Autor Tema: preview Luxor Comics-a  (Pročitano 20598 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
preview Luxor Comics-a
« Odgovor #30 poslato: 17.09.2006 17:28:55 »
100 silvera. ql.
Javicu utiske cim nabavim strip.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
preview Luxor Comics-a
« Odgovor #31 poslato: 17.09.2006 20:06:26 »
Evo kupio sam Faktor 4 i evo utisaka:
Mnogo dobro! Ponegde mi se nije svideo crtez/boje ali u globalu je OK.

Jedina stvar koja mi se BASH nije svidela je onaj izgled glavne junakinje na kraju razgovora sa majkom. Preloshe. Ultralose. Tu je ruzna ko groblje. Orkovsko groblje. U noci punog meseca...  :)  OK mozda malo preterujem [or am i?]

Van mreže Mal Reynolds

• Dominator
preview Luxor Comics-a
« Odgovor #32 poslato: 17.09.2006 20:10:35 »
Citat: "DieH@rd"
OK mozda malo preterujem

Ti pretjeruješ?! Ma idi...  :P
Come a day there won't be room for naughty men like us to slip about at all. This job goes south, there well may not be another.
So here is us, on the raggedy edge. Don't push me, and I won't push you.

Van mreže milann

• Terminator
preview Luxor Comics-a
« Odgovor #33 poslato: 18.09.2006 10:19:19 »
Citat: "Ivan"

E sad pitanja. Kao prvo, interesuje me finansijska opravdanost ovoga.

Dalje me interesuje koliko su tacne, ovaj, glasine o Luxoru kao eksploatatoru mladih talenata (ovo je nezgodno pitanje, znam, ako niko nece da prokomentarise, ne mora).

Konacno, interesuje me da li je kreativni tim razmisljao o izdavanju stripa sa vise strana, iz svega nekoliko nastavaka, (recimo, tri godisnje) - koji bi bio nesto skuplji, ali veci i luksuzniji. Kao sto to rade u, recimo, Francuskoj. I ako jeste, zasto su odlucili da im ovaj 'americki' fazon vise odgovara? Postoje pros i cons za oba pristupa, i zato me interesuje sta je bolje za domace trziste.

FINANSIJSKA OPRAVDANOST - O ovome je rano govoriti. Luxor ima volje i kondicije da proba da napravi POTPUNO NOVU GENERACIJU citalaca, znaci, ne tebe i druge ljude na ovom i ostalim forumima, vec da novi klinci koji nikada u zivotu nisu citali stripove, to pocnu da rade. Put je trnovit i tezak, ali, probacemo da ga predjemo. Strip prati jaka reklamna kampanja - u osnovnim i srednjim skolama od danas pocinju da se lepe veliki plakati koji najavljuju ove stripove (i to sirom Srbije, ne samo u Beogradu ili vecim gradovima). Zatim, za koji dan, zavrtece se i reklama za stripove (za svaki broj se pravi posebno, kao za Boomerang), u programima koji klinci gutaju (na RTSu pocinje YuGiOh GX u kojem ce sigurno biti reklama). U stvari, mi pokusavamo da ovo toliko temeljno uradimo, da na kraju, ako stvar pukne, bar budemo sigurni da smo sve uradili kako treba. Dalje, strip je deo sire price - u Loudworks studiju, delu Luxora, vec sest meseci se radi na produkciji 3d crtane serije i filma Faktor 4. 30. septembra, na Salonu Stripa u SKCu, u 18 casova, bice prikazan i ekskluzivni teaser trailer za ovaj film.

GLASINE O LUXORU - Ne znam tacno na sta mislis... Crtaci koji rade ove stripove to rade vec dve (F4) i godinu dana (DM), i placeni su za sve sto su do danas nacrtali, i sta jos uvek crtaju. Mogu da posvedocim da sve sto je Luxor sam proizvodio, da su ljudi bili placeni veoma okej i veoma na vreme. Ovde ne spada, recimo, strip Tajni Agent Izi, za koji je Luxor bio samo izvrsna produkcija, dok su honorare za crtace i scenariste tog stripa odredjivali ljudi iz firme koja je i izmislila Izija, a koja nema nikakve veze (osim tada, kratke poslovne saradnje) sa Luxorom.

IZDANJE - mislimo da je ovakva tanja, amercika varijanta pribliznija nasem trzistu i onome sto zelimo. Dakle, kod klinaca se mora stvoriti navika - moraju da se bombarduju informacijama i redovnoscu stripova i pristupacnijom cenom. Takodje, razmisljamo i o varijanti trejda, odnosno da kada recimo izadje 10 epizoda, prvih pet izbacimo kao tvrdokoriceno luksuznije izdanje u ogranicenom tirazu.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
preview Luxor Comics-a
« Odgovor #34 poslato: 18.09.2006 11:36:29 »
Citat: "milann"

FINANSIJSKA OPRAVDANOST -

Odlicno. Stvarno super. Ali, kakav film? Animirani? (mislim, serija je 3d, a film?) Mislim, malo me je to sad iznenadilo, posto, recimo, Gajic radi svoj animirani film vec neko vreme, i ispada da je to veliki izazov - a sada vidim da jos neko ima planove za tako nesto. Bas me interesuje trailer. Ce biti i neki sajt?

GLASINE O LUXORU -

Doslo iz skroz neproverenih izvora, zaboravi. Ako placaju sve redovno, onda definitivno nisu tacne.

IZDANJE -

Da, dobra ideja i stvarno se nadam da ce uspeti. Samo napred!
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže milann

• Terminator
preview Luxor Comics-a
« Odgovor #35 poslato: 18.09.2006 12:03:11 »
Citat: "Ivan"
Ali, kakav film? Animirani? (mislim, serija je 3d, a film?)

Serija i film su 3d animirani. Radi se i jedno i drugo - prve tri epizode serije su jedna prica (uvodna) i to cemo prosiriti sa jos jedno pola sata i to ce biti film.

Van mreže Draza

• Dominator
    • http://www.art-anima.com
preview Luxor Comics-a
« Odgovor #36 poslato: 19.09.2006 14:54:52 »
Kupio sam danas Faktor i oduševio se... pogotovo krajem. Jako efektan duel između Dorsa i Šaptača.

Ono što mi se ne sviđa je naslovnica. Suviše ima beline, koja navodi na potpuno pogrešan zaključak o onome šta se na unutrašnjim stranama nalazi.

Nestrpljivo čekam sledeći broj. Ali pre toga, obavezno moram da overim prvi broj Divlje Magije.

Van mreže milann

• Terminator
preview Luxor Comics-a
« Odgovor #37 poslato: 19.09.2006 14:57:43 »
Hvala, Drazo...

tantalus

• Gost
preview Luxor Comics-a
« Odgovor #38 poslato: 19.09.2006 15:08:07 »
Meni se strip mnogo dopada, ima mesta za napredak, pogotovo neki detalji oko crteža ali nije bitno. Sada samo čekam 'Magiju'.

Inače baš me interesuje da li će neko od mojih učenika da se navuče na stripove. Probaću da ih malo indoktriniram pa ću javiti rezultate:)

Van mreže milann

• Terminator
preview Luxor Comics-a
« Odgovor #39 poslato: 19.09.2006 15:10:24 »
Citat: "tantalus"

Inače baš me interesuje da li će neko od mojih učenika da se navuče na stripove. Probaću da ih malo indoktriniram pa ću javiti rezultate:)

Indoktrinacija je nasa sveta misija!!

Van mreže Tutti

• Dominator
  • Astronomy Domine
preview Luxor Comics-a
« Odgovor #40 poslato: 19.09.2006 16:19:31 »
Ja se vec uveliko bavim  indoktrinacijom. Tako da je nick Indoctrinator vec zauzet. No u svakom slucaju oformicemo klan indoktrinatora, samo da nas ne proglase sektom.

A kada smo vec kod kritika stripa uz sve moguce pohvale i podrsku (koja ce se ogledati u redovnoj kupovini stripa) uz nekoliko primedbi. Cini mi se da pojedini likovi i neka mesta u stripu naginju karikaturi dok su neki bas "opako" nacrtani. Ja bih vise voleo da je ceo strip u "tvrdoj varijanti". A koliko vidim i sam autor je posvetio vise paznje crtanju opakih likova - izgleda da ih vise voli. Nedostatak detalja na nekim mestima vesto se nadoknadjuje kolorisanjem. U svakom slucaju vise nego sto sam ocekivao. Sve pohvale.
Careful with That Axe, Eugene
The world moved on...

Van mreže Tutti

• Dominator
  • Astronomy Domine
preview Luxor Comics-a
« Odgovor #41 poslato: 12.10.2006 07:24:01 »
Procitao sam i divlju magiju. Radnja se mnogo brze odigrava u odnosu na Faktor 4.
Careful with That Axe, Eugene
The world moved on...

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
preview Luxor Comics-a
« Odgovor #42 poslato: 12.10.2006 08:24:06 »
Ja sam kupio Divlju Magiju, ali još uvek nisam našao vremena da pročitam. Samo sam malo listao stranice i gledao crtež.

Van mreže Bufla

• Recruit
  • *
    • http://www.sf-team.co.sr
preview Luxor Comics-a
« Odgovor #43 poslato: 12.10.2006 10:53:02 »
Jedno pitanje kako Adana ide po sumi sa stiklama
jer ima neki skill :lol:
lood, honor, loyalty ... above all!!!

Van mreže milann

• Terminator
preview Luxor Comics-a