Autor Tema: Hollow Knight  (Pročitano 2008 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
Hollow Knight
« poslato: 12.09.2018 10:58:44 »

Nedavno je izašla i finalna verzija sa svim zakrpama i dlc-ovima pod nazivom Godmaster.
Kao veliki fan medroidvania žanra, moram reći da je igra odlična, ali na momente veoma brutalna. Par puta sam bio na ivici da odustanem od igranja uz veću količinu psovki upućenim ka developerima.  :D

U svakom slučaju sve preporuke samo ako imate živaca.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
Odg: Hollow Knight
« Odgovor #1 poslato: 12.09.2018 14:26:06 »

Nedavno je izašla i finalna verzija sa svim zakrpama i dlc-ovima pod nazivom Godmaster.
Kao veliki fan medroidvania žanra, moram reći da je igra odlična, ali na momente veoma brutalna. Par puta sam bio na ivici da odustanem od igranja uz veću količinu psovki upućenim ka developerima.  :D

U svakom slučaju sve preporuke samo ako imate živaca.

Da, cuo sam za igru, deluje zanimljivo. Kada smo kod slicnih igara, jesi igrao Dead Cells? Meni je odlicna.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #2 poslato: 12.09.2018 14:47:48 »
Da, cuo sam za igru, deluje zanimljivo. Kada smo kod slicnih igara, jesi igrao Dead Cells? Meni je odlicna.

Nisam, ali sam gledao gameplay. Ne deluje mi previše privlačno, ali možda probam jednog dana.

Kod HK je više fokus na istraživanju, a njega ima na pretek jer je igra OGROMNA.
Ono što mi doduše realno smeta (i smatram da je propust developera) je loša raspoređenost klupa koje služe kao checkpointi u igri. Na nekim mapama ih ima previše blizu, dok sa druge strane u Fungal Wastes stavljene na nelogičnim mestima.
Postoji jedan most kojeg treba aktivirati sa dve ručke, ali je platforming malo...khm, zajeban na par mesta, što rezultuje čestim umiranjem. A jednom kada umrete, igra vas vraća u pizdu materinu i onda mi treba tri dana jahanja da stignem opet do mosta kako bih opet pokušavao. Apsolutno nema razloga zašto nema checkpointa tik pre mosta, ili bar blizu istog.
Ovako, developeri su na vrlo jeftin način povećali težinu igre.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #3 poslato: 12.09.2018 14:56:25 »
Odigrao sam dosta HK, al nekako se mucim da se vratim nazad u igranje. I mene je nervirao velik mystery fokus, minimalna prica, minimalni hintovi gde ici dalje, udaljeni checkpointovi/zone. Ima bas dosta "blind" exploration-a sto ponekad zna da frustrira (npr, kad udjes u zonu gde je jedini izlazak da moras da se probijes kroz bas metric shitton contenta da bi se nekako dogrebao starih zona).

Al zaista je kvalitetno uradjen platforming, borba i metroidvania elementi. Vidi se da je sve na mestu.

Inace, igra stize na PS4 i Xbone pre kraja meseca.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #4 poslato: 13.09.2018 00:19:58 »
Odigrao sam dosta HK, al nekako se mucim da se vratim nazad u igranje. I mene je nervirao velik mystery fokus, minimalna prica, minimalni hintovi gde ici dalje, udaljeni checkpointovi/zone. Ima bas dosta "blind" exploration-a sto ponekad zna da frustrira (npr, kad udjes u zonu gde je jedini izlazak da moras da se probijes kroz bas metric shitton contenta da bi se nekako dogrebao starih zona).

Al zaista je kvalitetno uradjen platforming, borba i metroidvania elementi. Vidi se da je sve na mestu.

Inace, igra stize na PS4 i Xbone pre kraja meseca.

Ori and the blind forest je i dalje neprikosnoven po meni. Imas normal difficulty sa cestim checkpointima, hard sa retkim checkpointima  i neki ludacki nightmare gde imas samo jedan zivot.
Moze igra da se sasvim lepo tweakuje da bude dostupna svima a ne ovo dark souls sranje.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #5 poslato: 13.09.2018 10:07:18 »
Konačno sam na jedvite jade našao trainer koji radi. Sad mogu na nastavim igru bez stresa.  ;D

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #6 poslato: 13.09.2018 10:34:09 »

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #7 poslato: 20.06.2019 19:26:14 »
Kupio na nekom popustu preko GoG pre neki dan. Zaraza ziva...
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #8 poslato: 20.06.2019 20:30:19 »
Kupio na nekom popustu preko GoG pre neki dan. Zaraza ziva...

Na pocetku da. Posle pređe u frustraciju.  :P

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #9 poslato: 20.06.2019 21:04:47 »
Pa jbmliga prilicno sam presao i jos nisam frustriran.
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams