Autor Tema: Love Death + Robots  (Pročitano 1900 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
Odg: Love Death + Robots
« Odgovor #15 poslato: 21.03.2019 21:55:11 »
Binge watching initiated :D

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #16 poslato: 22.03.2019 09:25:46 »
Odlično je. Odgledao prvih 7 epizoda i svaka je odlična. "Whitness"0 mi je najslabija doduše. Najjače su mi Beyond the Aquila Rift, Three Robots i Suits do sada.

I meni je Witness najslabiji. Dobrim delom zato što mi i cela ta kakofonija boja i zvukova nije nimalo prijala.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #17 poslato: 22.03.2019 09:53:21 »
Ok, odgledah sve. Najjače su mi i dalje ove tri koje sam izlistao, plus ova poslednja sa rusima i demonima. "Secret War". Jako dobro sve.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #18 poslato: 22.03.2019 15:21:16 »
Najslabija mi je "Alternate History". Više mi je kao neki malo bolje urađen youtube video u poređenju sa ostalim epizodama koje su vrhunski izvedene.

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #19 poslato: 22.03.2019 20:17:15 »
1. Sonnie's Edge - Super, ima svega za sve klasican hook line and sink. Moze jos.
2. 3 Robots - simpaticno, zabavno, dobre su fore, dopadljivi likovi
3. Witness - Super mi je prica, baaas je lepo vizuelno. Dopada mi se paint still preko live ili CGI
4. Suits - Lepo izgleda, simpatican mi je art stil. Totalno bezveze prica.. (the zerg one)
5. Sucker of souls - kul izgleda, prazna prica, ovo kao da je pokupljeno sa Heavy Metal cutting board-a.
6. Yoghurt - Next!
7. Aquila Rift - Creepy, super, mogao bi biti ceo film. CGI vrhunski. Jel ovo uopste potrebno da se pominje danas?
8. Good Hunting - Not my cup of tea; steam punk interesting, furies gross. Promasena tema malo
9. The Dump - Kao neka video igra sa kraja 90ih
10. Shape Shifters - Interesantna premisa, malko lenjo realizovano
11. Helping Hand - Glupavo, next!
12. Fish Night - Super izgleda, simpaticna ideja, kul momenti kako vreme prolazi. Kraj je malo jalov
13. Lucky 13 - Ambiciozno al kao je izgubljena ideja tokom price. CGI odlican. Mozda je prekratko.
14. Zima Blue - Next, fukking modern art bullshit. OK je visuals
15. Blindspot - Jos jedan za Heavy Metal 2
16. Ice Age - Jedna dobra fora, that's it
17. Alternate Histories - Bas kao YT comedy Sketch. Cute, par Haha momenata.
18. Secret War - Kul skroz, moglo bi biti full feature.

Na mreži DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
« Odgovor #20 poslato: 02.04.2019 00:55:29 »
Bas mi je drago sto je ovaj projekat po prvi put ekranizovao price od pisaca u cijim sam romanima bas uzivao u zadnjim godinama - Peter F Hamilton [Commonwealth Saga, Night's Dawn Trilogy, Salvation - sve grand space opera], Alistair Reynolds [Pushing Ice, House of Suns, Terminal World, Revenger - sve unique SF worlds] i Marko Kloos [Frontlines, military SF]. Ako neko hoce da se baci na citanje, nek navali, svi romani koje sam listovao su super.

A sto se vizuelnog elementa tice, bas je bilo impresivnih CGI projekata.

Americki Blur je odlicno napravio Sonnie's Edge, japanski Sony Imageworks je na trenutke bio bas realistican sa Lucky 13, francuski Unit Image sa Aquilla Rift, a madjarski Digic je bas bas izdominirao sa Secret War-om. Jedino mi je zao sto poljaci iz Platige-a nisu napravili heavy CGI short.

Na Secret War mozemo da posmatramo kao odlican target render za buduce igre. Iako ne izgleda 100% realisticno, daleko smo i od tako detaljne grafike u realtime-u.

« Poslednja izmena: 02.04.2019 01:19:58 DieH@rd »

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #21 poslato: 02.04.2019 16:03:08 »
Najbolje epizode su mi Sonnie's Edge i Zima Blue. Zima Blue je verovatno najslozenija epizoda serijala, dosta sam razmisljao o njoj i o znacenju. Mislim da epizoda uopste nije o "art-u", vec o tome sta cini coveka. Jako dobro. Sonnie's Edge mi je vizualno najbolja.

Uzivao sam u svim epizodama, ovo mi je jedna od najboljih stvari koja se pojavila na Netflixu vec neko vreme. Mladene, jel ima nade za neki S2? Sta kaze Internet?

Evo mojih misli o svakoj epizodi. Hvala Achosu za listu imena, copypaste-ovao sam ih.

1. Sonnie's Edge - Vizualno, ovo mi je najlepsa epizoda - ne samo CG, vec i dizajn. Odlicno je, voleo bih da vidim jos.
2. 3 Robots - Duhovito, svidelo mi se.
3. Witness - Trip je, jako dobar stil, nisam bas fan takvih prica.
4. Suits - Okish je. Volim stilizaciju ali ovde mi nije bas nesto legla.
5. Sucker of souls - Lep stil, prosecna prica.
6. Yoghurt - Ovo mi je bilo duhovito i dobar filler.
7. Aquila Rift - Odlicno mi je sve, jeziva je prica, sjajan dizajn.
8. Good Hunting - Svidelo mi se jako - nisam ocekivao steampunk pricu kako je krenulo, bas mi je bio zanimljiv twist.
9. The Dump - Nije bas po mom ukusu.
10. Shape Shifters - Interesantna ideja, malo me smara military realism (cak i sa vukodlacima) pa nije bas bilo za mene
11. Helping Hand - Dobra epizoda, dopalo mi se.
12. Fish Night - Not for me.
13. Lucky 13 - Dobar dizajn, lepo izgleda, fun.
14. Zima Blue - Jako dobro, mogao bih bas puno da pricam o ovoj epizodi.
15. Blindspot - Lep stil, zabavno, fino.
16. Ice Age - Nije mi se jako dopalo. Onako.
17. Alternate Histories - Simpaticno, ali ocekivao sam duhovitije i pametnije fore.
18. Secret War - Lepo uradjeno, ali nesto mi je bilo off tokom cele epizode. Za mene CG ima smisla ako se pushuju granice moguceg - mislim, ovo su mogli da snime sa par kostima u kamenickom parku tokom zime. Nekako mi je wasted sav taj CG na taj setting.
« Poslednja izmena: 02.04.2019 16:07:33 Ivan »
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #22 poslato: 02.04.2019 21:52:46 »
Slažem se u svemu sem u Blindspot koji mi je onako promašen i Secret War. Mislim da je ok gurati i realizam u CGI. Ono, uskoro nam neće trebati glumci.

Van mreže Igor

• Dominator
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #24 poslato: 15.06.2019 18:21:31 »
Yay - bas mi je legla prva serija.

Van mreže GraveSpawn

• Dominator
« Odgovor #25 poslato: 18.06.2019 09:31:30 »
Meni je iz nekog razloga bilo mnogo smešno kada je onaj ruski okultista koristio kolovrat da kontroliše demone. I dunno why.

Inače Zima Blue, Sonnie's Edge i Aquila Rift su definitivno najbolje epizode. True science fiction which makes you think. Iako je Aquila Rift veoma predvidljiva stil je fenomenalan. Lucky 13 je takođe dobra ali mislim da sam pristrasan kada je u pitanju military sf. Stvarno se ne bi bunio da pixar napravi dugometražni film od 3 Robots. Bolje nego Cars sequals :P

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #26 poslato: 18.06.2019 20:03:19 »
Zima Blue najbolja
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner