Autor Tema: Picard series  (Pročitano 23002 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
Odg: Picard series
« Odgovor #165 poslato: 23.02.2020 11:59:09 »
Ne znam koliko je Marshmellow test istinit ili urađen u skladu sa naučnim principima, ali da. Počeo sam da osećam kako previše protrčavam kroz sve stvari i počinjem da se nerviram svaki put kad ne dobijem nešto što želim odmah. Mane napredne civilizacije izobilja.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #166 poslato: 28.02.2020 16:05:48 »
Utisak nakon epizode 6:

Ok, najslabija tačka do sada mi je ovaj Elnor. Potrošili su celu jednu epizodu na njegov origin story, nije mi jasno uopšte zašto je vezan za Pikarda toliko niti zašto je odlučio da mu se pridruži. Svo vreme je kao neko smetalo i deluje mi da su hteli od njega da naprave "onog" lika iz Star Treka koji ništa ne razume. Data/Spok/Odo/Doktor. Stalno postavlja neka glupa pitanja i kao "u izvinite, je l' smetam?" i sve to da bi se sad u jednoj sceni pojavio da odbrani Pikarda, gde nije bilo neke preke potrebe za tim. Sa aspekta scenarija, romulanski stražari su mogli samo malo da zakasne i to je to. I sad je ostao na kocki. Nadam se da ima neki veći smisao u celoj priči i da će se pojaviti ponovo i imati neku ključnu ulogu. U suprotnom je potpuni gubitak vremena.

Dopada mi se sve više kapetan Rios. Mislim da mi je omiljeni lik. A delovalo mi je da ću da ga mrzim. Dopada mi se Hju. Seven of Nine? Mislim da su samo hteli da je ubace u seriju eto tako. Izgleda da se sve oko nje završilo u jednoj epizodi i nije uopšte bilo potrebe da bude tu.

Ostali su mi svi onako meh.

Kao što Ivan reče jednom, vibe je takav kao da je TNG bio serija koju su snimali na osnovu nekih prepričavanja ili kao san. Glorifikacija svega, a ovo je kako je taj svet realno izgledao. S tim rečenim i dalje preferiram TNG. Svestan sam da Star Trek nikad više neće biti ono što je bio. Ovo mi je ok SF show inspirisan Star Trekom.

Borg kocka i borg tehnologija mi je konstantno super. Ubacili su nove elemente kao što su zidovi koji se pomeraju i menjaju oblik, koncept dodavanja novih tehnologija nakon asimilacije nekih vrsta. Ali sve i dalje ima isti vibe i izgled Borga iz serije. Odlično su vizuelno utopili sve.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #167 poslato: 28.02.2020 20:18:53 »
Ne znam koliko je Marshmellow test istinit ili urađen u skladu sa naučnim principima, ali da. Počeo sam da osećam kako previše protrčavam kroz sve stvari i počinjem da se nerviram svaki put kad ne dobijem nešto što želim odmah. Mane napredne civilizacije izobilja.

Mislim da se taj test jednostavno pogresno tumaci. U smislu "10 navika uspesnih ljudi" i onda se nekako sugerise da su ti ljudi uspesni zbog tih navika (ie ako i ti imas te navike, i ti ces biti uspesan!), a ne da je u pitanju neka korelacija.

Inicijalni zakljucak testa (da su deca sa boljom samokontrolom kasnije bila uspesnija/srecnija) je AFAIK oboren, jer kada su uradili test na vecem, raznovrsnijem uzorku, ispalo je da je glavna korelacija sa porodicnim/environment backgroundom, a ne sa samokontrolom (tj. i ta samokontrola dece je - surprise - rezultat odgoja, a ako nisi "naucio" samokontrolu nisi "naucio" ni ostale karakteristike/vrednosti/ponasanje koje ce ti biti potrebne da realizujes svoj potencijal).
« Poslednja izmena: 28.02.2020 20:21:26 bear »

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #168 poslato: 01.03.2020 22:39:40 »

Dopada mi se sve više kapetan Rios. Mislim da mi je omiljeni lik. A delovalo mi je da ću da ga mrzim. Dopada mi se Hju. Seven of Nine? Mislim da su samo hteli da je ubace u seriju eto tako. Izgleda da se sve oko nje završilo u jednoj epizodi i nije uopšte bilo potrebe da bude tu.

