Autor Tema: Picard series  (Pročitano 9746 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
Odg: Picard series
« Odgovor #60 poslato: 13.07.2019 09:37:27 »
Šit. Žao mi je što to čujem.

Van mreže Leka

• Dominator
« Odgovor #61 poslato: 13.07.2019 11:06:15 »
Patrick Stewart nije Pikard. Zapravo dosta je različit od tog lika. Pikard je bio produkt dobrog pisanja. I produkt kolaboracije pisaca, režisera i glumaca. Mislim da se taj eksperiment neće ponoviti. Ako Stewart preuzme sam da smišlja sve ovo, to neće biti ni nalik na Pikarda kojeg pamtimo. Opet, seti se onog Pikarda iz Nemezisa koji jurnja u bagiju po dinama i ceri se ko blesav. Ovo može da bude jako slično tome.

Baš je to i meni palo na pamet...uvek se setim Joey-a iz Friends-a i onda onog pokušaja serije Joey-a "mogu ja i sam". Jedan glumac ili lik ne čini seriju, šta god novo da pokušaš da mu prikačiš, on je bio samo jedan deo komplikovanijeg proizvoda na koji se publika fokusirala.

Trek je uvek guran iz pozadine, razbijanjem tabua i maštanje - TOS, komplikovanim moralnim i tehnološkim temama TNG...itd i glumci su uvek bili samo naratori/prezenteri scenarija .(volontersko režiranje ne računam)
Nisam siguran šta sam Stewart moze u tom stilu da uradi, da je znao ostao bi i posle u nekom kreativnom konceptu uz Trek, a koliko sam ispratio nema neke "ogrezle" ljude iz Treka iza sebe. :(

Drago mi je uvek da ga vidim a posle niza loših ST filmova i serije...nije tako ni strašno da on malo izbrljači ST :D svakako smo već oguglali.

P.S. Eto teme za novu online epizodu "Kako je ST krenuo po zlu" ili "Kada je ST pogresno skrenuo" verujem da će svako imati svoje misljenje :D
« Poslednja izmena: 13.07.2019 11:12:35 Leka »
Vuuuupuupuuupuu!!

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #62 poslato: 18.07.2019 20:04:09 »
Krenuo sam da gledam TNG od pocetka. Poslednji put sam ga gledao negde u srednjoj skoli. I zapanjen sam koliko je to bolje od svega sto je izbacio Jar Jar Abrams i ove nove serije. Mislim ima tih presmesnih momenata i lose glume, ali sam koncept istrazivanja upleten sa cestim moralnim dilemama i filozofskim raspravama je eonima ispred onog Discovery smeca. I danas mi drzi paznju kad sam petnaestak godina stariji.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #63 poslato: 18.07.2019 23:03:25 »
Krenuo sam da gledam TNG od pocetka. Poslednji put sam ga gledao negde u srednjoj skoli. I zapanjen sam koliko je to bolje od svega sto je izbacio Jar Jar Abrams i ove nove serije. Mislim ima tih presmesnih momenata i lose glume, ali sam koncept istrazivanja upleten sa cestim moralnim dilemama i filozofskim raspravama je eonima ispred onog Discovery smeca. I danas mi drzi paznju kad sam petnaestak godina stariji.

Yup. Ja sam isto zapanjen koliko mi je serija i dalje dobra. Sve ovo što si naveo stoji i za mene.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #64 poslato: 19.07.2019 09:44:27 »

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #65 poslato: 19.07.2019 11:37:01 »

Yup. Ja sam isto zapanjen koliko mi je serija i dalje dobra. Sve ovo što si naveo stoji i za mene.

Da, nije nostalgija, serija je odlicna, klasik, neponovljiva.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #66 poslato: 20.07.2019 22:17:45 »
Evo ga prvi trejler! Bolje je nego sto sam ocekivao...

https://twitter.com/SirPatStew/status/1152672066287656960

Dosta neocekivanih stvari, dosta nostalgije, ali i znacajana new-Trek freneticna prezentacija.

Mislim da ima toliko dobre nostalgije da ce definitivno privuci dosta publike.
« Poslednja izmena: 20.07.2019 22:21:02 DieH@rd »

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #67 poslato: 20.07.2019 23:46:18 »
Wow. Borg kocka, 7 of 9 i Data.... ovaj trejler je stvarno prepun iznenađenja.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #68 poslato: 21.07.2019 00:00:12 »
Ono na kraju je skoro sigurno bio B-4.
« Poslednja izmena: 21.07.2019 00:02:48 DieH@rd »

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #69 poslato: 21.07.2019 00:08:28 »
Da, naravno, ali u nekim stripovima je prikazano da je Data u B4 telu u budućnosti. Što je i indikovano na kraju Nemezisa.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #70 poslato: 21.07.2019 00:59:36 »
Epic.

Sada citam na IGN, bice u seriji Riker, Troy, Data i Seven. Spiner kaze da nije mogao da odbije poziv da se vrati kao Data - tako da je, izgleda, bas Data u pitanju. Da li u telu tog B4 ili nesto drugo.

Seven je najvece iznenadjenje i super mi je sto cemo je opet gledati a super i za Rikera i Troy. Frejks ce, inace, i rezirati dve epizode serije.

Hype!
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #71 poslato: 21.07.2019 01:57:37 »
Zatvor je izgleda unutar Borg cube-a

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #72 poslato: 21.07.2019 09:52:04 »
Odlična ideja. Ono posle konflikta sa Borgom, sigurno je ostalo gomila te infrastrukture koja može da se iskoristi.

Takođe, moguće je da su neki od ovih likova klinci koji su odrasli na Enteeprajzu. Ne kažem to samo zbog Captain Picard's day banera, nego i ova kaže "be the captain they remember" ili tako nešto.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #73 poslato: 21.07.2019 09:55:19 »
Odlična ideja. Ono posle konflikta sa Borgom, sigurno je ostalo gomila te infrastrukture koja može da se iskoristi.

Takođe, moguće je da su neki od ovih likova klinci koji su odrasli na Enteeprajzu. Ne kažem to samo zbog Captain Picard's day banera, nego i ova kaže "be the captain they remember" ili tako nešto.

Ali sto pise 5843 dana bez asimilacije - da nisu neki delovi broda jos aktivni? I sto je napisano rucno - zar neko svaki dan kredom ispise taj broj? :)
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #74 poslato: 21.07.2019 10:17:53 »
Mislim da je to fora samo. Ono, neko se zajebava. Tako sam i ja u kancelariji dok sam radio u NIS-u imao onaj poster he piše da nije bilo napada velociraptora već X dana.