Autor Tema: Paralelni svet  (Pročitano 18968 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže rzzspg

• Terminator
Paralelni svet
« Odgovor #15 poslato: 10.11.2004 12:16:55 »
Citat: "tamburix"
Problem sa istraživanjem parapsiholoških pojava je u tome što se zalazi u polje koje je nauka manje istraživala, pa se metodi koji postoje odbacuju kao "ne naučni" i dalje se ni ne razmatraju.  

Pazi, i u psihologiji ranije nije prisnavan subjektivni nacin posmatranja. (znam, jer sada to ucimo u skoli). Ranije  nisi mogao da odes kod psihologa i ispricas mu o tome kako se osecas ili kako si nesto doziveo... To je bio subjektivan nacin posmatranja sebe (ili drugih) koji je bio nazivan "ne naucni" i dugo ne priznavan.

Van mreže Gaga

• Moderator
  • Dominator
    • Osvoji IKEBANU
Paralelni svet
« Odgovor #16 poslato: 10.11.2004 15:50:20 »
Citat: "tamburix"
Citat: "Gaga"

U svakom slucaju, nije trik pitanje. Covek je u knjizi opisao iskustva ljudi i pokusao naucno da ih objasni. :)

Problem sa istraživanjem parapsiholoških pojava je u tome što se zalazi u polje koje je nauka manje istraživala, pa se metodi koji postoje odbacuju kao "ne naučni" i dalje se ni ne razmatraju.  :roll:
Ako te tematika više zanima, pokušaj da pronadješ neke parapsihološke knjige  :wink:

Procitala sam ih ja dosta. Nije to problem. Mene je zanimalo da cujem sta vi mislite na ovu temu, jer dok se SF, F i H bave fikcijom, parapsihologija tvrdi da te stvari postoje i izucava ih i pokusava da ih naucno dokaze.
PHOTON TIDE

Some days you're the top dog; some days you're the hydrant.