Rios je faca. On mi je najbolji. Ali ga ne koriste nesto posebno. Zanimljiva mi ova naucnica, nisam ocekivao da ubije Maddox-a. Seven je cool kao lik i dalje, ali je njeno gostovanje potpuno promaseno. Ono, mogli su bas da ima neke veze s radnjom, tim pre sto se sve vrti oko Borgova - ovako, ne znam sta su hteli s petom epizodom. I wtf je ono s povezom preko oka Pikardu i s tim naglaskom??

Sesta epizoda mi je cool, zanima me sta ce biti dalje.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #169 poslato: 02.03.2020 09:33:18 »
Seven je cool kao lik i dalje, ali je njeno gostovanje potpuno promaseno. Ono, mogli su bas da ima neke veze s radnjom, tim pre sto se sve vrti oko Borgova - ovako, ne znam sta su hteli s petom epizodom. I wtf je ono s povezom preko oka Pikardu i s tim naglaskom??

Ta cela epizoda na Freecloud-u je promašaj. Nekako štrči totalno. Em što su svi odjednom kao blesavi i zajebanti, em što ima neke bespotrebno mračne elemente kao čupanje implanta bez anestezije i 7of9 osvetnice koja ide i ubija ljude.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #170 poslato: 06.03.2020 22:45:18 »
Poprilično mi se ne dopada poslednja epizoda Pikarda. Totalni filler, a uz to i bezpotrebno mračenje likova.

SPOILERS AHEAD:

Mislim, zašto je Hju morao da pogine? Kao i onaj Icheb iz epizode sa Seven of Nine? Zašto su Rajker i Troj morali da imaju dete koje je umrlo? Apsolutno nebitno za priču, samo neki patetični pokušaj dramatizacije.

Ali ono što me je najviše nerviralo je neki lenji miks današnjih stvari i sveta iz 24. veka. Ono, kuća u kojoj žive Rajker i Troj je identična kao bilo koja kuća na Zemlji danas. Imaju poljski tuš sa nekim drndavim cevima i ventilima. I onda samo ubace neku glupost od efekta kada Rajker kao podigne štitove oko kuće. Kao da znamo da tu negde ima i napredne tehnologije. Otkud su svi sad neki naturalisti postali, odbacili svu tehnologiju, peku picu u kamenoj peći i gluposti. Ali ono što me baaaaaš izbacilo iz takta je "replikator" u med-bay-u Riosovog broda koji je apsolutno 3D printer koji su pokupili negde i dodali efekat replikatora. Ono ima i one jebene šine po kojima ide glava koja štampa. Da su makar to uklonili pa da ne izgleda tako retardirano. Replikatori su uređaji ugrađeni u zidove jer ogromna količina energije ulazi u njih kroz infrastrukturu svemirskog broda, a ne tamo neka kutija na stolu. Jako su lenji tu. Sad se sećam da je neko primetio i kako je Pikard u štabu zvezdane flote na jebeno istom pokretnom stepeništu koje imamo i danas.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #171 poslato: 07.03.2020 22:35:48 »
Meni je i dalje ok, nemam neke bitne zamerke.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #172 poslato: 08.03.2020 14:41:25 »
Poprilično mi se ne dopada poslednja epizoda Pikarda. Totalni filler, a uz to i bezpotrebno mračenje likova.

Ne znam, nije mi bilo preterano mracenje. Jeste mozda nepotreban deo price, ne vidim sta to doprinosi, ali mi je zapravo bio vedar taj encounter ceo. Epizoda mi bila ok.

I jeste, i ja sam bas prokomentarisao to insistiranje na matoroj tehnologiji. Macevi, lukovi i strele i rostilj na drva. Mislim da bi mi sve bilo ok da su ubacili malo tehnologije - obican stan danas ima vise tech stuff nego ono tamo. Recimo, u poslednjoj epizodi TNG mi je bilo super kada Data deaktivira hologram kamina da bi prikazao ekran. Sitnica, ali me je ubedila da je to buducnost. Pored toga, bilo je lepo objasnjenje - rezidencija je tradicionalno takva za profesore Kembridza. Ovde - aj neka je drvena kuca, ali bar da su imali neke ekrane ili nesto, ne znam, holograme. Plus - insistiranje da je "prirodna hrana" mnogo bolja od one iz replikatora mi je bezveze. To je aludiranje na ono da je sa sela uvek lepse nego iz robne kuce. Sto mozda vazi danas, ali valjda su u 24-om veku to resili. No dobro, u Treku je uvek bio taj fazon da neki tradicionalni poslovi nisu izumrli. Cisto sumnjam da ce u 24-om veku ljudi gajiti paradajz u basticama, ali ko zna. Mislim, to mi je uvek bilo smesno u Treku, nije problem samo Pikarda - znas ono, kako se zabavljaju tamo? Tako sto igraju neki sareni ping pong ili neki poseban sah i slicno. Kad hoce nesto da gledaju, onda je to holodek u kom se igraju detektiva i Robin Huda, a ako nije holodek onda je pozoriste. Vole da citaju papirne knjige i slusaju dzez.

U svakom slucaju, ne smetaju mi te stvari previse. Serija mi je ok trenutno a kakav ce mi biti konacni utisak dosta zavisi od toga kako ce da je zavrse. Moze ovo da sklizne nadole vrlo lako, ali i da ispadne ok.
« Poslednja izmena: 08.03.2020 14:47:44 Ivan »
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #173 poslato: 13.03.2020 13:44:16 »
Odlična epizoda 8. Dosta stvari se izdešavalo, imaju smisla po meni. Odlična mi je Rios-ova pozadinska priča i kako se uklapa u ostatak radnje.
Spoiler: ShowHide
Aktivacija Borg kocke je bila jako moćan momenat.

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #174 poslato: 14.03.2020 00:06:58 »
Pogledao sam 6, 7, a danas i 8
OK, shit started to unfold. Poceli su da zaokruzuju pricu, iako ima malo taj prophecy vibe.
A dao bog, odaje malo i Mass Effect vibe. Skapirali smo svi da se ovde psuje, pusi, i vise pije nego u ST of old.
You're all grown up and rebellious; it's fine, we got it :)

Al recicu jednu stvar, a ispravite me ako gresim.
Od likova koji se redovno pojavljuju, Imamo jel Picarda, Riosa i onog samuraja klinju i romulan baddy sa jedne
i na drugoj strani 7of9 (koja je totalno badass) onu romulanku koja je negativac (isto totalno badass), rafi,
data cerka 2, plava doktorka.
Znaci ima vise zenskih likova nego muskih. I svi su prilicno dobri osim data cerke koja je super heroj.
Zatim, cak i ona dvolicna vulkanka/romulanka sto je i u star fleet i vodja one sekte (scena kada se ona pojavljuje u uniformi federacije sa tamnim naocarama je presmena inace)
pa jos neka tamo admiralka. Pa novi vodja te romulanske samuraj sekte.
Jos 3 upecatljiva zenska lika.
Ja bih rekao svaka je bolja od michael iz discoveryija, i bilo koga drugoga odatle.
A nigde nisam video da se prica o njima kao 'snaznim' zenskim likovima, role modelima za devojke i zene i sl.
I sve to, rekao bih, samo zato sto se uopste tako ne reklamira.
Thoughts?

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #175 poslato: 14.03.2020 12:49:21 »
Pa da. Tako se to radi. Ali kontam da će nekima i dalje da smeta što nije glavni lik žensko, iako Pikard u ovoj seriji i nije toliko glavni lik koliko samo spona koja spaja sve ove likove.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #176 poslato: 20.03.2020 11:30:39 »
Nije da nije.  :D

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #177 poslato: 20.03.2020 12:29:47 »
Pa, ako vec kradu, nek kradu od dobrog :)

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #178 poslato: 20.03.2020 19:15:54 »

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #179 poslato: 26.03.2020 11:22:10 »