Autor Tema: Picard series  (Pročitano 26549 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
Odg: Picard series
« Odgovor #105 poslato: 23.01.2020 18:35:44 »
Simptomi demencije vrste na samrti.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #106 poslato: 23.01.2020 20:22:28 »
Odgledao prvu ep. Meni sasvim korektno za sad. Videcemo kako ce se razvijati.
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #107 poslato: 23.01.2020 22:23:52 »
Ivane, da nisi mozda isuvise dramatican? :)

Star trek jeste bio politican. Ali je to pametno radio i nekako neutralno koliko se ja secam.
Neutralno koliko je to moglo da bude, jel. Uvek je na kraju poruka "play nice"
Imao je i sive strane i neophodna zla itd.
Poenta je da nikada nisam imao osecaj da mi Star Trek popuje; kako to u nasem narodu kazu.

Jos bih dodao da je sada prag jos visi jer smo vrlo skoro imali Orville koji je te neke politicke momente izuzetno vesto predstavio.
A "word around town" je da serija Picard bas popuje publici. Nadam se da nije tako.

Ne marim ja filmove koji se doticu tih (sveopsirnih) politickih pitanja, ali volim kada to rade na nacin da mi prikazu situaciju pa da ja sam donesem svoj zakljucak.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #108 poslato: 24.01.2020 07:44:51 »
Odgledao prvu ep. Meni sasvim korektno za sad. Videcemo kako ce se razvijati.

Takođe. Dodao bih da serija vizuelno izgleda sjajno.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #109 poslato: 24.01.2020 12:49:31 »
Ivane, da nisi mozda isuvise dramatican? :)

Star trek jeste bio politican. Ali je to pametno radio i nekako neutralno koliko se ja secam.

To znaci da je to radio DOBRO, ali je i dalje bio politican.

Hocu da kazem - nije problem ako serija ima politicke poruke, posto je Star Trek to uvek imao - problem je ako to urade tako da je vestacki i napadno i da kvari seriju. Znaci, ne treba cilj da bude da serija bude bez politickih poruka, vec cilj treba da bude dobar scenario i dobra rezija (gluma ce, pretpostavljam, biti dobra, to nikad nije problem).

Uzgred, nisam mogao juce da gledam, veceras cu gledati pa cu da javim sta mislim :)
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #110 poslato: 24.01.2020 14:23:29 »
Prva epizoda Pikarda - odlična. Nema previše patetike iako ima dosta nostalgičnih elemenata. Ipak, plasirani su potpuno sekundarno glavnoj priči, kako i treba da bude.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #111 poslato: 25.01.2020 00:35:19 »
Jako sam zadovoljan prvom epizodom. Super mi je. Nadam se da ce nastaviti na ovaj nacin.... posto, ono, bio sam jako zadovoljan i sa prvom epizodom Discovery-ja :)

Ali nesto mi govori da je ovo drugacija serija, ipak. Ozbiljnije mi deluje.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #112 poslato: 25.01.2020 08:11:59 »
I ja imam iste misli. Prva epizoda Discovery-ja je bila super. Ali rolerkoster akcija u suštini. Ovo nije. Imamo na diskordu člana koji je bio na premijeri na kojoj su gostovali Patrik Stjuart i Džeri Rajan i ostatak ekipe i prikazali su prve četiri epizode. Njemu se dopalo i kaže da radnja tek počinje oko četvrte. Tako da ono... nije samo prva dobra.

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #113 poslato: 25.01.2020 14:48:22 »
Strava onda. Go Picard! i Data i Anika

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #114 poslato: 25.01.2020 17:21:03 »
Poprilicno sam out of touch sa modernim ST lore: jel ta eksplozija Romulanskog sunca nekako povezana sa Abramsovim Trek filmom? Znam tamo da je nesto bilo sa unistenjem Romulusa ali se ne secam.

Uzgred, ovaj Rolling Stone review upravo poredi s Discoveryjem i posto reviewer ima slican stav o toj seriji kao ja, obecava mi to sto je vrlo zadovoljan serijom za sad (a gledao je prve tri epizode):
https://www.rollingstone.com/tv/tv-reviews/star-trek-picard-cbs-review-938164/

E da, jos jedan edit: ne znam gde gledate, ali ima na Amazon Prime da se gleda, ako vam se ne torrentuje. Prva tri meseca je nesto tipa 3 dolara ili tako nesto pretplata (posle je 5-6), pa eto, mozda nekog zanima.
« Poslednja izmena: 25.01.2020 17:28:18 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #115 poslato: 25.01.2020 18:00:30 »
Poprilicno sam out of touch sa modernim ST lore: jel ta eksplozija Romulanskog sunca nekako povezana sa Abramsovim Trek filmom? Znam tamo da je nesto bilo sa unistenjem Romulusa ali se ne secam.

Supernova koja je unistila Romulus je razlog zasto su Nero i Old Spock putovali nazad kroz vreme i time stvorili Kelvin timeline (alternativnu stvarnost u kojoj se desavaju Abramsovi filmovi). To je detaljnije opisano u 'prequel' stripu koji je izasao tu negde kad i Star Trek 2009...

https://readcomiconline.to/Comic/Star-Trek-Countdown/Issue-1?id=59718
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #116 poslato: 25.01.2020 20:33:54 »

Supernova koja je unistila Romulus je razlog zasto su Nero i Old Spock putovali nazad kroz vreme i time stvorili Kelvin timeline (alternativnu stvarnost u kojoj se desavaju Abramsovi filmovi). To je detaljnije opisano u 'prequel' stripu koji je izasao tu negde kad i Star Trek 2009...

https://readcomiconline.to/Comic/Star-Trek-Countdown/Issue-1?id=59718

Tako je.  :smoking:

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #117 poslato: 25.01.2020 21:13:13 »
Sada Trek ide u tri tajmlajna. Prime timeline se sada pocepao na dva toka, no-Hobus timeline, u kome je većina knjiga smeštenih posle Nemesis, i post-Hobus timeline, u kome je Picard. I naravno Kelvin timeline, koja je posledica Hobusa.

Otprilike ovako. Filmovi su krugovi, a serije kvadrati. Knjiga i stripova ima previše da bi mogli da se prikažu.

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #118 poslato: 28.01.2020 08:31:26 »
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #119 poslato: 28.01.2020 09:10:20 »

Looks like a reference to something.