Autor Tema: Star Wars Jedi: Fallen Order  (Pročitano 2592 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
Odg: Star Wars Jedi: Fallen Order
« Odgovor #15 poslato: 25.11.2019 11:49:44 »
Trenutno sam na Zeffo, second run - završio Tomb of Miktrull.

Utisci za sada.

Pros:

- Respawn zna svoj posao. Prva dobra SW igra posle xyz godina.
- Sjajan lore. Za razliku od većine igara, ovde je baš zanimljivo čitati drevne spise, bestiarium i sl.
- Zanimljiva priča. Za sada mi je sve bolje nego ovi novi SW filmovi.

Cons:

- I pored zadatog cilja, često je nejasno gde dalje treba ići, kao da je namerno urađeno (a verovatno jeste) da te igra vodi u ćorsokak, sve dok se ne nađe pravi put, što često zna da smori. Ovako nešto sam video u Sekiru, tako da me ne čudi.

- Ne znam zašto, ali ne volim 3D mape. Naprosto su mi teške za čitanje.

- Igra je namerno urađena loše za miša i tastaturu. Default je loš, ali kako god ga i ja namestio, nije mi prijatno za igranje.

- For all intents and purposes, upgrade-ovi za lightsaber i ostalo koji su razbacani po kovčezima su čisto kozmetičke prirode i ne služe apsolutno ničemu. Tj. služe, ali samo veštačkom povećavanju sati gameplay-a. Dakle, samo za one koji vole da im je mapa očišćena 100%.
Upgrade treba da ima uticaja, inače onda to nije upgrade.
Promenio si emiter? Ok, +5% damage. Promenio si dršku? Ok, +10% na parrying. I tako dalje. Što se mene tiče, great opportunity missed.

- Enemy respawning po meditaciji/save pointu. Nepotrebna stvar, Remedy su u Control to uradili bolje sa random respawnovanjem.

Za sada je to.

PS. Combat mi je težak, ali to nije do igre, nego do mene.
Igram na Jedi Knight, a kad mi bude i to previše na story mode. Jbg, mator sam.  :P

Ajd u zdravlje, moram da pobegnem iz
Spoiler: ShowHide
zatvora.
« Poslednja izmena: 25.11.2019 12:02:03 Aca »

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #16 poslato: 25.11.2019 23:42:40 »
Dobro je, ja sam vec mislio da sam deda, ali evo, ja presao na Jedi Master tezini, s tim sto sam za poslednja dva boss-a spustio na Jedi Knight - bas su zeznuta.

Fin kraj, ono, lepo uradjeno. Zabavna igra.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Na mreži Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #17 poslato: 26.11.2019 15:23:56 »
Najbolji mi je onaj deo sa silom i kad se pojavi Dart Vejder.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #18 poslato: 26.11.2019 17:30:47 »
Najbolji mi je onaj deo sa silom i kad se pojavi Dart Vejder.

You’re joking, but....
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Na mreži Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #19 poslato: 26.11.2019 21:04:11 »
Znam da ima vejdera. Video sam neke gameplay snimke.

Na mreži Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #20 poslato: 13.01.2020 21:43:57 »
Završio sam igru na PS4. Veoma mi se svidela, ali ima malo problema sa gameplay mehanikom, kontrolama i sl.

Pros:
1. Jako uverljivi likovi, atipično za SW. Facijalne ekspresije, govor tela, modeli, sve. Sve dok se ne pojavi ona komedija Dart Vejder. Smešan je kao i uvek i razbija mi iluziju.
2. Priča jedno 10x bolja od cele ove nove trilogije filmova. Taman nekako po mom ukusu za SW univerzum. Bez previše filozoije oko sile, veći fokus na likove i njihove interne sukobe.

Cons:
1. Planete su malo mučne na delove. Ono, beskrajan lavirint istih ili jako sličnih aseta. Prečesto sam morao da gledam na mapu i dugo pokušavam da skontam gde treba da idem. Nekako te igra ne vodi lepo kroz nivoe, previše moraš da se snalaziš i previše ima slepih ulica. Na primer, jedna cela planeta je besmislena, ako dođeš pre nego što si stekao veštine koje možeš da stekneš samo na drugoj planeti. A ničime ti ne ukazuju da je to redosled. Tako sam izgubio jedno sat vremena lutanja, pokušavajući da vidim kuda dalje.
2. Iako je gameplay predugačak, priča mi je nekako prekratka. U trenutku kad se završila, bio sam ubeđen da sam došao do sredine kada se baš zakuvava. Ispada da je to kraj. To me je baš iznenadilo.
3. Kontrole su jako neprecizne, a očekuje se da radim neke precizne stvari, tipa da skočim u letu na neku cev ili se uhgvatim za kanap. Nekad sam bukvalno imao problem da idem pravo kroz tunel. Ili idem previše levo ili previše desno. Nikako da se namestim na sredinu.

Nadam se da će biti nastavka. Nekako kontam da su tek okupili ekipu za glavnu radnju.