Autor Tema: Picard series  (Pročitano 26668 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
Odg: Picard series
« Odgovor #135 poslato: 04.02.2020 23:42:46 »
Sviđa mi se kako likovi deluju ljudski, ali bez bezpotrebne drame kao u Discovery-ju. Ima poneka psovka tu i tamo, a nismo na to navikli u TNG-u, ali totalno je odmereno. I super mi je kako ne prave big deal oko nekih stvari. Na primer, prvi put kad vidimo novi teleporter efekat, to je totalno sporedno, vidimo kako se Pikard i ova romulanka pojavljuju u sobi, a sve to kroz porozor s refleksijama. Neko drugi bi tu rotirao kameru oko njih dok se pojavljuju, da dobro vidimo kako izgleda teleporter.

Isto mi je jako dobro kako su Pikard i romulanka (ne znam joj ime jebiga) tražili tragove u onoj sobi. Ima techno babble-a ali sve ima smisla. Ono, neprijatelj je detaljan, pa ajde da tražimo low level stvari koje bi im promakle. I sve što pričaju sam razumeo i nije mi delovalo da pokušavaju da impresioniraju publiku kao u Discovery-ju ili daju taj neki lip service nauci.

Van mreže GraveSpawn

• Dominator
« Odgovor #136 poslato: 04.02.2020 23:47:05 »
Malo je previše cyberpunk. Mislim to nije loše, ali nisam to očekivao od Star Treka. A surprise, to be sure, but a welcome one.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #137 poslato: 07.02.2020 13:14:57 »
Picard Epizoda 3 je odlična.

Ne mogu da verujem da je u današnje vreme snimljeno nešto ovakvo, sa nostalgičnim prizvukom, a da je tako dobro. Spor, odmeren tempo. Picard stvarno deluje kao stariji Picard. Stvari su drugačije, neke stvari su iste. Starfleet ima ozbiljiniji, ali ne mračniji prizvuk. Zemlja je stvarno mesto sada, sa stvarnim ljudima. Ne neka nerealistična utopija, ali i dalje pozitivno mesto u svakom pogledu.

Super su mi ovo dvoje romulanaca koji su brinuli o Pikardu. Jako dobar odabir glumaca. Super mi je kako postoje unlicensed brodovi u orbiti. Kako je ovaj kapetan onako nadrk, ali u osto vreme Starfleet. Čak se divi Pikardu i čeka da ovaj kaže "Engage". Nije onaj tipičan angsty teenage darkerski prostup gde se svi deru jedni na druge kao u Discovery.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #138 poslato: 07.02.2020 14:16:58 »
Ok, dakle teorija koja cirkuliše je da Romulanci imaju neku istoriju sa Borgovima ili sa AI. Jer izgleda kao da je ona Borg kocka kolapsirala čim je asimilirala Romulance. Ili Romulanci imaju neki safety mehanizam ugrađen u svoju biologiju koji sjebava svaki AI ili su imali kontakta sa Borgovima davno i ugradili taj mehanizam specifično za njih.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #139 poslato: 08.02.2020 12:29:05 »
Jedino sto mi se do sad ne svidja je dizajn broda kojeg ce ocigledno koristiti u celoj seriji.
Bukvalno je ono 'Generic spaceship No. 523' iz neke random svemirske video igre. Znam da verovatno moraju da izbegavaju klasicne ST modele zbog sranja sa licenciranjem, isto kao oni katastrofalni klingonski brodovi iz Discovery ali ono kao daj da makar malo lici na star trek brod...
« Poslednja izmena: 08.02.2020 12:53:31 Igor »
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #140 poslato: 08.02.2020 18:34:50 »
Da, kontam šta kažeš, but I can live with that.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #141 poslato: 08.02.2020 22:24:30 »
Ne znam o kakvom licenciranju se radi. Pa imamo na pocetku pilota klasican ST brod.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #142 poslato: 08.02.2020 22:50:44 »
Da, ni meni taj deo nije jasan Igore. Na šta ciljaš?

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #143 poslato: 08.02.2020 23:05:48 »
CBS i Paramount su sada deo istog konglomerata, ViacomCBS.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #144 poslato: 09.02.2020 08:55:03 »
Evo ne znam bogume. :D
Citao sam neki tekst koji je pisan malo pre premijere Picarda u kome su opisivali masivan fuckfest oko zakomplikovanih prava i licenci za Discovery i Picard, ali sad vise ne mogu da ga nadjem...
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #145 poslato: 09.02.2020 11:38:50 »
Prošle godine su se merdžovali.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #146 poslato: 09.02.2020 13:55:42 »
Ma znam ali taj text je tvrdio da je i pored toga ostala gomila nekih pravnih zackoljica oko licencinga. Kazem, ne mogu vise da nadjem text... Nevermind.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #147 poslato: 09.02.2020 23:59:59 »
Jako uzivam u seriji. Gledao sam review onih likova sto ih Relja voli, Red Media nesto - i bas su bili kriticni, meni nista od toga ne smeta. Nije mi bitna "logika" u smislu tehnologije ili doslednosti, bitna mi je logika u ponasanju likova, njihovim motivacijama, itd. - i, za sad, tu je serija odlicna. Takodje, serija ima taj neki vajb - tesko mi je da objasnim, ali stalno imam osecaj kao da je TNG bio masta, a sada vidim stvarnost. Kao da sanjam i da mi sve deluje realno koliko god bilo izmisljeno. Naravno, ovo je zbog mnogo boljih efekata, modernija je serija - ali ne samo to (takav utisak nisam imao tokom Discovery-ja koji ima odlicnu produkciju, tako da nije poenta u efektima). Rezija, fotografija, pejsing - sve je bas kako treba, i uziveo sam se. Jako mi se svidja sto su pocetne epizode bile na zemlji, i sto je Picard civil - iskreno, koliko god Star Trek uvek vezivao za uniforme, iznenadjen sam koliko mi prija ovaj pristup. U Star Treku mi je uvek bilo lose prikazano kako likovi zive u svom slobodnom vremenu, gledajuci stare epizode imao sam osecaj kao da im je najvece ushicenje cokoladni sladoled i sah sa cudnim figurama. Sto mi je bilo i nerealno (ona zurka na Discovery-ju, pak, mislim da je otisla na drugu stranu). Ovde je sjajno to prikazano - od tehnologije do toga kako je ljudi tretiraju, i sve je sporedno, suptilno, onako usput. Uvek me je najvise zanimalo bas to: kako je ziveti u tom svetu, u toj buducnosti.

Ako imam zamerku - nisam siguran ni da jeste zamerka - ponekad imam osecaj kao da su razmeksali Pikarda previse. Ovo cak moze da bude i razumljivo, covek je omatorio i malo se promenio pod stare dane - ali mislim da je to vise posledica sto su Patriku dali da vise cheneluje sebe u lika. Pikard iz serije je bio rezervisan, strog lik, naviknut na poslusnost. Cak i kada je bio skroz mator (u poslednjoj epizodi serije) bio je samo matora verzija sebe, covek koji je navikao na autoritet. Ovde toga ima kad prica sa novinarima, i u par momenata - ali se previse cesto smeska ljudima, onako, kao da je najdruzeljubiviji lik ikad, a to mi nije Pikard. Naravno, ok, sve to je nakon poznate scene s kartanjem u poslednjoj TNG epizodi, mozda se stvarno otvorio kasnije. Kazem, nije mi velika mana, ali sam primetio da je Pikard dopadljiviji u ovoj seriji nego sto je bio u TNG. Ako je to namerna, kreativna odluka - onda mi je ok.

U svakom slucaju, jedva cekam novu epizodu - bukvalno mi je ovo najomiljenija serija trenutno. A gledam Expanse S4 upravo, i sjajan je, i volim Expanse, ali evo Picard je uspeo da me mnogo vise zanima. I nije samo nostalgija, zaista su mi interesantne neke stvari.

Bojim se jedino da ne upropaste pricu kasnije, jedno je zapoceti misteriju a drugo je zavrsiti je kako treba. Takodje se nadam da ce Sir Patrika sluziti zdravlje, posto hocu jos 2-3 sezone ove serije, svakako. A i covek je kralj.

Za kraj - poslednja scena trece epizode me je bas dirnula. Nisam ocekivao - posto sam znao iz trailera da ce reci "engage", ali jako je lepo snimljeno, sve sa muzikom. I cinjenica da su cekali 3 epizode da puste tu scenu i da jos uvek nismo videli ni Rikera ni Seven mi govori kako pazljivo pejsuju sve i daje mi nadu da ce drzati nivo do kraja. Posle tri epizode, ovo mi je bukvalno kakav Trek treba da bude u danasnjem dobu.

« Poslednja izmena: 10.02.2020 00:04:49 Ivan »
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #148 poslato: 10.02.2020 12:24:38 »
I ja sam primetio da je Pikard mekši, ali opet, to mi ima smisla. Prošlo je dosta godina, nije više kapetan broda. Promenio se, ali moralni kompas mu je isti. To mi je ok.

Van mreže kalkulus

• Dominator
    • http://kalkulus.net
« Odgovor #149 poslato: 14.02.2020 22:42:08 »
serija je super i ozbiljno se razmishljam da prestanem da gledam dok ne izadje cela sezona, ovako me samo nervira na kraju svake epizode sto nema jos :)

sto se, moram priznati, nije bas skoro desilo
I know it all, I just can't remember it all at once
Blog / Photo