Autor Tema: Vader Episode 1: Shards of the Past  (Pročitano 1290 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
Vader Episode 1: Shards of the Past
« poslato: 23.12.2018 00:29:41 »

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
Odg: Vader Episode 1: Shards of the Past
« Odgovor #1 poslato: 23.12.2018 14:14:18 »
Kul uradjeno.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #2 poslato: 15.01.2019 23:02:40 »

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #3 poslato: 16.01.2019 13:40:34 »
Apsolutno ne znam šta da mislim o ovome. Ono... zabole me u suštini, mislim da ljudi ne bi ni trebali da prave fanfiction. Pravite nešto originalno. Takođe je jasno da Dizni ima nula kontakta sa fanovima i nula interesovanja da ih razume. Sve odluje donosi na nivou brojeva, što na kraju dovede do propasti kao što je bio Solo.

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #4 poslato: 16.01.2019 14:58:32 »
...što na kraju dovede do propasti kao što je bio Solo.

Spremite batine i iskopajte konja. :D

Dobre su fanfiction, to ja dozivljavam kao kickstart za stvaraoce da posle naprave nesto kreativno svoje.
To ti je prosto tok stvari.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #5 poslato: 16.01.2019 16:27:00 »
Meni su uvek onako malo patetični. Ali ajde, stvar ukusa.

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #6 poslato: 16.01.2019 17:02:11 »
Ne mislim na njihov sam kvalitet, vise sam u fazonu da su da kazemo neophodna faza za stvaraoca.
Kao sto bend krene sa obradama pre nego sto krenu da pisu svoje stvari.

Jesil gledao one kratke filmove od onog ludog indijca, Adi Shankar nesto
Power Rangers i Punisher i sta vec sve...

A i ovo si okacio, pretpostavljam zato sto ti je dobro :)

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #7 poslato: 16.01.2019 19:17:42 »
Mislim da je ok urađeno, ali film kao film mi je debilan. Zato što je fanfiction. Jednostavno mi je lame. Svaki fanfiction koji sam ikada video je lame. Osim parodiranja. Kad je parodiranje, onda ume da ispadne ok.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #8 poslato: 16.01.2019 20:43:54 »
Mislim da je ok urađeno, ali film kao film mi je debilan. Zato što je fanfiction. Jednostavno mi je lame. Svaki fanfiction koji sam ikada video je lame. Osim parodiranja. Kad je parodiranje, onda ume da ispadne ok.

Na vreme si se ogradio za parodije. Taman sam hteo da pomenem "Star Wars Fan". :P
« Poslednja izmena: 16.01.2019 23:00:26 Igor »
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #9 poslato: 16.01.2019 23:14:52 »
Dobre su fanfiction, to ja dozivljavam kao kickstart za stvaraoce da posle naprave nesto kreativno svoje.
To ti je prosto tok stvari.

Problem je kada je u toj sivoj zoni - klinci koji prave fan-fic su savrseno u redu (makar bi verovatno Dizni i to blokirao u svom dronovsko-kretenskom pristupu*), ali ovi su vec u onoj sivoj zoni. Em malo kickstarter, em reklame, pa imaju svoj budzet, produkciju - onda vec stvari dolaze ozbiljno blizu te pravne dileme**.

*Te blokade i gluposti ne stavlja sam Dizni, nego verovatno neki "podizvodjac" pravna firma, cija se uspesnost meri "blokiranim" sadrzajem, u prevodu nije bitno koliko to zaradjuje, oni ce blokirati sve da pokazu da postuju svoj ugovor i dobiju bonuse.

**Niko ne zeli da napravi precedent ne-tuzenja, jer se to moze smatrati kao odustajanje od prava generalno. Cisto da na kraju neko ne krene da prodaje Vader merchandise tvrdeci da on zapravo nema veze sa SW-om, nego je merchandise ovog fan filma pa stoga ne mora da plati (Dizniju) nista za prava i sl.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #10 poslato: 17.01.2019 06:53:59 »
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #11 poslato: 17.01.2019 11:23:13 »
Problem je kada je u toj sivoj zoni - klinci koji prave fan-fic su savrseno u redu (makar bi verovatno Dizni i to blokirao u svom dronovsko-kretenskom pristupu*), ali ovi su vec u onoj sivoj zoni. Em malo kickstarter, em reklame, pa imaju svoj budzet, produkciju - onda vec stvari dolaze ozbiljno blizu te pravne dileme**.

Exactly.

Ovaj lik je jako obnoxious. Ono, neću pare, hteo sam pare, ali sam rekao da neću, pa sam rekao zadržite pare, napraviću za fanove, ali eto ja sam sebi zakinuo, ja sam mali youtube kanal, ako ne zarađujem, nemam za hleba, ali neka im...

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
« Odgovor #12 poslato: 17.01.2019 14:35:15 »
Lucasfilm je uvek bio i ostao NAJBOLJI sto se tice podrzavanja fan kreacija. Naravno, niko ne sme da sakuplja pare za fanfilm preko crowdfundinga i niko ne moze da monetizuje fanfilm. Moze da se fan film napravi i objavi for free.

Moze se neko nervirati sto je ovaj fanfilm sada monetizovan [zasto ne bi bio, to je pravo rights holdera], ali ovom kreatoru nije NISTA uskraceno. Nije dobio nikakav penal, video je still up, i dalje je pod njegovom kontrolom, itd.