Autor Tema: Star Wars IX [Dec 2019]  (Pročitano 22517 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
Odg: Star Wars IX [Dec 2019]
« Odgovor #75 poslato: 19.12.2019 23:37:53 »
E pa odgledao sam i ono.... ima lepih stvari ali nisam bas zadovoljan. Moram malo da saberem misli. Definitivno mi nije tako los, ali sam ocekivao mnogo vise.

Relji ce biti najgori film ikad  :))

E da. Kriticari su matore drtrine bez svetla u zivotu, svejedno.

« Poslednja izmena: 19.12.2019 23:41:39 Ivan »
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #76 poslato: 20.12.2019 08:52:38 »
Čim je i Ivan priznao da nije baš zadovoljan, znači da je film užasan.  :D

Evo još jednog mišljenja sa meni uvek validnog Dark Horizons:

Citat
I detested J.J Abrams’ “Star Wars: The Rise of Skywalker” (TROS). It’s a shell of a film, more machine now than ever. A twisted wreck of fan service, messy assembly of conveniences, lazy echoes and callbacks crashing into an aborted conclusion.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #77 poslato: 20.12.2019 10:09:00 »
Čim je i Ivan priznao da nije baš zadovoljan, znači da je film užasan.  :D

Nije uzasan, svakako, a reviews jesu rezultat echo-chambera plus cinjenice da se bas isplati teatralno pljuvati po megafransizama. Samo pogledaj YT naslove i sve je jasno. E sad, i filmovi kojima sam ja odusevljen se mnogima ovde ne svide, a filmovi koji su meni losi - drugima ispadnu super. Bas to sto kazem - ne mozes kod ovakvih stvari proceniti koliko ce se kome dopasti, posto je bas stvar licnog ukusa i ocekivanja.

Meni je film dobar, svakako bolji od prequel trilogije, losiji od TFA i TLJ ali, evo, bolji i od Return of the Jedi. Ali ja bas volim TFA i TLJ dok je vama ovde TLJ uzas. A kazu svi da ako vam je TLJ uzas, ovaj ce vam biti super.

Problem sa filmom je meni prvenstveno u nekim dijalozima - koliko god vam bilo cudno (on trazi dijaloge u SW) zapravo su svi Star Wars filmovi imali dobre fraze. Prethodni je pogotovo imao super fraze - "let the past die", "this is not going to end the way you think", "the greatest teacher failure is" (ova poslednja mi je posebno draga) - ovaj film kao da nema ni jednu. Takodje, emotivni momenti su mi slabiji - bilo je tri koja su mi dobra (mada, nisu dobri zato sto je sam film napravio te momente, vec zato sto se oslanjaju na ono sto je cela fransiza uradila) - ali nije bilo scena iznenadjenja i soka i slicno (meni je scena kad Kylo Ren ubije Snouka i dalje jedna od najboljih u serijalu, odmah posle "I am your father"). Sve ovo je posledica toga sto je toliko trebalo ugurati - pa opet, imam osecaj da je jedan citav cin nepotreban i da se tu moglo dobiti prostora za malo developmenta likova i price.

S tim na umu, narativno - one stvari koje spadaju pod spoilere - rasplet mi je super. Ne deluje mi da je ovo bio Abramsov plan od pocetka (a i kako bi bilo, kada ga nije imao) i mislim da je morao dosta da se prilagodi onom sto je Dzonson uradio (sto kazu "da ispravi", mada je po meni bilo bolje da se drzao toga i dalje) - ali je zavrsetak prikladan i ne samo da zaokruzuje ovu trilogiju, zaokruzuje i svih 9 filmova. Da su ovaj film, recimo, podelili na dva filma (kao sto su to uradili Avengersi - u fazonu "e treci film je sad iz dva dela!") mislim da bi bio mnogo bolji.

Rej mi je u ovom filmu sjajna, bolja nego ikad, i mislim da moze da stoji rame uz rame sa Lukom, Solom, Lejom i ostalim likovima iz fransize. Po i Fin su ok, ali nisu dostigli taj nivo.

Poslednja scena je dirljiva. Voleo bih da vidim sledeci film koji se nadovezuje na kraj (da ne spoilujem, ali iako zaokruzuje pricu u potpunosti, takav je da prosto vuce da se saga nastavi), ali to, naravno, nikad necemo dobiti.

Da dodam i ovo - meni su ovakvi filmovi dobri kada postoji ta jedna megaepik emotional nabijena scena. Sto se vise udaljujemo od Avengers: Endgame, mogu da kazem da mi taj film zapravo bas i nije nesto dobar sam po sebi, ali ona scena "Avengers Assemble" je toliko mocna da sama nosi ceo film - koji je u ostalim delovima sladunjav, zbrzan i cesto cringy (mnogo vise nego Rise of Skywalker). S druge strane, Rise nema takvu scenu, tj ima, ali nije ni blizu tako impresivna. Da je to uradjeno bolje, da ima malo boljih recenica, verovatno bih bio odusevljen filmom.

Bukvalno ce vam iskustvo zavisiti od toga sta volite u ovakvim filmovima. Ako vam je bitna samo radnja - ne scenario, nego radnja, rasplet - onda vam mozda bude sjajan. Ako vam je bitno kako je ta radnja deliverovana - onda je prosecan. Ako vam smetaju te neke "nelogicnosti", tipa, sto je u TLJ odjednom ispalo da mozes da spucas brod u drugi brod kroz hipersvemir (tj ako vam takve stvari smetaju)  - onda ce vam biti uzasan.

Ali ne mozete da znate dok ne odgledate. Nazalost, zivimo u vremenu u kom neki stranci na Internetu uticu na sve nas, direktno ili indirektno. Ovaj film je ocigledno rezultat pljuvacine po TLJ po netu - a cinjenica da sad odjednom svi pominju Dzonsona i njegov nedavni "ne treba dati fanovima sve sto zele" intervju u fazonu "e tako se prave filmovi" - govori koliko Internet ne zna sta hoce. Sve ovo se ponavlja i sad - ovo ce biti jednostavno popularno hejtovati po Internetu. Sprdanje sa nelogicnostima, glupostima - i sve ce to biti istina, da se razumemo. Ali te iste gluposti i banalnosti nalaze se u svakom Marvel filmu, u svakom DC filmu, u svakom Star Wars filmu, u svakom Hari Poter filmu, itd. Jednostavno, takav je taj spektakl zanr - i samo je pitanje sta kome smeta, sta se kome dopada, a tu ce se vecina povesti za kolektivnim stavom.

TLDR - Aco, ma nece ti se svideti.

Za kraj, evo kako bih ja slozio:

Empire Strikes Back > A New Hope > The Last Jedi > Force Awakens > Rise of Skywalker > Return of the Jedi > Prequels

Znam, za mnoge je ovo blasfemija, ali ja sam slozio po redosledu kako sam ja uzivao. Film mi je vrlo zabavan, a nova trilogija mi je odlicna, iako nije dostigla originalnu.
« Poslednja izmena: 20.12.2019 10:14:00 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Na mreži DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #78 poslato: 20.12.2019 14:21:29 »
Citat
Nije uzasan, svakako, a reviews jesu rezultat echo-chambera
Kako mogu biti rezultat echo chambera kada je njih 200 izaslo istovremeno na RT-u, na dan premijere filma? Jel to neki time-traveling echo chamber?

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #79 poslato: 20.12.2019 14:32:12 »
A hejtovanje prequals-a nije echo chamber? :)

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #80 poslato: 20.12.2019 19:29:01 »
Citat
Nije uzasan, svakako, a reviews jesu rezultat echo-chambera
Kako mogu biti rezultat echo chambera kada je njih 200 izaslo istovremeno na RT-u, na dan premijere filma? Jel to neki time-traveling echo chamber?

O filmu se misljenje formiralo davno pre nego sto je izasao, plus, mnogi uticaji su suptipni i slabije vidljivi. Svi ti revieweri vise na istim mestima. Ako nista drugo, echo chamber radi a priori. Pogledaj Reseteru, na primer, ljudi tamo maltene iste fraze koriste, iste recenice, preuzimaju iste stavove - sve to drasticno utice na smanjivanje individualnog misljenja.

A hejtovanje prequals-a nije echo chamber? :)

Sure it is. Sve je echo chamber. Mada mislim da je tada kada su izasli prequels uticaj socijalnih mreza, reddita, itd. - ipak bio slabiji (mada, mozda gresim). Bojim se da zapocnem tu temu, da ne napisem opet neki predugacak post.
« Poslednja izmena: 20.12.2019 19:34:46 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #81 poslato: 21.12.2019 16:11:31 »
Pogledao. OK - ima i pluseva i minuseva. TFA mi je bio bolji, ali ovde barem nije bilo tih (toliko) deus-ex poteza kao Hyper-Jump ili Super-Leja u TLJ. I dalje pati od tog problema "kako da smislimo neko jos opasnije oruzje od Death Star-a" i nepotrebnog, pomalo forsiranog, fanserviceovskog vracanja/oslanjanja na likove iz EP4-6.

Slazem se sa Ivanom da su ova trebala biti dva filma - prvenstveno zbog Rej. Kontrast izmedju Empire Strikes Back i ROTJ, kao i Infinity War-a i Endgame-a daje snagu i dubinu stvarima koje se desavaju. Ovako, kada se sve to sabije u jedan film, taj "darkest hour" momenat postaje blize nesto "losem danu", nekako nisam osetio da je tu Rej bila u nekoj stvarno opasnoj krizi i da je imala neku dilemu sta zeli/treba da uradi.

S obzirom na kraj (da ne spoilerujem) malo sam bio iznenadjen jer ovo definitivno nije kraj-kraj iz kojeg nema povratka.

Spoiler: ShowHide

Koji ***** su pokazali taj zuti lightsaber? Da su hteli da zaokruze pricu, zavrsili bi sa tim da je ona odlozila Lukov/Lejin LS.

BTW Zasto Ben nije bio na kraju sa Lukom i Lejom? Po prici ispada da se iskupio i da je postao dobrica a la Anakin

Jasno je da je to sa Imperatorom malo isforsirano, ali mi je najvise smetalo to sa roditeljima - kao oh, btw, imao je Palpatine brdo dece dok je radio kao stud senator koje tako uzgred nikada niko nije pomenuo

« Poslednja izmena: 21.12.2019 16:18:48 bear »

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #82 poslato: 22.12.2019 19:44:54 »

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #84 poslato: 25.12.2019 14:30:14 »
"For some in fandom, the mere act of questioning is an act of disrespect. To show true adoration, you must echo what came before and demonstrate a deep knowledge of lore. You don’t question that lore; you just show that you know it. Appreciation isn’t shown in subversion or engagement, but by repeating the arcana like it’s Holy Scripture"
Sa ovim pasusom mogu da odjebu

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #85 poslato: 27.12.2019 12:41:56 »
Odlgedali Zemo, Ivica i ja pre neki dan. Uskoro mišljenja na podkastu.

Za bear-a:

Jasno je da je to sa Imperatorom malo isforsirano, ali mi je najvise smetalo to sa roditeljima - kao oh, btw, imao je Palpatine brdo dece dok je radio kao stud senator koje tako uzgred nikada niko nije pomenuo

Mislim da je neko sračunao i više deluje da je matori pravio decu dok je bio onako deformisan imperator. :D Što je mnogo više disturbing.

« Poslednja izmena: 27.12.2019 12:54:58 Relja »

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #86 poslato: 01.01.2020 08:11:30 »
Za Relju:

Kylo je generacija sa njom, a on je unuk Anakina, koji je već dejtovao kada je ovaj bio Senator. Either way... Vrlo je deus ex. Sa toliko truda mogla je biti rezultat posete Vejdera javnoj kući. Whatever. Plus - ako je unuka, a roditelji nisu trenirani... to znači da je 1/4 palpatine. Anakin-Leia-Ben linija je mnogo direktnije
« Poslednja izmena: 01.01.2020 08:23:17 bear »

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #88 poslato: 14.03.2020 17:54:25 »
Izašlo.  :P

The House of Mouse has surprised audiences choosing to stay home during the coronavirus outbreak by releasing the digital edition of  Star Wars: The Rise of Skywalker , with all of its special features, today across multiple platforms ahead of its original March 17 release date!

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #89 poslato: 20.03.2020 08:27:15 »
Odgledah na jedvite jade. Užas.