Autor Tema: Half Life: Alyx  (Pročitano 1299 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
Half Life: Alyx
« poslato: 21.11.2019 20:13:29 »
Half-Life: Alyx is Valve’s VR return to the Half-Life series. It’s the story of an impossible fight against a vicious alien race known as the Combine, set between the events of Half-Life and Half-Life 2. Playing as Alyx Vance, you are humanity’s only chance for survival.

Hnnng! Kao ljubitelj VR igara [PlayStation VR], ovaj trejler me je oduvao! Steta sto nemam PC VR sistem, i tesko da cu ga nabaviti pre premijere igre u Martu.  Oculus Rift S kosta bas dosta... but this game... I haz to play it somehow.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
Odg: Half Life: Alyx
« Odgovor #1 poslato: 21.11.2019 21:27:08 »
Deluje impresivno, ali kao sto si i sam rekao - nemam VR i ne nameravam da ga nabavim zbog jedne igre.

Takodje mi se VR dopada kao ideja, cak i hardver mi je skroz ok, ali jednostavno, ne vidim da ima dovoljno igara da opravda kupovinu. Iako se polako popravlja situacija. Kontam da cu za ulazak u VR svet cekati PSVR 2 ili sta vec bude.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Na mreži DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #2 poslato: 21.11.2019 21:31:35 »
Lone Echo je igra zbog koje hocu da nabavim PC VR, uvek sam imao poverenje u Ready at Dawn i kazu da je ta igra bas vrhunska. Alyx je slag na vrhu torte.

Al ko zna kad cu stici to da odigram, nadam se da ce install base VR-a da raste i da ce sve vise dobrih igara izlaziti.

Heck, ne bi me cudilo da HL Alyx stigne na PS5 VR za par godina.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #3 poslato: 21.11.2019 21:47:46 »
Mislim Da je poenta da je VR i dalje problematičan za duže gaming sesije, pa se svakako vredi fokusirati na kvalitet, svaku igru ćete igrati nedeljama, osim ako ne želite oči i mozak da natapate u tegli pored kreveta dok spavate.

Na mreži DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #4 poslato: 21.11.2019 21:51:24 »
Geoff je javio da je presao Half Life Alyx za "preko 15 sati", da je ovo puna igra bez kompromisa.
https://twitter.com/geoffkeighley/status/1197575886901370881

Ja licno nemam problema sa duzim VR sessijama, a i ono, pojavljuje se sve veci broj duzih igara. Mada, i dalje skupljam hrabrost za RE7 u VR-u. Ne zbog duzine, nego zbog horora. :D

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #5 poslato: 22.11.2019 00:40:36 »
Hej, tvoje oči, tvoj mozak. Niko nije dobio srčku od jednog masnog bureka/burgera (a siguran sam da ima ljudi koji neće dobiti srčku koliko god masno jeli).

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #6 poslato: 22.11.2019 08:58:27 »
Više od decenije čekanja na novi HL naslov i onda dobijemo...ovo. Samo za VR....? Jerk move if you ask me.
« Poslednja izmena: 22.11.2019 09:20:20 Aca »

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #7 poslato: 22.11.2019 09:48:17 »
Kontam da cu za ulazak u VR svet cekati PSVR 2 ili sta vec bude.

Čujem da je taj PSVR baš baš loš. Ono, ljudima baš bude muka od toga. Ne verujem da će sledeća verzija da bude dovoljan skok napred.

Mene kod ove igre najviše interesuje kako se krećeš u raznim smerovima. Kako daješ komandu da ideš napred?

Na mreži DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #8 poslato: 22.11.2019 15:08:08 »
PSVR je super. Rezolucija nije epic ali je jako lako za koriscenje, instalaciju i igara ima na pretek.

Mene kod ove igre najviše interesuje kako se krećeš u raznim smerovima. Kako daješ komandu da ideš napred?
VR igre obicno daju vise nacina. Sto se Alyx tice, dali su teleport, brzu tranziciju do target lokacije i slobodno kretanje [za VR veterane]. Pokrili su sve najbolje prihvacene modove kretanja u FPS VR igrama.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #9 poslato: 22.11.2019 18:56:01 »
To sa teleportom je baš šit

Na mreži DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #10 poslato: 22.11.2019 18:57:10 »
Unutar VR-a je OK.

Na mreži DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #11 poslato: 24.11.2019 10:10:50 »
Evo sta Index kontroleri sa finger trackingom mogu da urade unutar indie igre.

Jednom kada svi nabavimo VR hardver, moramo se okupiti da zajedno odigramo ST Bridge Crew. :D :D Captain, I detect large quantities of LARP-ing in this sector.

BTW, imamo li nekoga u USA da nam kupi 4-5 ovih Samsung Odyssey+ headsetova dok su na epskom popustu? :D
https://www.amazon.com/Samsung-Electronics-Wireless-Controllers-XE800ZBA-HC1US/dp/B07HS7R1RT
« Poslednja izmena: 24.11.2019 10:13:28 DieH@rd »

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #12 poslato: 24.11.2019 13:28:54 »
Evo sta Index kontroleri sa finger trackingom mogu da urade unutar indie igre.

Cek, cek. Nisam pratio VR u poslednje vreme - jel ima sada finger tracking? Vidim da ovaj Alyx ima dosta gestikulacije s sakama, pa mozda nesto tako podrzava?

Jos jedno pitanje, hoce Alyx raditi na HTC Vive? Ako je tako, mozda uzmem s posla da odigram kad izadje, posto mi PC (barely) meetuje specs koji su naveli.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Na mreži DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #13 poslato: 24.11.2019 15:46:12 »
Zadnja tura Oculusa ima partial finger tracking, a Valve Index ima jos bolji. Ovaj Boneworks je gore igran na Index-u.

Moci ces igrati na HTC Vive. Alyx ce podrzavati sve od Oculusa, sve od HTC-a, Valve Index i dosta kompaktibilnih Windows MR headsetova [tracked hand kontroleri su obavezni].

Na mreži DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #14 poslato: 25.11.2019 11:05:34 »
Inace, sto se tice HTC-a i Valve-a, mozes da mesas hardver izmedju njih.

Npr, mozes Valve Index hand kontrolere da koristis sa HTC Vive headsetom [tracking bazne stanice ce pratiti sve].

Sa kupovinom standalone kontrolera, Valve daje besplatno i HL Alyx.
https://store.steampowered.com/valveindex
« Poslednja izmena: 25.11.2019 11:07:51 DieH@rd »