Autor Tema: Red Dead Redemption 2 (PC)  (Pročitano 383 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
Red Dead Redemption 2 (PC)
« poslato: 07.10.2019 09:54:25 »
Citat
Today, we're proud to announce that Red Dead Redemption 2 is coming to PC on November 5th.

The first game in the Red Dead Redemption series to be featured on the PC platform, Red Dead Redemption 2 for PC features a range of graphical and technical enhancements for increased immersion along with new Bounty Hunting Missions, Gang Hideouts, Weapons and more.

https://www.rockstargames.com/newswire/article/61153/Red-Dead-Redemption-2-Coming-to-PC-November-5th

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
Odg: Red Dead Redemption 2 (PC)
« Odgovor #1 poslato: 07.10.2019 11:12:46 »
Drago mi je za sve koji vole ovakav tip igara. Igra je remek delo.... takodje me nevidjeno smorila :) Not my cup of tea. :)
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #2 poslato: 07.10.2019 11:27:27 »
Drago mi je za sve koji vole ovakav tip igara. Igra je remek delo.... takodje me nevidjeno smorila :) Not my cup of tea. :)

Šta ti se konkretno nije svidelo? Interesuje me, jer nam se ukusi često poklapaju.

Inače, igra je svojevremeno dobila 10 na IGN:

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #3 poslato: 07.10.2019 13:06:21 »
Meni je potpuno budalastina da ova igra dobije 10.
I verovatno je jos jedan od dokaza da IGN ne moze bez ulizivanja velikim kompanijama.

Nisam igrao, al mi se cini da je mnogo toga na racun hype-a i onog narativa; ogromna mapa, mozes da radis u igri sve sto ne zelis da radis u zivotu.
Ne sumnjam da je sve tehnicki izuzetno kvalitetno, al mi se vise cini da je ispolirano sranje.
Valjda je prica interesantna

A ona mehanika (gledao sam neki gameplay) sto svaki put kada se pojavi bad guys mozes da usporis vreme u bullet time i da poravnas 5 headshotova dok oni ispaljuju svoji prvi metak ka tebi, uopste ne deluje zanimljivo.
Al hej, konju se skupe muda kada je hladno napolju i mozes (moras) da skuvas rucak svojim pajtasima.

edit: Izuzetno mi je ocigledno postalo da stanoviste "kriticara" iz IGNa i prosecnog korisnika nema dodirnih tacaka.
Malo ljudi je placeno da igra igrice. Ostali imaju samo par sati nedeljno da joj se posvete.
« Poslednja izmena: 07.10.2019 13:09:23 Achos »

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #4 poslato: 07.10.2019 13:41:01 »
I verovatno je jos jedan od dokaza da IGN ne moze bez ulizivanja velikim kompanijama.

Ima tu istine, svakako. 10 je previše velika i nerealna ocena za bilo koju igru, pa nek je i masterpiece.
Mada često znaju da urade review koji se tačno poklapa sa mojim mišljenjem.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #5 poslato: 07.10.2019 15:59:44 »

Šta ti se konkretno nije svidelo? Interesuje me, jer nam se ukusi često poklapaju.

Inače, igra je svojevremeno dobila 10 na IGN:

Ima tu istine, svakako. 10 je previše velika i nerealna ocena za bilo koju igru, pa nek je i masterpiece.
Mada često znaju da urade review koji se tačno poklapa sa mojim mišljenjem.

Komande su mi bas lose - spojili su dugme za pucanje i interakciju, a nekako se to jos menja u zavisnosti od toga da li si izvukao pistolj ili ne. A ako si na konju, onda je neko trece dugme, tako nesto. Ne mogu ni da objasnim, znam samo da sam gomilu puta izvukao pistolj na ljude sa kojima sam samo hteo da pricam (sto, naravno, izazove haos). Takodje, nisam igrao nekoliko meseci i onda instalirao opet, kao da probam, i nisam uspeo jedno 5 minuta (bukvalno) da provalim kako da se popnem na konja. Nije toliko strasno, ali jako ume da nervira.

Pored toga - igra je prepuna random dogadjaja. Ti dogadjaji mogu da se zavrse poprilicno lose po tebe - recimo, banalni event gde sam trebao da uhvatim lika koji je kidnapovao neku zenu (da bih dobio nesto malo pozitivnih poena koje sam vijao, posto hocu da igram kao dobrica) je rezultovao time da sam se spucao slucajno u neku stenu, poginuo mi konj, ja se ubogaljio, itd. Onda sam ucitao poziciju, ali taj event nisam vise mogao da igram, posto nisu vezani za save (vremenski su random, tako nekako). Ukratko, ovo mi se redovno desava - stvari podju po zlu. Sad, mozda bi neko nastavio da igra, ali ja ne mogu. Onda ucitavaj poziciju, cekaj pola sata, dodji opet do mesta gde si stao (posto save ucitava Morgana u obliznjem gradu ili kampu, ne na lokaciji gde si prekinuo) pa onda vidi da li je to sto si trazio jos uvek tu. Dodaj uz to cinjenicu da je gomila tih side-eventova time-based, da ih je lako failovati, da su komande zbunjujuce i da, iz nekog razloga, nekad imas osecaj da ako samo malo jace kines, neko pocne da zove serife - i dobijes nesto sto smara.

S druge strane, igra fantasticno izgleda, likovi su odlicni, neverovatne produkcijske vrednosti (ono, sledeci korak je Westworld, ne mogu da zamislim realniju i detaljniju igru) - a i prica je, po svemu sudeci, odlicna. Na momente je igra toliko sjajna da ti je drago sto si iskusio tako nesto. Jases po mesecini kroz preriju a onda stignes do gradica pa udjes u salon - takve momente igra fenomenalno prenosi. Cak su i gunfights, koje mnogi kritikuju, meni delovali odlicno, stvari prste oko tebe dok meci zvizde i prolecu, zaista kao da si u nekom pravom vesternu.

Mislim, definitivno treba da probas. Ako ti klikne, onda sjajno. Meni je jasno zasto su igri mnogi dali 10ku. Ali, na kraju dana, meni je bitno da je igra zabavna, a eto, meni je posle nekog vremena prestalo da bude zabavno i postalo vise frustrirajuce nego bilo sta drugo.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #6 poslato: 08.10.2019 17:33:11 »

Nisam igrao

Kako onda znas? :D
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #7 poslato: 08.10.2019 20:21:19 »
edit: Izuzetno mi je ocigledno postalo da stanoviste "kriticara" iz IGNa i prosecnog korisnika nema dodirnih tacaka.
Malo ljudi je placeno da igra igrice. Ostali imaju samo par sati nedeljno da joj se posvete.

Podseca me na dobre stare review-ove iz Sveta Kompjutera, ko se jos seca (ili je dovoljno mator da upste zna sta je Svet Kompjutera). Posle godinu-dve(-tri) revieweri oguglaju i vrlo tesko mogu da pristupe "objektivno" igrama, jednostavno dodje do zasicenja i izgubi se originalna draz - igre su zabavne kada mozes da igras sta hoces koliko hoces (ne previse :) ), ali kada je 10+ sati 10+ igara nedeljno na moras... Zvuci sjajno na papiru ali u praksi je vise obaveza nego zelja za zabavom.

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #8 poslato: 09.10.2019 08:40:54 »

Kako onda znas? :D

Hehe, I see where you're coming from :D
Zbog razloga koje su navodili zasto je igra dobila ocenu 10

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator