Autor Tema: Anne McCaffrey's Pern - serija :D  (Pročitano 54971 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže kalkulus

• Dominator
    • http://kalkulus.net
Anne McCaffrey's Pern - serija :D
« Odgovor #30 poslato: 20.06.2006 13:27:41 »
u prethodne 2 godine su objavljene i 2(ne mogu da se setim imena) i 3(valjda Beli Zmaj) knjiga
I know it all, I just can't remember it all at once
Blog / Photo

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #31 poslato: 20.06.2006 13:40:58 »
Citat: "tengen"

Eto, ja priznajem svoj deo krivice, Relja neka malo pročita na netu ko je dotična književnica, Vorian neka "stane na loptu" i da svi spustimo gard i pružimo ruku jedan drugom.

Ljudi, niko nikom nije pominjao kevu i bližu rodbinu i tako to. Samo zato što ja napadnem neko delo koje neko drugi voli ne znači da imam nešto protiv te osobe and stuff. Ja ne vidim nikakvu svađu ili kačenje ovde.

Van mreže Vorian

• Dominator
  • Das ist Statler !!!
« Odgovor #32 poslato: 21.06.2006 23:46:32 »
Citat: "Relja"
Otkud meni pravao da kažem za nešto za šta prvi put čujem (i znam samo naslov) da kažem da je loše delo.

Pojma nemam al bi me bas interesovalo  :wink:

No salu na stranu ti si samo "argumentovano i objektivno" utvrdio da za to nije culo samo jako malo ljudi, tj ti licno i jos pokoji pojedinac  :wink:

Kao sto rekoh to i nije tako bitno, bitno je da ste poceli da pravite poprilicnu kolateralnu stetu sa diskusijom o promaji i to bas onako ofrljitis pa ste udarili ne po nekim anonimusima nego po malko poznatijim autorima zanra (doduse kod nas i nisu nesto poznati ali to je tek za posebnu temu, mislim dal je neki pisac van obavezne lektire poznat kod nas :roll: )

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #33 poslato: 21.06.2006 23:55:08 »
Citat: "Vorian"
No salu na stranu ti si samo "argumentovano i objektivno" utvrdio da za to nije culo samo jako malo ljudi, tj ti licno i jos pokoji pojedinac

Lično bih voleo, da nije potpuno gubljenje vremena, da pitamo nasumične prolaznike na ulici da li su ikada čuli za:

1. Artura Klarka i  Odiseju 2001
2. Anne McCaffrey i Pern
3. Tolkina i Gospodare Prstenova

Dovoljno je da identifikuju i samo autora i samo delo. Na primer da ne znaju baš ko je Klark, ali da znaju za Odiseju 2001 ili ne znaju ko je Tolkin, ali znaju za Gospodara Prstenova. Ali kontam da bi 1 od 100 prolaznika možda znao za ovo sa Pernom. Problem je što ti uzimaš u obzir samo ljude koji se bave fantazijom, čitaju je ili ih barem nekako interesuje izdaleka. A ja uzimam bilo koga. Prosečnog građanina sveta.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #34 poslato: 22.06.2006 00:10:32 »
No salu na stranu ti si samo "argumentovano i objektivno" utvrdio da za to nije culo samo jako malo ljudi, tj ti licno i jos pokoji pojedinac

Lično bih voleo, da nije potpuno gubljenje vremena, da pitamo nasumične prolaznike na ulici da li su ikada čuli za:

2. Anne McCaffrey i Pern

Dovoljno je da identifikuju i samo autora i samo delo. Na primer da ne znaju baš ko je Klark, ali da znaju za Odiseju 2001 ili ne znaju ko je Tolkin, ali znaju za Gospodara Prstenova. Ali kontam da bi 1 od 100 prolaznika možda znao za ovo sa Pernom. Problem je što ti uzimaš u obzir samo ljude koji se bave fantazijom, čitaju je ili ih barem nekako interesuje izdaleka. A ja uzimam bilo koga. Prosečnog građanina sveta.

Čoveče, meni i dalje to Anne McCaffrey - Pern zvuci kao neki 'rnić. Znaš, kao, ona poznata Anne McCafftey i njen Pern: "Doing the night away!"

Ali, on a sidenote, mislim da tu nema rasprave: Pern je poznat isključivo fanovima tog tipa knjiga. Tu se sad vraćamo na ono sa početka, baš sam se setio super primera - ja igram WoW. Igra ga još 6 miliona ljudi. Ne znam koliki je Anin fanbase - ali ne bi me iznenadilo da je - širom sveta sabrano - možda manji, možda veći, ali tu negde. E sad, kada bih ja uleteo ovde sa postom "Ej, kako su dobri dropovi u Scarlet Monastery-ju", bez ikakvog dodatnog objašnjenja, vi bi ste sa pravom pitali "WTF", jel?

A ja vam garantujem da 6 miliona ljudi širom sveta vrlo dobro zna šta je Scarlet Monastery. Instanca za više 30-te i niže 40-te nivoe, moš' misliti.

Same with Pern.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Vorian

• Dominator
  • Das ist Statler !!!
Leeepiiiiii grooomeee moojjjjjj............
« Odgovor #35 poslato: 22.06.2006 01:11:07 »

2. Anne McCaffrey i Pern

Pa ovde ne zalaze prosecni gradjani sveta, valjda bi neko ko posecuje sajt kome je u opisu popularisanje SF&F i srodnih tema ipak morao da bude malko bolje upucen od Pere iz Mosorina.  Sa druge strane razlika izmedju 1 i 2 ili 2 i 3 a opet zajednicko izmedju 1 i 3 je film odnosno masovni medij ili nedostatak ekranizacije, bas bi me zanimalo kako bi odgovor na trece pitanje  izgledao pre nego sto su snimljeni filmovi. Pre Dzeksona, Tolkinove knjige u ovim krajevima nisi mogao da nadjes taman za lek da su ti trebale a onda je krenula reklama i ludilo i sad su svi culi za njega.

No evo priznacu da ste u pravu i to bezpogovorno, te stoga mislim da bi svi ovde skupa morali da se bavimo "umetnickim portretom" celulita na pozadini udove Raznatovic, mislim za nju su bar svi na ulici culi (a bome i za doticni celulit), ima da usije u svakoj anketi ovo troje gore pomenutih i to skupa na gomili.
Samo nisam bas siguran da je to put popularizacije milih nam tema.

Van mreže Vorian

• Dominator
  • Das ist Statler !!!
« Odgovor #36 poslato: 22.06.2006 01:14:43 »
Citat: "Ivan"

E sad, kada bih ja uleteo ovde sa postom "Ej, kako su dobri dropovi u Scarlet Monastery-ju", bez ikakvog dodatnog objašnjenja, vi bi ste sa pravom pitali "WTF", jel?

A ja vam garantujem da 6 miliona ljudi širom sveta vrlo dobro zna šta je Scarlet Monastery. Instanca za više 30-te i niže 40-te nivoe, moš' misliti.

Same with Pern.

Los primer, da si rekao da neko snima TV film po WoWu mislim da bi svako ovde znao o cemu pricas. Aj smisli nes bolje, umes ti to.

Van mreže BojanM

• Global Moderator
  • Dominator
  • In Vino Veritas, In Hepar Cirrhosis...
Ufff.
« Odgovor #37 poslato: 22.06.2006 03:37:17 »
Hoće l' neko da zatvori prozor ovih dana? Ubi promaja.

I ti... da, ti tamo! Spusti tu bezbol palicu i prekini da mlatiš tog konja. Mrtav je, ostavi ga na miru.

Qui intelligat comprehenditur.
pozdrav,
  Bojan

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
Re: Ufff.
« Odgovor #38 poslato: 22.06.2006 07:18:58 »
Citat: "BojanM"
Hoće l' neko da zatvori prozor ovih dana? Ubi promaja.

Loše je to za krsta...

I ti... da, ti tamo! Spusti tu bezbol palicu i prekini da mlatiš tog konja. Mrtav je, ostavi ga na miru.

:D :D :D Ju dude, kako ovo dobro zvuči! ;)

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #39 poslato: 23.06.2006 00:32:49 »

No need to speek dirty, mister! And in Spanish, too!
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže ralien

• Recruit
  • *
« Odgovor #40 poslato: 14.01.2007 17:46:19 »
Poceo sam da citam Let Zmajeva(konacno je stiglo na red) i za sada veoma interesantno,videcemo kako ce biti dalje.

Van mreže tengen

• Illuminator
    • Tengen Go Forum
« Odgovor #41 poslato: 14.01.2007 19:41:40 »

U pitanju je latinski.  :wink:
Svemu mogu da odolim osim iskušenjima

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #42 poslato: 14.01.2007 21:57:18 »

Misliš ili si siguran? :) Meni deluje kao španski...

Van mreže tengen

• Illuminator
    • Tengen Go Forum
« Odgovor #43 poslato: 16.01.2007 01:13:11 »

Misliš ili si siguran? :) Meni deluje kao španski...

Svakako je latinski.
Pitanje je samo odakle je citat (ukoliko je). Zvuči kao da je iz tekstova Svetog Augustina ili Tome Akvinskog, pisanih na latinskom.
Svemu mogu da odolim osim iskušenjima

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #44 poslato: 16.01.2007 02:22:56 »

U je, mislim da je ovo rekord foruma - 'quote'-ovao si nesto posle 6 meseci :)

I ne, nije latinski, posto na latinskom sve reci pocinju na 'La'
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames