Autor Tema: Picard series  (Pročitano 4166 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
Odg: Picard series
« Odgovor #60 poslato: 13.07.2019 09:37:27 »
Šit. Žao mi je što to čujem.

Van mreže Leka

• Dominator
« Odgovor #61 poslato: 13.07.2019 11:06:15 »
Patrick Stewart nije Pikard. Zapravo dosta je različit od tog lika. Pikard je bio produkt dobrog pisanja. I produkt kolaboracije pisaca, režisera i glumaca. Mislim da se taj eksperiment neće ponoviti. Ako Stewart preuzme sam da smišlja sve ovo, to neće biti ni nalik na Pikarda kojeg pamtimo. Opet, seti se onog Pikarda iz Nemezisa koji jurnja u bagiju po dinama i ceri se ko blesav. Ovo može da bude jako slično tome.

Baš je to i meni palo na pamet...uvek se setim Joey-a iz Friends-a i onda onog pokušaja serije Joey-a "mogu ja i sam". Jedan glumac ili lik ne čini seriju, šta god novo da pokušaš da mu prikačiš, on je bio samo jedan deo komplikovanijeg proizvoda na koji se publika fokusirala.

Trek je uvek guran iz pozadine, razbijanjem tabua i maštanje - TOS, komplikovanim moralnim i tehnološkim temama TNG...itd i glumci su uvek bili samo naratori/prezenteri scenarija .(volontersko režiranje ne računam)
Nisam siguran šta sam Stewart moze u tom stilu da uradi, da je znao ostao bi i posle u nekom kreativnom konceptu uz Trek, a koliko sam ispratio nema neke "ogrezle" ljude iz Treka iza sebe. :(

Drago mi je uvek da ga vidim a posle niza loših ST filmova i serije...nije tako ni strašno da on malo izbrljači ST :D svakako smo već oguglali.

P.S. Eto teme za novu online epizodu "Kako je ST krenuo po zlu" ili "Kada je ST pogresno skrenuo" verujem da će svako imati svoje misljenje :D
« Poslednja izmena: 13.07.2019 11:12:35 Leka »
Vuuuupuupuuupuu!!

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #62 poslato: 18.07.2019 20:04:09 »
Krenuo sam da gledam TNG od pocetka. Poslednji put sam ga gledao negde u srednjoj skoli. I zapanjen sam koliko je to bolje od svega sto je izbacio Jar Jar Abrams i ove nove serije. Mislim ima tih presmesnih momenata i lose glume, ali sam koncept istrazivanja upleten sa cestim moralnim dilemama i filozofskim raspravama je eonima ispred onog Discovery smeca. I danas mi drzi paznju kad sam petnaestak godina stariji.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #63 poslato: 18.07.2019 23:03:25 »
Krenuo sam da gledam TNG od pocetka. Poslednji put sam ga gledao negde u srednjoj skoli. I zapanjen sam koliko je to bolje od svega sto je izbacio Jar Jar Abrams i ove nove serije. Mislim ima tih presmesnih momenata i lose glume, ali sam koncept istrazivanja upleten sa cestim moralnim dilemama i filozofskim raspravama je eonima ispred onog Discovery smeca. I danas mi drzi paznju kad sam petnaestak godina stariji.

Yup. Ja sam isto zapanjen koliko mi je serija i dalje dobra. Sve ovo što si naveo stoji i za mene.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #64 poslato: juče u 09:44:27 »

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #65 poslato: juče u 11:37:01 »

Yup. Ja sam isto zapanjen koliko mi je serija i dalje dobra. Sve ovo što si naveo stoji i za mene.

Da, nije nostalgija, serija je odlicna, klasik, neponovljiva.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames