Autor Tema: SBB i online igre (Warframe)  (Pročitano 1992 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
SBB i online igre (Warframe)
« poslato: 24.11.2018 11:34:49 »
Nisam siguran da li ovde iko ima ideju ili moze da pomogne, ali svasta vi ljudi znate pa da podelim frustraciju s vama - uglavnom, nedavno sam na Switchu uzeo da igram malo Warframe, online igru za koju ste verovatno culi. Elem, igra radi normalno svuda - osim kuci, na mom internetu, koji je SBB. Kada sam na poslu i koristim wifi tamo, ili kada koristim Telenor-ov net (hotspot preko telefona) - sve radi normalno. Ali ako sam prikacen na SBB, uopste ne mogu da se ulogujem u igru. Odmah da kazem - probao sam i na PS4 i jednako se desava - i to i preko wifi i preko LAN kabla.

Citam na netu da ljudi imaju problema na svim platformama sa tom "can't login check your info" greskom, i da je resavaju preko VPN-a ili tako nesto.

Da bude jos cudnije, secam se da sam u starom stanu, koji je isto imao SBB, ali drugi ruter - igrao Warframe davno. S druge strane, znam da mi je drugar rekao svojevremeno da mu For Honor jako lose radi preko SBB iz nekog nekog razloga (nemam pojma sta je rekao i ne mogu da ponovim).

Uglavnom, guglao sam malo i otkrio za nekakav port forwarding, mozda to upali - i skontao da gomila ljudi, iz gomile razloga, konfigurise svoje rutere prema igrama koje igraju. Ja sam nesto tu pokusao - ali kao i sve vezano za rutere - to je toliko lose objasnjeno i nejasno da sam se samo nadrkao. Ozbiljno, prosto je bezobrazno koliko ama bas svaki (ali svaki) tutorial za bilo sta vezano za rutere podrazumeva da ti vec sve znas. Ja nemam pojma sta je UDP ili TCP i kada oni napisu "e samo to podesi ovako i ovako" ja ocekujem da u podesavanju imam polja pored kojih pise UDP i TCP, jel, a ne da pise nesto skroz drugo. Pored toga, tek sto celu foru sa staticnim, dinamicnim i lokalnim IP adresama mojih uredjaja, mog neta, moje duse, cegavec nisam pohvatao. Osim, da, svaki drugi link je pokusao da mi proda neki program za te stvari koji izgleda kao da je iz 1998. i, naravno, samo je za Windows.

E da, ruter koji mi je SBB dao je neki Ubee.... nikad cuo, jel.

Jel neko imao slicne probleme i da li ima nekakve ideje predloge? Kao sto rekoh, sumnjam - ali hajde da pitam i, makar, podelim frustraciju.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
Odg: SBB i online igre (Warframe)
« Odgovor #1 poslato: 24.11.2018 11:47:17 »
I feel your pain, moj matori router odavno pravi probleme sa PS3-PS4 konekcijama, na svakih par sati mi se na sekund prekine i odmah ponovo uspostavi PSN konekcija, sto dovodi do logout-a u online igrama [it's a really shitty way to play Destiny]. Al kod mene nisu problem portovi, isprobao sam sve zivo i nisam nasao resenje. .

Kod tebe, verovatno ti ta verzija SBB routera blokira neke portove, par predloga:

- Proveri da li ti je na ruteru upaljen uPNP, to je servis koji bi trebao automatski da otvara portove kad aplikacija/uredjaj to zatrazi.

- Routeri imaju Quality of Life [QoS] podesavanja ponekad rade weird stvari sa konekcijom, proveri i to.

- Umesto da se zezas sa podesavanjem specificnih portova, pogledaj u routeru na kojoj IP adresu ti se nalazi Switch, i upali "DMZ" podesavanje za taj IP. To ce otvoriti SVE portove. It's a nuclear option, al makar sa njom ces moci proveriti da li su portovi indeed krivi.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #2 poslato: 24.11.2018 12:15:08 »
I feel your pain, moj matori router odavno pravi probleme sa PS3-PS4 konekcijama, na svakih par sati mi se na sekund prekine i odmah ponovo uspostavi PSN konekcija, sto dovodi do logout-a u online igrama [it's a really shitty way to play Destiny]. Al kod mene nisu problem portovi, isprobao sam sve zivo i nisam nasao resenje. .

Kod tebe, verovatno ti ta verzija SBB routera blokira neke portove, par predloga:

- Proveri da li ti je na ruteru upaljen uPNP, to je servis koji bi trebao automatski da otvara portove kad aplikacija/uredjaj to zatrazi.

- Routeri imaju Quality of Life [QoS] podesavanja ponekad rade weird stvari sa konekcijom, proveri i to.

- Umesto da se zezas sa podesavanjem specificnih portova, pogledaj u routeru na kojoj IP adresu ti se nalazi Switch, i upali "DMZ" podesavanje za taj IP. To ce otvoriti SVE portove. It's a nuclear option, al makar sa njom ces moci proveriti da li su portovi indeed krivi.

Da, na uPNP sam naleteo i ukljucio, ali ne radi.

Za DMZ - ni to ne radi, ali samo da proverim - posto sam totalni noob i bas nista tu ne znam. Dakle, na ruteru imam setting za DMZ koji mi prikaze 192.168.0.[ ] i da mi da u [ ] upisem broj. Na Swtichu sam procitao taj poslednji broj, tu upisao i pritisnuo Apply. Jel to to? Posto ako je to - i dalje ne radi. Onda znaci da nije do portova, jel tako?

www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #3 poslato: 25.11.2018 16:55:23 »
Uh, ja se secam jos davne 2012. kada je izasao ME3 ciji sam online multiplayer mode pikao vise nego sto bih zeleo da priznam. No u pocetku nije htelo da radi, isto tako nisam mogao da se povezem, a tada sam bio na SBBu.

Elem, frka panika, I WANTS TO PLAYZ, idi online po pomoc i nasao sam je na Mass Effect forumima.
Tamo je neko objasnio za duduke gde i sta treba opisati.
E sad, jeste bilo vezano za portove; usao sam u ona usrana podesavanja na ruteru na onoj 190 nesto adresi.
na nekoj stranici u neka polja ukucao neke brojeve i radilo je.

Moral of the story i TLDR probaj na Warframe forumima, mozda te usere :)