Autor Tema: Star Wars IX [Dec 2019]  (Pročitano 20797 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
Odg: Star Wars IX [Dec 2019]
« Odgovor #60 poslato: 22.10.2019 07:39:57 »

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #61 poslato: 22.10.2019 16:37:12 »
Nekako mi je cudno sto tako odjednom forsiraju Palpu. Al ajd, da vidimo kako ce da ispadne...

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #62 poslato: 22.10.2019 20:22:35 »
Epic je.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #63 poslato: 22.10.2019 20:23:36 »
Steta sto trejler uopste ne objasnjava bilo sta o radnji filma, ili o likovima. Samo gomila scena.

Da je ovo prvi trejler pa ajd.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #64 poslato: 23.10.2019 08:45:04 »
Steta sto trejler uopste ne objasnjava bilo sta o radnji filma, ili o likovima. Samo gomila scena.

Ako je verovati glasinama, disney I DALJE nema krajnju verziju filma i jos uvek snimaju reshoots... Cinjenica da u trejleru ne vidimo nista konkretno samo ide u prilog tome.

Also, horses running on the outer hull of a flying star destroyer FTW.  :wall:
« Poslednja izmena: 23.10.2019 09:15:14 Igor »
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #65 poslato: 23.10.2019 19:11:24 »

Internet echo chamber. To je pocela prica medju YT reviewerima i sada svi ponavljaju. Zar se nije vec ceo Internet kolektivno dogovorio da ne zele da im traileri bilo sta otkrivaju? Zasto bi iko zeleo da zna bilo sta o radnji filma? Ja ne zelim. Zavrsetak poslednje trilogije, znas ceo setup, znas o cemu je - sta su tacno mogli da ti kazu novo a da ne bude spoiler?

A ovaj deo da I nista ne objasnjava o likovima - a o kom liku ti, tacno, treba objasnjenje? O Palpatinu? Lando Calrisianu? Luku? C3PO? Cubaki?

Plus, cisto da znas: traileri su gomila scena.

Ako je verovati glasinama, disney I DALJE nema krajnju verziju filma

To je bukvalno tehnicki nemoguce at this point.
« Poslednja izmena: 23.10.2019 19:14:22 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #66 poslato: 18.12.2019 14:48:58 »

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #67 poslato: 18.12.2019 16:48:42 »

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #68 poslato: 18.12.2019 19:34:14 »
Nemam sumnje da ce se meni film jako svideti i da cu izaci napolje sa kezom od uva do uva, da se Relji film nece svideti i da ce pricati o tome kako treba vise da mislimo na decu i nove price za njih, da ce Aca odgledati neku piratsku kopiju snimljenu kamerom sa siluetama ljudi koji prolaze i uraditi shift delete, itd. I sve je to ok.

Ali ovo mi je bas cudno - ovo je bas ono neki zesci Internet Echo Chamber. Odmah da kazem, gotivim Jahnsa, pratim ga, super je lik, sve to.... ali tu frazu "vidimo lutkara iza zavese" sam u jos tri review-a primetio, sto je bas specificna fraza, i bas mi je neobicno da istu metaforu koriste.... i ista poredjenja.... i istu poruku. Ono, da su americki izbori, rekao bih da Rusi sire fake news ili nesto, ovako imam osecaj da su svi ti reveiw-eri u istom chat kanalu i da pricaju svi zajedno da ne bi neko ispao budala. Ozbiljno - pocinjem u to da verujem. Mislim, gledam kako ljudi imaju razlicita misljenja, prosto mi je nemoguce da se toliko ljudi slozi oko iste stvari na isti nacin, a opet, to se stalno desava. Bilo da je film, igra, nov iPhone ili Xbox - nekako, osecam to, taj jak stav javnosti. I osecam da bi bilo koji od tih reviewera ispao bas zesce budala i izgubio subscribere da se ne slozi sa stavom koji je "odlucen" kao dominantan.

Pogotovo kod tih filmova koji su cista zabava. Ono, vidim sad svi da daju isti review za novi Jumanji, a ubedjen sam da je to film o kome bi mi ovde svi imali potpuno razlicito misljenje - niko ne bi rekao da je film remek delo sedme umetnosti, ali bi se nekom dopao, nekom bio glup, itd. Kao sto se davno davno Relji bas dopao Evolution a meni bio glup film - to je bas stvar ukusa, slucaja, itd. Ali reviewer-i, ne samo da se sloze oko tih stvari vec koriste i slicne fraze da opisu to svoje slaganje (znaci, ne govorim kad se svi sloze oko novog Skorsezeovog filma, tu mi je jasno - ali kad se bas svi poklope oko novih Carlijevih Andjela, to mi je malo cudno).

Da sam ja reviewer i da mi zivot zavisi od subscribera, bas bih pazio da ne ispadnem budala. Da, imao bih svoj licni pecat, ali bih debelo pazio da ne izletim sa stavom koji odstupa od onoga sto svi ostali pricaju i izgledam kao neznalica. I sta bih onda radio? Pa, bio bih u kontaktu sa ostalim reviewerima, dovoljno je samo malo da popricamo svi kolektivno na nekom Discord kanalu sta mislimo, i onda malo tako uticemo jedni na druge i onda iz toga proizadje zajednicki stav. Kao kad idete s drugarima u bioskop pa se svi na kraju nekako slozite oko zakljucka da li vam se film svidja ili ne.

E to imam osecaj da se desava sa review-ovima stvari poslednjih godina. I jeste, to kazem tek sada posto mi je licno stalo do SW i obozavam tu fransizu, ali primetio sam to mnogo ranije.

Uglavnom, sutra idem da gledam, ocekujem da odlepim pred platnom. Pogotovo sto obozavam memberberries. Member? I member. A onda posle toga jedva cekam kvaziintelektualne rasprave na poslu o filmu i kreativnom bankrotu Diznija i slicno. Sutra cu ovde, verovatno, preneti utiske o filmu koja nikome bas nista nece znaciti :)
« Poslednja izmena: 18.12.2019 19:45:55 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #70 poslato: 18.12.2019 21:07:20 »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #71 poslato: 18.12.2019 21:13:04 »

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #72 poslato: 19.12.2019 07:18:20 »
The first reviews for “Star Wars: The Rise of Skywalker” have been published and the overall verdict is not kind.

In fact, with 112 reviews counted the film stands at just 58% and a 6.44/10 average rating on Rotten Tomatoes. That’s the second worst score of the entire “Star Wars” saga, above only ‘The Phantom Menace’ (53% & 5.97/10) and just below ‘Attack of the Clones’ (65% & 6.59/10). It’s also a long way from the 93% & 91% ratings for the first two films of the current trilogy.

Over on Metacritic, things aren’t much better. The film stands at a 54/100, once again the second-worst score of the franchise behind only ‘The Phantom Menace’ (51/100).

Here’s a sampling of quotes from some of the reviewers:

“Well at least Episodes I & II have serious dunce competition now. The ‘Fantastic Beasts 2’ problem of a rushed, messy substructure using poor quality fan service to patch the holes. Some nice small moments, but such an FU to ‘Last Jedi’ and often a bore.” – Garth Franklin, Dark Horizons

“In its anxiety not to offend, it comes off more like fanfiction than the creation of actual professional filmmakers. A bot would be able to pull off a more surprising movie” – Stephanie Zacharek, TIME Magazine

“RISE OF SKYWALKER feels like what would happen if, instead of writing an actual screenplay for a STAR WARS movie, you went on Reddit and found a list of EPISODE IX demands written by an unhinged lunatic and then just shot that instead.” – Scott Wampler, Birth Movies Death

“There’s no spark; no joy; no life. If this truly is the end of the Skywalker Saga, what an ignoble end it is.” – Chris Evangelista, Slashfilm

“If anything, the director has overcompensated, practically tripping over himself in a mad-dash effort to deliver the expected goods and then some.” – David Rooney, Hollywood Reporter

“As dicey as it all is narratively, Abrams’ milk earnest thrills out of acts of unity writ large, and find a corny emotional buoyancy in heartfelt reunions.” – Russ Fischer, The Playlist

“The Rise of Skywalker is pure fan service, for better or worse – and it’s mostly for the better.” – Peter Howell, Toronto Star

“The Rise of Skywalker rarely comes close to touching greatness, but it’s a solid, visually dazzling and warmhearted victory for the Force of quality filmmaking.” – Richard Roeper, Chicago Sun-Times

“Rise of the Skywalker isn’t an ending, a sequel, a reboot, or a remix. It’s a zombie” – Darren Franich, Entertainment Weekly

“Neither the best nor the worst of the “Star Wars” franchise…And don’t shed too many tears. Disney is going to make sure that the echoes of your goodbyes will barely have had time to fade by the time of the rollout of the next “Star Wars” story arc.” – Cary Darling, Houston Chronicle

“Rather than making a movie some people might love, Abrams tried to make a movie no one would hate, and as a result, you don’t feel much of anything at all.” – Sam Adams, Slate

http://www.darkhorizons.com/rise-of-skywalker-reviews-are-not-kind/

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #73 poslato: 19.12.2019 07:35:36 »
Sad će Ivan da kaže da su svi ti kritičari matore drtine bez svetla u životu.

Van mreže neor

• Dominator
    • NEOR - naučna fantastika
« Odgovor #74 poslato: 19.12.2019 17:27:16 »
Mogu da pričaju šta hoće, od nove trilogije, meni je ovaj najbolji.
Zlatno doba, Darvinov radio, Brzina mraka - http://www.neor.rs/arhiva/neor/