Autor Tema: Ray Bradburry  (Pročitano 9191 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dain

• Recruit
  • *
Ray Bradburry
« poslato: 31.10.2004 15:24:22 »
Dakle, pravi pisac fantastike, mozhe se chak recji da je formirao novi zhanr... Nije bash horor, nije SF, nego neshto izmedju, misterija i suspens... Sve u svemu sjajan.
Nije napisao mnogo romana, "Farenhajt 451" (koji je po meni vishe novela) i "Neshto zlo nam se privlachi", kao i zbirke pricha "Marsijanske Hronike" i "Tetovirani Chovek". Potonja je naprosto genijalna...

Van mreže tengen

• Illuminator
    • Tengen Go Forum
Re: Ray Bradburry
« Odgovor #1 poslato: 05.11.2004 02:37:36 »
Citat: "Dain"
"Neshto zlo nam se privlachi"  

Više mi se svideo stariji prevod: "Nešto opako dolazi ovim putem".

Koliko se sećam, Marsijanske hronike su se pojavile i pod imenom Silver Locusts, pa su kod nas prevedene i objavljene pod imenom Srebrni skakavci.  Tu sam zbirku pročitao davno, pa se i ne sećam najbolje.
Od svih Bredberijevih priča o Marsu najviše mi se svidela Svirač (Piper), ali nije bila u toj zbirci.
Nažalost, Farenhajt 451 nisam čitao ali me je Trifoov film oduševio! :D  Taj motiv je na neki način ponovo iskorišten u novijem filmu Equilibrium (zaista izvanredan akcioni SF! :D  )
Svemu mogu da odolim osim iskušenjima

Van mreže tamburix

• Administrator
  • Dominator
  • Loo loo loo, I've got some apples, loo loo loo...
    • eemagine
Ray Bradburry
« Odgovor #2 poslato: 05.11.2004 10:28:45 »
Bredberi je jedan od mojih omiljenih pisaca. Ne spada baš u pravi sf i ima zaista neobičan stil. Uživao sam čitajući njegove priče u starim Sijijusima :D

Van mreže Gaga

• Moderator
  • Dominator
    • Osvoji IKEBANU
Ray Bradburry
« Odgovor #3 poslato: 10.11.2004 15:54:06 »
Meni je Bredberijev stil pisanja bio veoma cudan. I vise sam se pitala da li su tu prevodioci zeznuli stvar (kao sa Kingovim Dreamcatcher-om) ili on zaista tako pise. Ali sve u svemu, dopao mi se "Farenhajt 451" i posebno "Nesto zlo nam se privlaci". Ako sam i citala njegove price, na zalost ne secam se. Imena prica slabije pamtim, a dosta godina je proslo otkako sam citala price. :(
PHOTON TIDE

Some days you're the top dog; some days you're the hydrant.

Van mreže Pennywise

• Scout
  • **
Ray Bradburry
« Odgovor #4 poslato: 10.11.2004 21:18:38 »
Citat: "Gaga"
Meni je Bredberijev stil pisanja bio veoma cudan. I vise sam se pitala da li su tu prevodioci zeznuli stvar (kao sa Kingovim Dreamcatcher-om) ili on zaista tako pise. Ali sve u svemu, dopao mi se "Farenhajt 451" i posebno "Nesto zlo nam se privlaci". Ako sam i citala njegove price, na zalost ne secam se. Imena prica slabije pamtim, a dosta godina je proslo otkako sam citala price. :(

Ja sam na sajmu uzeo "Nesto zlo nam se privlaci" i planiram da ubrzo pocnem da je citam.

Van mreže Gaga

• Moderator
  • Dominator
    • Osvoji IKEBANU
Ray Bradburry
« Odgovor #5 poslato: 11.11.2004 00:55:17 »
Citat: "Pennywise"
Citat: "Gaga"

Ja sam na sajmu uzeo "Nesto zlo nam se privlaci" i planiram da ubrzo pocnem da je citam.

Hajde pa da cujem na koju te knjigu podseca.  :wink:
PHOTON TIDE

Some days you're the top dog; some days you're the hydrant.