Autor Tema: Shadow of the Tomb Raider  (Pročitano 3063 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
Shadow of the Tomb Raider
« poslato: 16.09.2018 18:35:56 »
Odlicna je igra, za sad. Grobnice su nas onakve kakve bi ih zamisljao u Indiana Jones rimejku visokog budzeta, u nedostatku boljeg opisa. Deluju kao drevne, misteriozne grobnice, ne kao neki napusteni rudnik iz prvog svetskog rata iz prethodnog dela. I vrlo su mastovite.

Igra izgleda prelepo. Ako nekog zanima, kontam da ima neka Aca-approved (tm) narodna verzija.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
Odg: Shadow of the Tomb Raider
« Odgovor #1 poslato: 16.09.2018 20:10:03 »
Odlicna je igra, za sad. Grobnice su nas onakve kakve bi ih zamisljao u Indiana Jones rimejku visokog budzeta, u nedostatku boljeg opisa. Deluju kao drevne, misteriozne grobnice, ne kao neki napusteni rudnik iz prvog svetskog rata iz prethodnog dela. I vrlo su mastovite.

Igra izgleda prelepo. Ako nekog zanima, kontam da ima neka Aca-approved (tm) narodna verzija.

Nema još. Čekamo. :smoking:

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #2 poslato: 17.09.2018 12:51:17 »
Uzeo (preorder) PS pretpostavljam?

Taman imam nekih para na PayPalu pa bih mogao ovo uzeti.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #3 poslato: 17.09.2018 15:55:24 »
Uzeo (preorder) PS pretpostavljam?

Taman imam nekih para na PayPalu pa bih mogao ovo uzeti.

Da, PS preorder.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Na mreži carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #4 poslato: 17.09.2018 20:30:44 »
Samo da vas podsetim da ima kod Rusa za 25$ steam kljuc. SE nas redovno stavlja u CIS zemlje tako da opusteno moze tu da se kupi i igra bez vpn-a.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #5 poslato: 17.09.2018 21:11:10 »
Bravo Carni kralju, tako si mi i za neki prethodni odradio :)
Kako bese sajt molim te, ako moze link :)

Na mreži carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #6 poslato: 17.09.2018 21:56:28 »
plati.ru

Samo gadjaj prodavca sa najvise pozitivnih ocena.

A evo i potvrda:

https://steamdb.info/sub/283783/

Offtopic: Kontam kada bi svi izdavaci ovako radili po pitanju Srbije sigurno bi se vise kljuceva prodavalo regularnim putem.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #7 poslato: 17.09.2018 23:56:28 »
plati.ru

Samo gadjaj prodavca sa najvise pozitivnih ocena.

A evo i potvrda:

https://steamdb.info/sub/283783/

Offtopic: Kontam kada bi svi izdavaci ovako radili po pitanju Srbije sigurno bi se vise kljuceva prodavalo regularnim putem.

E, moj drugar zeli da uzme za PC, preneo sam mu ovo sto si napisao, pa ga zanimaju tvoja iskustva:

1. Jel bezbedno upisivati tu broj kartice posto nema PayPal
2. Pise nesto da je na ruskom igra, jel ima i engleski?
3. Jel ima nesto na sta treba da obrati paznju prilikom kupovine?

Zahvalan za sve odgovore.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #8 poslato: 18.09.2018 00:06:46 »
@Carni thanx again :)

Uh, jebem li ga, ja sam prethodni deo uzeo bas tu i bas po Carnijevim smernicama.
Eto, so far so good.
Cak sam uzeo i season pass, pa ga otkljucao VPNom
Ne znam da li se secas, pitao sam vas ovde za koji VPN da uzmem pa si ti rekao neki VPN bear ili tako nesto :D

Sve u svemu, eto to jedno iskustvo i pozitivno je :)

Na mreži carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #9 poslato: 18.09.2018 11:45:44 »
@ivan

Ja sam prethodni tako uzeo, bas karticom. Ovaj sajt dugo postoji tako da bi trebalo da je ok sto se placanja tice. Mada ja imam neku posebnu karticu koju koristim za takva placanja. Kupio sam desetak igara preko tog sajta. Nisam nikada imao problem. Samo kupujes kod ovih sto imaju gomilu pozitivnih i sve je ok. Cak mi se jednom desilo da je kljuc uskoriscen i lik mi je poslao novi za 10 minuta.

Trebalo bi da ima i eng. Nisam jos kupio. Nisam u Beogradu gde mi je desktop. Uzecu veceras ako stignem pa javljam.  Sve te blockbuster igrw koje sam ranije uzeo ovde su imale i eng. Ono to cesto napisu russian zbog njihovih jer gomila Rusa ne zna engleski.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #10 poslato: 18.09.2018 14:23:40 »
@ivan

Ja sam prethodni tako uzeo, bas karticom. Ovaj sajt dugo postoji tako da bi trebalo da je ok sto se placanja tice. Mada ja imam neku posebnu karticu koju koristim za takva placanja. Kupio sam desetak igara preko tog sajta. Nisam nikada imao problem. Samo kupujes kod ovih sto imaju gomilu pozitivnih i sve je ok. Cak mi se jednom desilo da je kljuc uskoriscen i lik mi je poslao novi za 10 minuta.

Trebalo bi da ima i eng. Nisam jos kupio. Nisam u Beogradu gde mi je desktop. Uzecu veceras ako stignem pa javljam.  Sve te blockbuster igrw koje sam ranije uzeo ovde su imale i eng. Ono to cesto napisu russian zbog njihovih jer gomila Rusa ne zna engleski.

Hvala na odgovoru, prenecu!
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #11 poslato: 20.09.2018 09:32:19 »
Evo Ivane, ja uzeo rusku verziju, fercera ko sat.

BTW, na kojoj tezini igrate?
Ja sam na One with the jungle (hard)
nema onih belih farbi koje kaze gde se ide, i nema health regen u borbi

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #12 poslato: 20.09.2018 11:22:07 »
Evo Ivane, ja uzeo rusku verziju, fercera ko sat.

BTW, na kojoj tezini igrate?
Ja sam na One with the jungle (hard)
nema onih belih farbi koje kaze gde se ide, i nema health regen u borbi

Cool! Jel ima engleski, pretpostavljam?

Sto se tice tezine, ja sam je presao juce na normal tezini. Kontam da je hard vise fun, ali nekako mi deluje smarajuce posto mislim da je jako tesko zakljuciti za sta mozes da se uhvatis a za sta ne - neke stvari tako izgledaju da definitivno moze da ih uhvati a ne moze, kontam da bih bas puno padao. Ali ako ti ide, ja uvek volim hard vise. God of War recimo igram na hard tezini i zabavniji je nego na Normal. Horizon sam igrao na najtezoj tezini sve do suludo teske ekspanzije. Witchera 3 sam presao na hard, TLOU isto - sad kad razmislim, sve igre koje mi se dopadaju sam igrao na hard. Ali TR sam igrao na normal, eto.

Uzgred, poslednji nivo... toliko je lep, mislim da lepsu igru nisam video. Kombinacija mracnih pecina i jarkog osvetljenja deluje toliko imerzivno da se zamalo nisam udavio posmatrajuci jednu scenu pod vodom. Odmah da kazem, HDR je impresivno uradjen i ne znam da li je do toga i do TV-a ili do same scene, posto je definitivno stvar osvetljenja i boja.

Pored tog poslednjeg nivoa, ima par grobnica koje izgledaju fantasticno. Da su napravili celu igru po underworld grobnicama i do kraja se fokusirali na tu horor atmosferu podzemlja, ovo bi bila jedna od najboljih igara koje sam igrao. Nazalost, dobar deo stvari iznad povrsine zemlje mi je uradjen poprilicno prosecno a par questova su vrlo traljavo odradjeni, bar po meni, sto mi kvari utisak. Plus, jedan od glavnih likova je neki klinac koji mi deluje kao jedan od onih debeljuskastih balavaca iz komsiluka koji te iz nekog razloga nerviraju samo kada ih vidis.

Na kraju dana, super je igra, uzivao sam, grobnice su odlicne, ali ima delova koji mi nisu posebni. Savet: igraj sve grobnice na koje naletis, trazi kripte isto - tu je najbolji gameplay.

Moram da kazem da u poslednjih par godina, vecina tih imerzivnih singleplayer naslova znatno kaska u odnosu na PS4 ekskluzive. Ne kazem ovo olako, niti hvalisavo - prosto mi je krivo, posto ima gomila igara van Sony exclusive kluba koje s nestrpljenjem cekam a uvek malo razocaraju. Dok na PS4 izlaze veoma mastovite i spektakularne igre - Horizon, GoW i Spider-Man, na primer - multiplatform naslovi nekako rade iste stvari, na isti nacin kao i do sada. Ekskluzive vs multiplatform mi deluju kao kada odes u neki spektakularni high-tech zabavni park i probas voznje koje nisi ni znao da postoje a onda se kuci vratis na vrtesku. U TR sam polagao bas puno nade i iako sam zadovoljan (zaista jesam, zaista je impresivna na momente), u poredjenju sa Spider-Manom, recimo, deluje nekako vec vidjeno. Nadam se da ce nadolazeci Red Dead Redemption 2 biti veliki izuzetak.

Inace, ako se bilo ko pita, razlog za ovo sto sam napisao iznad nije neka genijalnost Sony-ja ili bilo kakva zlatna anomalija, vec poslovni model. Sony ima para (i takav biznis model da se to posle isplati)  da dozvoli developerima da rade stvari dok ih ne naprave kako valja. Horizon, GoW, Spider-Man nisu imali "uradite sta mozete za 2 godine" rokove vec su radjeni 4-5 godina. To je to. Nema velike tajne, sve se svodi na budzet i vreme.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #13 poslato: 20.09.2018 12:03:40 »
Da da, ima engleski naravno. To je dafault. Cak za ruski mislim da je samo titl.
Nemam problem da skontam gde moze da se ide. I dalje je 'obelezno' al ona bela farba mi je bas smetala ranije.
To je bas ono handholding.

Pa pazi, tesko je da nesto revolucionarno novo vidis u 3. naslovu iz fransize u odnosu na prvi naslov kao sto je spider man.

Al da, definitivno izgleda da PS exlusive imaju mnogo jaci taj single player opus u poslednje vreme :)

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #14 poslato: 20.09.2018 14:10:51 »
Da da, ima engleski naravno. To je dafault. Cak za ruski mislim da je samo titl.
Nemam problem da skontam gde moze da se ide. I dalje je 'obelezno' al ona bela farba mi je bas smetala ranije.
To je bas ono handholding.

Pa pazi, tesko je da nesto revolucionarno novo vidis u 3. naslovu iz fransize u odnosu na prvi naslov kao sto je spider man.

Al da, definitivno izgleda da PS exlusive imaju mnogo jaci taj single player opus u poslednje vreme :)

Kao sto rekoh, 5 godina vs 2 godine developmenta. Na to se svodi :)
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames