Autor Tema: Horizon Zero Dawn  (Pročitano 2984 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
Horizon Zero Dawn
« poslato: 11.12.2018 16:51:59 »
Odigrah ovo. Počeo sam na normal, pa na easy i završio na story modu :) Jer ono... deca... nemam vremena da igram sto godina.

Igra je stvarno nešto fenomenalno. Kakva priča, kakav seting. Sada ću verovatno još jedno vreme da bauljam po tom svetu samo radi uživanja u scenama. Stvarno sam bez reči. I nisu zasrali rasplet.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
Odg: Horizon Zero Dawn
« Odgovor #1 poslato: 11.12.2018 19:01:15 »
Da, i pored odlicnog gameplay-a, grafike, likova i svega drugog, najvece iznenadjenje je sto su uspeli da odlicno odgovore na SVA pitanja. Bas sam sa uzivanjem lovio sve data entry-e o starom svetu i jedva cekao novi rasplet price u main kampanji.

Spoiler: ShowHide
Si skontao zasto je GAIA izabrala bas dinosauruse? :) Samo jedna recenica, ali totalno mi je takav kratak hint odgovarao.

A inace, normal tezina igre mi je bila taman, dosta izazova i onda pred kraj igre uzivanje kada sam otkljucao onaj specijalni armor u pecini blizu njene pocetne zone. Bez njega bi bas bilo tesko u endgame-u [armor dodaje totalno novi "shield health bar" koji se posle par sekundi non-damage-a pocne puniti nazad do vrha].

Planiram da uskoro krenem da igram ekspanziju [in snow land], kazu da je odlicna.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #2 poslato: 11.12.2018 20:53:33 »
Planiram da uskoro krenem da igram ekspanziju [in snow land], kazu da je odlicna.

Odlicna je.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #3 poslato: 11.12.2018 21:04:17 »
Odigrah ovo. Počeo sam na normal, pa na easy i završio na story modu :) Jer ono... deca... nemam vremena da igram sto godina.

Igra je stvarno nešto fenomenalno. Kakva priča, kakav seting. Sada ću verovatno još jedno vreme da bauljam po tom svetu samo radi uživanja u scenama. Stvarno sam bez reči. I nisu zasrali rasplet.

Ne znam da li sam u bilo kojoj drugoj igri citao skoro svaki story tekst - ovde sam bukvalno citao i slusao svaki onaj data point koji nadjem. Jako mi se dopao zaplet i rasplet.

Jedan od momenata koji mi je bas bio sjajan - kada onaj neki lik opisuje metalnog djavola i njegov strasan glas i kako je rekao nesto strasno kada je osetio Aloy. I ova ga pita sta je rekao a on kaze “system threat detected”. :)

A i Aloy mi je super. Skeptik u svetu sujeverja. I moj omiljen citat, kada se bori ispred neke kapije pa pobije protivnike i strazari pocnu da vicu “hvala Suncu” a ona za sebe promrmlja: “it wasn’t the sun that was getting its ass kicked down here” :)
« Poslednja izmena: 11.12.2018 21:08:32 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #4 poslato: 11.12.2018 21:08:16 »

Odlicna je.

See! See! Lepo sam rekao da kazu da je odlicna.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #5 poslato: 11.12.2018 21:10:53 »

Odlicna je.

See! See! Lepo sam rekao da kazu da je odlicna.

I mnogo teza. Originalnu igru sam uspesno prelazio po drugi put na najvecoj tezini (ali new game plus) ali sam onda probao ekpsanziju i morao da spustim samo na “hard” :) I da, Shield-Weaver armor je must.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #6 poslato: 12.12.2018 09:45:40 »
E da, Aloy je fenomanalna. Nisam mislio da će mi se toliko dopasti kao lik. Super mi je što je devojka i što nikakav fokus nisu stavili na to. Pokušali da je učine više seksi ili naprave neke retardirane outfite za nju. Totalno je doživljavam kao jaku osobu sa fokusom (pun). Ono, fokusom na svoju misiju. Ne flertuje, ima otfit koji ima sasvim smisla, ali i dalje zadržava njenu ženstvenu figuru, empatična i moralna. Jako jako dobro izveden lik.

Nisam stigao da pokupim sve power cell-ove za shield weaver. Slučajno sam upao u tu pećinu sa armorom i posle sam izguglao i video šta mi treba i gde da nađem. Mislim da sam pokupio 3 od 5 i mrzelo me da se vraćam na neke lokacije da ih pokupim.
« Poslednja izmena: 12.12.2018 11:39:23 Relja »

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #7 poslato: 12.12.2018 11:40:04 »
E, a ja sam kupio neki "Complete Edition". Šta to znači? Je l' taj DLC uključen u main game ili se nekako drugačije aktivira?

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #8 poslato: 12.12.2018 14:58:09 »
Da, u Complete je ekspanzija prisutna. Ne znam kako se pali, mozda je neka nova ikonica na mapi/questlog-u, ili pogledaj da li se neka [snezna] zona otvorila na mapi pa istrazi tamo.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #9 poslato: 12.12.2018 15:01:12 »
Da, odes na mestu na mapi i pocne ekspanzija. U sustini je dodatni region sa svojom pricom. Gugle ce ti reci gde da odes :)
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #10 poslato: 12.12.2018 16:53:55 »
Gugle ce ti reci gde da odes :)

Posto Ivan nece. On ne pomaze nikome. He's a survivor, odlicno ce se snaci u post-apokalipsi.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #11 poslato: 12.12.2018 21:21:44 »
Pazi, prešao sam ja dosta nekih snežnih planina u igri. Ne znam da li je to bilo to.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #12 poslato: 12.12.2018 21:44:52 »
Nova Frozen Wilds zona je skroz na severu, mozda si vec bio tamo dok si igrao main kampanju [lvl requirement je 30+]. Nije potrebno preci igru da bi poceo da igras content iz ekspanzije.
https://oyster.ignimgs.com/mediawiki/apis.ign.com/horizon-zero-dawn/5/5f/FW_Map_Quest_Giver_Small.jpg?width=1920

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #13 poslato: 13.12.2018 09:43:10 »
Pazi, prešao sam ja dosta nekih snežnih planina u igri. Ne znam da li je to bilo to.

Ispise se "Frozen Wilds" logo preko ekrana kada udjes prvi put u novu oblast.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #14 poslato: 13.12.2018 09:44:28 »
Našao sam. Nisam ni primetio taj dodatak na mapi