKO, bukvalno SVAKO ko je umro u WW2 bio muskarac, opet bi bilo vise muskaraca nego zena.

2. Brkas ratno i mirnodopsko drustvo. Jel' jasno zasto u vojsci nema demokratije? Ili zasto za vreme rata nema slobodnog trzista?

Citat
Samo da vam kazem jednu stvar - malu lekciju iz istorije. Zene su u SFRJ dobile pravo glasa nakon WWII i glavni argument za to su bile zrtve koje su podnele tokom odbrane zemlje. Ucestvovanje zena u partizanskim odredima i ceo taj kult "zene ratnice" je, prakticno, doneo zenama pravo glasa. "Zene drzite dalje od ratista" ironicno znaci i "dajte zenama manje prava nakon rata".

This is local BS, i zapravo prilicno los primer. U normalnom delu sveta zene su dobile pravo glasa uglavnom tokom/posle WW1, upravo kao konfirmacija da je i home country JEDNAKO bitan koliko i ratiste, i da je kupljenje krompira, rad u fabrici (i da, i odgajanje dece) barem toliko bitan deo drustva koliko i "herojska odbrana otadzbine koncentrisanim testosteronom". Ako ista, to obrazlozenje "onaj ko se bori ima pravo glasa" je meni vise fasisticki (ko je rekao Starship Troopers?).

EDIT: BTW Zanimljivo mi je sto si stavio bas Izrael kao primer za te "emancipovane zene koje ne sluze samo za radjanje". Izrael ima najvise dece od OECD drzava - prosecna zena u Izraelu rodi 3-4 deteta, i pride imaju malne srednjevekovne propise (mislim da je Izrael bio prvo mesto gde sam video razlicita radna vremena za muskarce i zene, a imali su i (makar slabo enforceovanu) segregaciju - ono, muskarci sede napred u autobusu i te fore). Tako da to sto si okacio je odraz toga da je biti borno-spreman bitnije od kulturoloskih detalja (prioriteti, prioriteti). Cisto FYI.
« Poslednja izmena: 02.06.2018 16:19:48 bear »

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #42 poslato: 02.06.2018 20:10:40 »
Gari, klinci kao ludi gledaju sve to sto si naveo. Da li je pravljeno za njih, da li razumeju, nemam pojma - ali ogroman broj dece, pogotovo starije dece, gleda Avengerse i slicno. Ogroman. Vidjam cak i ovde decu koja nose plasticnu Iron Man masku.

Bokte, ja još ne mogu da se otpasuljim šta si ti napisao ovde. Ovo je ko' da ti ja sat vremena pričam kako su slatkiši loši za decu i ti mi dođeš sa "šta sereš, sad sam bio sa nekom decom i proždrali su tonu slatkiša! Da li je to zdravo ili ne nemam pojma, ali ogroman broj dece jede Milku i slično,."

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #43 poslato: 02.06.2018 21:51:25 »
Gari, klinci kao ludi gledaju sve to sto si naveo. Da li je pravljeno za njih, da li razumeju, nemam pojma - ali ogroman broj dece, pogotovo starije dece, gleda Avengerse i slicno. Ogroman. Vidjam cak i ovde decu koja nose plasticnu Iron Man masku.

Bokte, ja još ne mogu da se otpasuljim šta si ti napisao ovde. Ovo je ko' da ti ja sat vremena pričam kako su slatkiši loši za decu i ti mi dođeš sa "šta sereš, sad sam bio sa nekom decom i proždrali su tonu slatkiša! Da li je to zdravo ili ne nemam pojma, ali ogroman broj dece jede Milku i slično,."

Ne. Potpuno ne kapiras. Ja kazem, otprilike, kad deca vec jedu slatkise, onda hajde da na njih napisemo inspirisuce citate i naucne podatke pa bar nesto pozitivno da bude od tih slatkisa, a ti na to odgovaras sa “slatkisi nisu dobri za decu”. Nije bas dobra analogija posto ja ne mislim da su novi SW filmovi stetni za decu kao slatkisi (mislim, ne vidim kako bi bili) ali valjda shvatas na sta mislim. Jedno mi je diskusija da li su trenutni popularni filmovi jasni deci, a skroz druga da li u njima treba da bude i drugih rasa/polova osim belog muskarca da ta deca ne bi skontala da jedino “beli decak” moze zaista da bude junak.

Sto se mene tice, ako ce neko da napravi novu generaciju filmova koji ce inspirisati decu svih rasa i polova i biti im jasni i razumljivi: ja sam za to. 100%, makar zrtvovao i moj voljeni SW da bi se to desilo.

Ali to se nece desiti, kao prvo, kao drugo - i ovaj novi SW i Avengersi nisu tako nejasni deci kao sto kazes, a kad nam je vec to stvarnost - treba da protagonisti u njima budu i muskarci i zene i crnci i hispanics, posto ce deca to svakako gledati i ne zelim da, ako budem imao cerku, ona gleda kako muskarac vecito spasava zenu i nikad obrnuto.

Iskren da budem, nisam siguran da li ti meni sad govoris da treba da pravimo bolje filmove za naredne generacije i decu (sto nemam nista protiv) ili da u filmovima koji sada izlaze ne treba da bude zena i crnaca u glavnim ulogama, posto ih ionako nismo pravili za decu - iako ih deca gledaju i videce da li je glavni heroj beli cika ili crni cika ili teta. Sta od ta dva?

Evo, samo ovako da ti objasnim da razumes - da imam cerku i da mogu da biram (nekako, magicno) da li da gleda te popularne, blockbuster filmove iz moje mladosti ili danasnje filmove, izabrao bih danasnje. Zato sto, koliko god ja voleo Star Wars, Indianu Jones-a 2 (ti si bas dvojku pomenuo, sto mi je odlicno za ovaj primer), ili cak Goonies - sta bi videla? Videla bi kako decak spasava bespomocnu devojku (SW), kako decak spasava bespomocnu devojku (Indiana Jones) i kako decaci predvode grupu dece u kojoj ima par bespomocnih devojaka (Goonies). Sta bi zakljucila? Ko su junaci svih tih filmova? Koji pol je uvek hrabriji, sposobniji, spretniji, odvazniji? A koji pol ceka da ga spasu? Iskreno, radije bih da gleda filmove u kojima i devojcica ume da kickuje ass i sama se izvuce iz nevolje.

Sad, kazi mi sta tu ja tacno gresim?

Ne dude. Nije problem OVDE. Problem je tamo. Neko je mogao tamo da ti napravi totalno sranje. Ovo je off topic, ne koristim to kao argument u ovoj raspravi, samo kažem da je fotografisanje ljudi, a pogotovo dece, bez dozvole jaaaaaaako opipljiva stvar danas.

Shvatio sam sta kazes i slazem se, uklonio sam ipak i s foruma. Ali razumem sta kazes za slikanje i u pravu si.

« Poslednja izmena: 02.06.2018 22:20:24 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #44 poslato: 02.06.2018 22:11:31 »

Vidis, meni je FORSIRANI 50:50 odnos polova za SVE poslove jednako nasilan kao i 100:0. Seriously.

Ako mislis na filmove - ovo je bas pogresna retorika i kazacu ti zasto. Sta je "forsirano"? Mislim, sve je "forsirano", kada pises likove, onda ne stavljas random stvari nego ti dizajniras ko ce da budu, kako ce da izgledaju, itd. Darth Vaderov oklop je forsirano crn, da deluje opasno. Nije slucajno. Isto tako, heroj prve trilogije je forsirano bio beli muskarac. Mislim, aj realno, jel Luke Skywalker beli decacic slucajno? Ono, kada su trazili glavnu ulogu bili su u fazonu: "daj bilo koga, ej, moze i asian girl i black dude, ma sta god"- pa eto slucajno, spontano ispao bas belac muskog pola. Yeah right. Glavni likovi su u holivudu FORSIRANO bili beli muskarci GODINAMA i nikom nije smetalo. Sada FORSIRANO prave zenske uloge, FORSIRANO prave crnce i hispano i stajaznam - i odjednom gomili ljudi (gle cuda, gotovo stoprocentno belim muskarcima) smeta sto je to FORSIRANO.

Ja ne znam kako ovo moze da bude jasnije. Da, namerno je novi Dzedaj u novoj trilogiji zensko. Nije slucajno. Mogli bi da kazemo i da je forsirano. Sve u holivudu je forsirano. Ali nije sve smetalo ljudima do sada.

Ako mislis na real world jobs - ne znam gde to postoji forsirano 50:50 posto polova. Ima poslova, tipa poslanicki, gde postoji ono sto se zove "pozitivna diskriminacija" koja pokusava da popravi posledice negativne diskriminacije, ali daleko je to od nekih forsiranih 50:50.

This is local BS, i zapravo prilicno los primer. U normalnom delu sveta zene su dobile pravo glasa uglavnom

U razvijenom delu sveta - da. U Jugi, partizanke su dobar deo razloga zasto su zene dobile pravo glasa. Ja ne kazem da zene treba da budu vojnici da bi imale jednaka prava. To je zamena teza. Kazem samo da mi je jeziva ta izjava da zene treba cuvati da radjaju a muskarce slati u rat da ove prve brane. Zene mogu da budu vojnici ako im je to zelja, isto tako muskarci mogu da cuvaju decu i brinu se o njima. Stereotipni srpski pogledi na svet o nekakvim herojskim muzevima koji idu da ginu u rat dok zene ostaju kuci sa odojcadima NIJE poruka koju ja zelim da saljem devojcicama. Zelim da im posaljem poruku da budu spremne da se bore za ono u sta veruju. A ti na to bacas statistike.

Ne znam Atila, stvarno sve to sto pricas pocinje malo da mi mirise udesno.
« Poslednja izmena: 02.06.2018 22:32:56 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames