Radionica > Kratki SF filmovi

Vader Episode 1: Shards of the Past

<< < (2/3) > >>

Relja:
Meni su uvek onako malo patetični. Ali ajde, stvar ukusa.

Achos:
Ne mislim na njihov sam kvalitet, vise sam u fazonu da su da kazemo neophodna faza za stvaraoca.
Kao sto bend krene sa obradama pre nego sto krenu da pisu svoje stvari.

Jesil gledao one kratke filmove od onog ludog indijca, Adi Shankar nesto
Power Rangers i Punisher i sta vec sve...

A i ovo si okacio, pretpostavljam zato sto ti je dobro :)

Relja:
Mislim da je ok urađeno, ali film kao film mi je debilan. Zato što je fanfiction. Jednostavno mi je lame. Svaki fanfiction koji sam ikada video je lame. Osim parodiranja. Kad je parodiranje, onda ume da ispadne ok.

Igor:

--- Citat: Relja  16.01.2019  19:17:42 ---Mislim da je ok urađeno, ali film kao film mi je debilan. Zato što je fanfiction. Jednostavno mi je lame. Svaki fanfiction koji sam ikada video je lame. Osim parodiranja. Kad je parodiranje, onda ume da ispadne ok.

--- Kraj citata ---

Na vreme si se ogradio za parodije. Taman sam hteo da pomenem "Star Wars Fan". :P

bear:

--- Citat: Achos  16.01.2019  14:58:32 ---Dobre su fanfiction, to ja dozivljavam kao kickstart za stvaraoce da posle naprave nesto kreativno svoje.
To ti je prosto tok stvari.

--- Kraj citata ---

Problem je kada je u toj sivoj zoni - klinci koji prave fan-fic su savrseno u redu (makar bi verovatno Dizni i to blokirao u svom dronovsko-kretenskom pristupu*), ali ovi su vec u onoj sivoj zoni. Em malo kickstarter, em reklame, pa imaju svoj budzet, produkciju - onda vec stvari dolaze ozbiljno blizu te pravne dileme**.

*Te blokade i gluposti ne stavlja sam Dizni, nego verovatno neki "podizvodjac" pravna firma, cija se uspesnost meri "blokiranim" sadrzajem, u prevodu nije bitno koliko to zaradjuje, oni ce blokirati sve da pokazu da postuju svoj ugovor i dobiju bonuse.

**Niko ne zeli da napravi precedent ne-tuzenja, jer se to moze smatrati kao odustajanje od prava generalno. Cisto da na kraju neko ne krene da prodaje Vader merchandise tvrdeci da on zapravo nema veze sa SW-om, nego je merchandise ovog fan filma pa stoga ne mora da plati (Dizniju) nista za prava i sl.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju