Autor Tema: The Dark Crystal: Age of Resistance  (Pročitano 1640 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
The Dark Crystal: Age of Resistance
« poslato: 30.05.2019 23:51:25 »
Nemam pojma šta je ovo, ali Dark Crystal mi zvuči poznato.

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
Odg: The Dark Crystal: Age of Resistance
« Odgovor #1 poslato: 31.05.2019 03:40:20 »
Serija.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #2 poslato: 31.05.2019 08:02:16 »
Nemam pojma šta je ovo, ali Dark Crystal mi zvuči poznato.

“The Dark Crystal: Age of Resistance,” is the ten-episode prequel series to Jim Henson’s innovative, ambitious and dark 1982 feature “The Dark Crystal”.

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Dark_Crystal

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #4 poslato: 16.10.2019 09:20:38 »
Skoro sam pri kraju sezone. Slow burn, ali je odlična. I naravno, production value je skyhigh. Zaista se vidi koliko je talenta, vremena i ljubavi prema izvornom materijalu uloženo u seriju. Preporuka.

I da, ako nekog interesuje dalje istraživanje cele mitologije planete Thra, toplo preporučujem strip "Jim Henson's The Dark Crystal - Creation Myths". Great read.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #5 poslato: 16.10.2019 20:56:37 »
Pogledao ja, super je. Nije za svakoga, ali mi je Labirint bio jedan od omiljenih filmova iz detinjstva, pa mi je valjda zato toliko leglo.

Iz nekog meni nepoznatog razloga sam film "Dark Crystal" mi je svojevremeno promakao, ne znam jel' uopste iseo kod nas.

Zanimljivo mi je bilo kako su prvobitno hteli da prave mix CGI-ja i lutaka - krajnji rezultat je IMO opravdao (mozda anahronisticku) odluku da sve bude full-motion puppetry, a da CGI ide samo na cleanup. Ja uglavnom gundjam kada se ljudi pale na "uuuu... stop motion... nobody does that any more", ali ovo je jedan od stvarno retkih izuzetaka gde skidam kapu.

PS Sad je izasao i "making of" na Netflixu, tek se onda vidi sav trud iza produkcije. Taj making-of je nekako bio propao zanr jer u poslednje vreme se sve to svodi na "dudes in front of a green screen. And a lot of CGI.", pa je ovo bar zanimljivi kontrast na sve to.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #6 poslato: 17.10.2019 07:20:41 »
Pogledao ja, super je. Nije za svakoga, ali mi je Labirint bio jedan od omiljenih filmova iz detinjstva, pa mi je valjda zato toliko leglo.

Iz nekog meni nepoznatog razloga sam film "Dark Crystal" mi je svojevremeno promakao, ne znam jel' uopste iseo kod nas.

Jeste, bio je sigurno nekoliko puta na TV-u (Zimski Bioskop/NG termini). Meni su se Skeksis urezali u pamćenje kao detetu.