Autor Tema: Zmajevi, zauvek....  (Pročitano 42589 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže greymalk

• Terminator
    • http://www.rastko.org.yu/rastko-hu/index.html
Zmajevi, zauvek....
« poslato: 06.11.2004 14:19:26 »
Oduvek sam bila fascinirana zmajevima. Nije me proslo ni kad sam odrasla. Verovatno ni kad sasvim ostarim.
Koji su vam omiljeni zmajevi iz literature, filma, stripa?

Van mreže tamburix

• Administrator
  • Dominator
  • Loo loo loo, I've got some apples, loo loo loo...
    • eemagine
Zmajevi, zauvek....
« Odgovor #1 poslato: 06.11.2004 14:26:24 »
Zmajevi planete Pern definitivno. ;)

Mada uvek omiljeni mi je i dobroćudni zmaj iz onog crtaća o ser Žiletu.

Van mreže Bogdan

• Dominator
Zmajevi, zauvek....
« Odgovor #2 poslato: 06.11.2004 16:00:28 »
Citat: "tamburix"

ser zile je zakon! najbolji zmaj ikad!
Posetite forum udruzenja Alisa!
http://misterija.freeforums.org/

Van mreže kalkulus

• Dominator
    • http://kalkulus.net
Zmajevi, zauvek....
« Odgovor #3 poslato: 06.11.2004 16:05:22 »
dobri su i zmajevi iz crtanog filma "Let zmajeva"
I know it all, I just can't remember it all at once
Blog / Photo

Van mreže Draza

• Dominator
    • http://www.art-anima.com
Zmajevi, zauvek....
« Odgovor #4 poslato: 06.11.2004 19:45:23 »
Danas odgledah Reign of Fire, film za koji sam bio zagrejan samo zbog činjenice što su u njemu glavne badže zmajevi. Prilično sam razočaran viđenim, mada sam znao da film nije baš vrhunskog kvaliteta. Posebno sam razočaran izgledom zmajeva.

I uopšte, mislim da nisam video ni jedan film u kome su zmajevi predstavljeni na pravi način, kao mistična stvorenja. Uglavnom se u filmovima prikazuju prilično prizemno.

U Boji Magije, Terija Pračeta, zmajevi postoje ako se u njih veruje, odnosno, materijalizuju se i mogu nositi onoga ko veruje u njih. To mi deluje kao izuzetna ideja i jako fino viđenje, a ne kao u gore pomenutom filmu u kome se zmajevi smatraju bićima od krvi i mesa, koja kombinacijom dve supstance u ustima, proizvode plamen.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
Zmajevi, zauvek....
« Odgovor #5 poslato: 07.11.2004 13:16:13 »

Preteče me sunce ti! Dakle, moj omiljen i zmaj jeste bezimeni zmaj - pesnik iz crtanog sa Ser Žiletom. Sem toga, nisam mnogo zalazio u tematiku. Mislim da su ih malo preforsirali u nekim pričama. Zapravo, mislim da im je pravo mesto u tim viteškim pričama, ali da su malo out of place u novijim Fantasy delima.

Van mreže tamburix

• Administrator
  • Dominator
  • Loo loo loo, I've got some apples, loo loo loo...
    • eemagine
Zmajevi, zauvek....
« Odgovor #6 poslato: 07.11.2004 14:21:30 »
Citat: "Relja"

Preteče me sunce ti! Dakle, moj omiljen i zmaj jeste bezimeni zmaj - pesnik iz crtanog sa Ser Žiletom.

Pokušavao sam da se setim kako se taj zmaj zove ali ... jel ona stvarno ni nema ime :?:

Sem toga, nisam mnogo zalazio u tematiku. Mislim da su ih malo preforsirali u nekim pričama. Zapravo, mislim da im je pravo mesto u tim viteškim pričama, ali da su malo out of place u novijim Fantasy delima.

Ne zaboravi Kinesku istoriju/mitologiju whatever...  :)

Van mreže rzzspg

• Terminator
Zmajevi, zauvek....
« Odgovor #7 poslato: 07.11.2004 16:35:33 »
Kao mali sam citao Hobita i kroz maglu se secam misticnosti zmajeva iz prica i pesama patuljaka o drevnim vremenima... Tako da sam od tad ostao vezan za njih, a samo njihovo spominjanje i vreme u kome su ziveli (First age of Middle Earth) pokrece neko cudno, setno, a ipak pozitivno raspolozenje.

Van mreže Vorian

• Dominator
  • Das ist Statler !!!
Zmajevi, zauvek....
« Odgovor #8 poslato: 07.11.2004 23:36:27 »
He he pa procitaj Silmarilion i Nedovrsene price :lol:  :lol:  :lol: BTW u Tolkina zmajevi su negativci

Van mreže rzzspg

• Terminator
Zmajevi, zauvek....
« Odgovor #9 poslato: 08.11.2004 13:04:04 »
Citat: "Vorian"
He he pa procitaj Silmarilion i Nedovrsene price :lol:  :lol:  :lol: BTW u Tolkina zmajevi su negativci

pa procitao sam Silmarilion, a Nedovrsene price hocu kad ih budem kupio...   :roll:
znam da su negativni, ali iz ove udaljenosti (koju imam u XXI veku) mogu slobodno sa uzivanjem da gledam na njih i da ne budem u strahu od njihove, hm... negativnosti.   :D

Van mreže Tinzi

• Recruit
  • *
Zmajevi, zauvek....
« Odgovor #10 poslato: 09.11.2004 00:13:40 »

Preteče me sunce ti! Dakle, moj omiljen i zmaj jeste bezimeni zmaj - pesnik iz crtanog sa Ser Žiletom.

Pokušavao sam da se setim kako se taj zmaj zove ali ... jel ona stvarno ni nema ime :?:

Hmm.. nije možda gospođa Aždaja? :lol: Definitivno jedan od najgenijalnijih zmajeva ikad ("Slatka mala izvrnuta torto..") :D Inače nisam gledala mnogo filmova sa zmajevima, ali se slažem npr. sa kalkulusom da su dobri zmajčeki u crtanom "Let zmajeva" (mada su glasovi glumaca pomalo iritantni) :)
 amar prestar aen.
Han mathon ne nen.
Han mathon ne chae.
A han noston ned.. 'wilith.

Van mreže Tinzi

• Recruit
  • *
Zmajevi, zauvek....
« Odgovor #11 poslato: 09.11.2004 00:14:33 »

Hmm.. nije možda gospođa Aždaja? :lol: Definitivno jedan od najgenijalnijih zmajeva ikad ("Slatka mala izvrnuta torto..") :D Inače nisam gledala mnogo filmova sa zmajevima, ali se slažem npr. sa kalkulusom da su dobri zmajčeki u crtanom "Let zmajeva" (mada su glasovi glumaca pomalo iritantni) :)
 amar prestar aen.
Han mathon ne nen.
Han mathon ne chae.
A han noston ned.. 'wilith.

Van mreže Draza

• Dominator
    • http://www.art-anima.com
Zmajevi, zauvek....
« Odgovor #12 poslato: 09.11.2004 00:27:56 »
Da ima i ona zaljubljena zmajčica u Šreku. Vrlo interesantan lik (mislim u pogledu seksualnih aspiracija).

Van mreže Vorian

• Dominator
  • Das ist Statler !!!
Zmajevi, zauvek....
« Odgovor #13 poslato: 09.11.2004 00:45:15 »
Citat: "Draza"
(mislim u pogledu seksualnih aspiracija).

Hmmm a sto to????????
Mislim magarci su poznati raskalasnici i simboli potencije sta je onda tu cudno sa njenim seksualnim aspiracijama????? Ona samo voli dobar ***

Van mreže Gaga

• Dominator
    • Osvoji IKEBANU
Zmajevi, zauvek....
« Odgovor #14 poslato: 09.11.2004 01:44:39 »
Meni se svidjaju i gospodja Azdaja i oni zmajevi iz "Leta zmajeva", pa cak i onaj zmaj iz "Dragon heart"-a koji ima sexy glas Sona Konerija. Ali najvise mi se svidja Falkor iz Neverending Story-ja. Od malena ga volim. :)
PHOTON TIDE

Some days you're the top dog; some days you're the hydrant.