Autor Tema: Neuralink  (Pročitano 1930 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
Odg: Neuralink
« Odgovor #15 poslato: 11.08.2019 23:15:59 »
Ja sam siguran da Elon ima master plan, i da je svo njegovo poslovno angazovanje usmereno na njegovo ostvarivanje. Recimo, kolonizacija Marsa u cilju obezbedjivanja opstanka ljudske rase van planete Zemlje. Lik je previse inteligentan i ima dovoljno para da se ne upusta u nepotrebne poslovne poduhvate svestan da nicija nije gorela doveka. Samim tim, za svaki njegov poduhvat verujem da ima najvece moguce sanse za uspeh, u smislu da ce on licno uciniti sve u svojoj moci da uspeju.

Ono sto mi je jos super kod njega je sto nema puno bullshita, rokovi za delivery inovacija su kratki a ocekivanja velika za razliku od drzavno sponzorisanih naucnih institucija kojima se najcesce i ne zuri mnogo, tako da se nadam da necemo dugo cekati da vidimo njegove lude ideje u praksi i komercijalnoj upotrebi.

Samo mi je cudno kako do sada nije ulozio (ili nisam dobro informisan) i u neki Life Extension ili Transhumanism projekat poput Google guys?

Ivice! Iviceeeee! Ovaj nešto priča za Elona! Da za tvog onog!

Ali ozbiljno, ja mislim da on nema master plan. Kao i gomila tih high end biznismena. Što ameri kažu, baca stvari na zid i gleda šta će da se zalepi. Tako život jednostavno funkcioniše. Lako je posle uspeha iskonstruisati retoriku kako je oduvek to bio plan :)

Samo ima osećaj za podizanje interesovanja kod populacije i investitora i često mu uspe nešto što drugima ne bi uspelo. Takođe ima i pravu pozadinsku priču da nekim ljudima bude mesija. Ono, sam je sebe stvorio, napravio igricu dok je bio skoro dete, prodao je za puno para, pokrenuo biznis. Nije ono tipičan neki ljuigavi naslednik nekog ludog bogatstva i nije dobio pare na berzi manipulisajući brojevima. Uvek je pravio proizvode koji rade i koriste ljudima.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #16 poslato: 12.08.2019 00:44:54 »
Uvek je pravio proizvode koji rade i koriste ljudima.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #17 poslato: 12.08.2019 09:01:49 »
It's a flamethrower. It throws flames.

+ Jasno je namenjeno kao šala i kao takvo i dalje spada u "napravio nešto što radi" kategoriju.

Van mreže Tihomir

• Recruit
  • *
« Odgovor #18 poslato: 12.08.2019 09:19:09 »
Elon je jos davno obrnuo igricu. Zna kako da postigne uspeh. Samim tim ne verujem da mu je potrebno da cita buiz-advice knjige jer bi, kad bi hteo, sam mogao da napise jednu koja sigurno ne bi lose prosla. Poenta je u tome da je glavni savet u vecini tih knjiga (od Think and Grow Rich iz 1937. pa do recimo Getting Things Done iz 2001) upravo jasno definisanje ciljeva. Ako nemas jasno definisane kratkorocne i dugorocne ciljeve, neces nigde ni stici - jer nemas jasan cilj. Samim tim random bacanje stvari na zid da bi video sta ce da se zalepi moze da zvuci kao taktika investitora sa mnogo kesa koji ulazu u random startupe (cak ni to u praksi nije bas random), pa ako prodje prodje, ali mislim da to ovde nije slucaj.

Slazem se da je vest u koriscenju popularnosti i vestom manipulisanju ljudima. Ljudi ga cesto uporedjuju sa Tony Starkom pa voli eto da napravi i Flamethrower da ih nalozi jos vise, nema nista lose u tome pogotovo ako jos i pride zaradis :)